Inwestycje
Teraz czytasz
Social Trading z eToro – alternatywny sposób inwestowania [TEST]
0

Social Trading z eToro – alternatywny sposób inwestowania [TEST]

utworzył Dawid Burda12 czerwca 2020

Rozpoczynamy przygodę z eToro – kolejną platformą transakcyjną dającą możliwość korzystania z dostawców sygnałów inwestycyjnych. Przypomnijmy, że równolegle trwa test innej platformy – ZuluTrade – który dobiega końca w z dniem dzisiejszym (podsumowanie w poniedziałek). Jednak my nie planujemy zwalniać. Teraz przyszła pora na eToro, które cieszy się bardzo dużą popularnością wśród traderów detalicznych.


RECENZJA PLATFORMY TRANSAKCYJNEJ ETORO


Social trading z eToro

Platforma eToro oferuje funkcje inwestowania manualnego, ale także i społecznościowego. Tzw. trading społecznościowy polega na kopiowaniu poczynań innych użytkowników na bazie systemu Copy Trader. To znaczy, że wszystkie akcje dotyczące transakcji dokonywanie na koncie tradera powielane są z automatu na koncie inwestora. Wszystko oczywiście odbywa się w czasie rzeczywistym. 

Ciekawym produktem jest instrument inwestowania długoterminowego, jakim są Copy Portfolios. Copy Portfolios to gotowe portfele inwestycyjne obejmujące najlepszych inwestorów na platformie z ściśle dobraną strategią inwestycyjną lub gotowe “koszyki” instrumentów o zróżnicowanym udziale. Idealnym przykładem jest niedawno wprowadzony portfel umożliwiający inwestowanie w sektor naftowy – OilWorld Wide.

Założenia testu

Podczas naszego testu będziemy korzystali z pojedynczych dostawców sygnałów w ramach systemy Copy Trader, ale także równolegle sprawdzimy na ile skuteczna jest opcja Copy Portfolios w dłuższym terminie. Tym razem test odbywać się będzie na środkach wirtualnych z uwagi na duży wybór instrumentów, które wymagają wysokiego poziomu zabezpieczenia. Nie będzie to miało jednak wpływu na wynik z racji, iż kwotowania i egzekucja zleceń są identyczne zarówno na koncie live, jak i demo. Dzięki dużemu zróżnicowaniu instrumentów, po okresie testowym otrzymamy wyniki, które (mamy nadzieję!) wyłonią te najlepsze, które będą warte uwagi zainwestowania realnego kapitału.

Saldo początkowe konta to 100 000 USD (kwota domyślna). Sam depozyt startowy nie jest dla nas ważny. Największą uwagę będziemy zwracać na bezpieczeństwo, skuteczność oraz stopę zwrotu z inwestycji. Startujemy 15 czerwca i tak samo jak w przypadku Zulu Trade co tydzień będzie ukazywać się podsumowanie minionego tygodnia inwestycyjnego.

Co o tym sądzisz?
Lubię
67%
Interesujące
33%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Dawid Burda
Dawid Burda
Aktywny trader na rynku Forex od 2017 roku, specjalizuje się w rynku walutowym oraz surowcowym. Uznaje za wysoko skuteczną analizę techniczną w połączeniu z prostymi narzędziami inwestycyjnymi. Prywatnie miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu.