Social Trading
Teraz czytasz
SyncTrading – Zmiana tradera w naszym portfelu [TEST #6]
0

SyncTrading – Zmiana tradera w naszym portfelu [TEST #6]

utworzył Natalia Bojko27 listopada 2020

Za nami kolejny tydzień testowania SyncTrading od TeleTrade. Zgodnie z naszymi założeniami na początku testu, miał on trwać dokładnie 10 tygodni. W związku z tym zbliżamy się pomału do końca. Przeglądając nasz portfel, złożony z trzech traderów, zauważyliśmy, że jeden z nich nie zawierał transakcji od dłuższego czasu i nie ma go już w rankingu TeleTrade. Najwidoczniej zarobił i postanowił zrobić sobie wolne :-).

My natomiast nie zamierzamy jej robić. Przyszedł zatem ten czas, w którym musimy podpiąć się do innego dostawcy sygnałów, by jeszcze przez ostatnie tygodnie móc w pełni skorzystać (i wykorzystać potencjał) z naszych traderów. Zatem dziś wybierzemy według poprzednich założeń kolejnego “pracownika” i podepniemy go pod konto już opuszczone. Zapraszam wszystkich do krótkiego podsumowania ostatnich dwóch tygodni!


Sprawdź: Czym jest SyncTrading TeleTrade i copy trading


Bezpieczny trader

Pomimo, że borykaliśmy się ze znaczną stratą ok. 3 tygodni temu, z obserwacji bezpiecznego konta wynika, że trader pomału zaczyna ponownie wychodzić na prostą. Nie zawierał dużych transakcji. Wrócił do dawnego stylu handlu, co oczywiście notujemy mu na plus. Nie mniej jednak konto to nadal jest na minusie i gdyby nie fakt, że agresywny dostawca sygnałów dostarczył nam solidny zysk, stopa zwrotu nie byłaby już taka dobra. 

1asp synctrading

Obecnie na naszym koncie znajduje się 4140,25 euro. Nie ma na nim obecnie żadnych otwartych pozycji. Po analizie zamkniętych transakcji widać, że trzyma się w przysłowiowych ryzach. Ku przypomnieniu, kopiujemy tego dostawcę na współczynniku 200%, co oznacza, że na naszym koncie zawierane są dwukrotnie większe pozycje. 

Agresywny trader

Zmieniając trochę kolejność omawiania poszczególnych kont, przejdziemy najpierw do tradera o najbardziej agresywnym profilu ryzyka. Generalnie wygenerował w ostatnich dwóch tygodniach kolejny zysk. Może nie jest on już tak imponujący jak sprzed miesiąca, nie mniej jednak wciąż idzie ku górze. 

1fcx sync trading

Na naszym rachunku znajduje się obecnie 6514,03 euro. Handel nadal odbywa się nadal na tych samych parach walutowych. Nie wychwyciliśmy w historii transakcji żadnych “podejrzanych” zleceń. Ma obecnie dużo otwartych pozycji, co jest dla niego typowe. Przetrzymuje je zwykle kilka dni. 

Nowy trader w portfelu SyncTrading

Z racji odpoczynku naszego dostawcy, postanowiliśmy wybrać kolejnego, który go zastąpi. Kierowaliśmy się tymi samymi zasadami, jak na początku testu. Wybór zatem padł na tradera, którego wskaźniki, są zbliżone do poprzedniego. 

copy trading

Zaczyna on z trochę większym kapitałem, który został po naszym poprzednim traderze. Na koncie znajduje się obecnie kwota 5618,94 euro. Jak widać nowy dostawca mieści się w przedziale średniego ryzyka. Drawdown na poziomie 61,93% jest dość wysoki, nie mniej jednak premia na wskaźniku Sharpe’a go wynagradza. 

social trading

Tradera podłączamy zgodnie z naszymi założeniami, czyli na 100% kopiowania (1:1). Nie będziemy na razie zmieniać tego parametru. Poczekamy na jego pierwsze transakcje, by określić, czy wielkość jest wystarczająca dla naszego konta. 

Podsumowanie

Obecnie sytuacja na naszych kontach SyncTrading wygląda następująco:

  • Trader bezpieczny: 4140,25 euro
  • Trader umiarkowany: 5618,94 euro
  • Trader agresywny: 6514,03 EUR
  • Stopa zwrotu od początku testu: +8,49%

stopa zwrotu forex

Co o tym sądzisz?
Lubię
56%
Interesujące
39%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
6%
Szkoda
0%
O Autorze
Natalia Bojko
Absolwentka Wydziału Ekonomii i Finansów, Uniwersytetu w Białymstoku. Na rynku walutowym i akcyjnym aktywnie handluje od 2016 roku. Wychodzi z założenia, że najprostsze analizy przynoszą najlepsze efekty. Zwolenniczka swing tradingu. Dobierając spółki do portfela kieruje się ideą inwestowania w wartość. Od 2019 roku posiada tytuł analityka finansowego. Obecnie sprawuje rolę co-CEO & Founder w czeskiej firmie proptradingowej SpiceProp. Współtwórczyni projektu Podlaskiej Akademii Giełdowej (III i IV edycji).