Aktualności
Teraz czytasz
Tweet Trump trading. Stany Zjednoczone winne ostatnich spadków na BTC?
0

Tweet Trump trading. Stany Zjednoczone winne ostatnich spadków na BTC?

utworzył Natalia Bojko17 lipca 2019

Tweet Trump Trading – czy to prezydent USA odpowiada za ostatnie spadki na Bitcoinie? Czerwcowe wyniki dotyczące wolumenu na rynku Forex nie były zachwycające, o czym pisaliśmy w osobnym artykule. Przekładały się one również na giełdy związane z branżą wymiany cyfrowych aktywów. Patrząc raptem na dwa dni handlowe tego tygodnia mogliśmy zaobserwować kilka znaczących ruchów, głównie na indeksach i Bitcoinie.

Co ciekawe, mocne, spadkowe ruchy na kryptowalutach spowodowane były prawdopodobnie ostatnimi wypowiedziami Trump’a. Prezydent nie krył swojego wrogiego nastawienia do cyfrowych aktywów. W ostatnim przemówieniu Trump podkreślił, że Bitcoin nie jest oparty o żadne realne dane oraz nie jest pieniądzem. 

Problemy z Librą

Z ostatnich doniesień wynika, że Libra może mieć niemałe problemy. Demokratyczna część Komisji Finansowej Stanów Zjednoczonych przygotowała projekt ustawy, który ma znacząco wpłynąć na pomysł Facebook’a. Keep Big Tech Out Of Finance Act – tak nazywają się nowe, proponowane regulacje (w tłumaczeniu – trzymaj gigantów technologicznych z dala od finansów). Głównym problemem, jaki ustawodawcy dostrzegają w projekcie Libry to fakt tego, że Facebook, jako duża firma posiadająca platformę społecznościową, nie może utrzymywać, prowadzić, tworzyć i obsługiwać cyfrowych nośników wartości.

Co więcej, w raporcie możemy przeczytać:

“Aktywa cyfrowe mają być szeroko stosowane jako nośnik wymiany, jednostka rozliczeniowa, magazyn wartości lub inna podobna funkcja, zgodna z definicją Rady Gubernatorów Systemy Rezerwy Federalnej.”

Wysoka kara

Jeżeli ustawa miałaby wejść w życie Facebook byłby obciążony karą. Dokładniej codziennie płaciłby 1 mln USD. Z ostatnich doniesień prezesa serwisu społecznościowego wynika, że Libra ma być regulowana przez szwajcarski organ nadzoru finansowego. Na horyzoncie nie widać jak na razie zmiany stanowiska w amerykańskiej administracji. Czy w związku z tym ostatnie bardzo mieszane nastroje, które wytworzyły się wokół kryptowalut tak osłabiły ich czołowego przedstawiciela?

btc

Wykres Bitcoin, interwał H4. Źródło: xStation 5 XTB

Trump nie pomaga

Prezydent Stanów Zjednoczonych dodatkowo podsyca sytuację wypowiedziami dotyczącymi kryptowalut. Można odnieść wrażenie, że jest jednym z osób, która chętnie podpisałaby się pod projektem ustawy. W ostatnich dniach Prezydent USA podkreślił w swoim wystąpieniu, że nie jest zwolennikiem kryptowalut i w jego rozumieniu nie są one pieniądzem.

Co o tym sądzisz?
Lubię
29%
Interesujące
47%
Heh...
0%
Szok!
6%
Nie lubię
0%
Szkoda
18%
O Autorze
Natalia Bojko
Absolwentka Wydziału Ekonomii i Finansów, Uniwersytetu w Białymstoku. Na rynku walutowym i akcyjnym aktywnie handluje od 2016 roku. Wychodzi z założenia, że najprostsze analizy przynoszą najlepsze efekty. Zwolenniczka swing tradingu. Dobierając spółki do portfela kieruje się ideą inwestowania w wartość. Od 2019 roku posiada tytuł analityka finansowego. Obecnie, pracuję w charakterze analityka walutowego w firmie Trefix i Kierownik Działu Analiz Finmex. Współpracuje także z portalem Investing w charakterze redaktora finansowego i analityka. Współtwórczyni projektu Podlaskiej Akademii Giełdowej (III i IV edycji).