Rosja atakuje Ukrainę! Rosyjski RTS 50 tracił ponad -40%
Ziścił się scenariusz przed którym jeszcze w trakcie środowej sesji ostrzegał amerykański wywiad. Siły wojskowe Federacji Rosyjskiej wkroczyły nad ranem na tereny Ukrainy, rozpoczynając tym samym wojnę. Reakcja rynków na doniesienia o konflikcie na kontynencie europejskim była natychmiastowa – indeksy giełdowe osuwają się w pierwszej godzinie handlu od kilku (jak w przypadku WIG20) do nawet kilkudziesięciu procent (rosyjski RTS). Wyraźnie drożeje ropa naftowa oraz złoto. Wysoka zmienność obserwowana jest również na rynku walutowym, gdzie o poranku to polski złoty jest najsłabszą walutą regionu.
Kryzys energetyczny wpływa na gospodarkę światową
Zapraszamy na specjalny webinar z Analitykiem Rynków Surowcowych XTB Michałem Stajniakiem, w którym opowie o sytuacji na najważniejszych instrumentach finansowych.
W dzisiejszym webinarze:
- Rosja atakuje Ukrainę
- Co dalej ze złotem, palladem, niklem i aluminium?
- Analiza bieżącej sytuacji na wykresach: EURUSD, OIL, DE30 i inne
Ponadto, w związku z bardzo dynamiczną sytuacją na świecie, udostępnione zostaną dodatkowe raporty wideo dotyczące wpływu koronawirusa na globalną gospodarkę, analizę sytuacji na rynku metali szlachetnych.
O prowadzącym

Michał Stajniak
Michał Stajniak – Analityk Rynków Surowcowych w XTB. Szczególny nacisk kładzie na powiązania pomiędzy zachowaniem cen surowców a walutami gospodarek silnie uzależnionych od eksportów towarów takich jak ropa, rudy żelaza, złoto, czy mleko w proszku. Jest autorem częstych komentarzy zestawiających indeksy cen surowców wraz z parami walutowymi, takimi jak AUDUSD, NZDUSD, USDCAD, USDNOK, czy EURNOK. Reprezentuje XTB w mediach (m.in. TVN24 BIS, Polsat News, TVP Info, Bankier TV, czy Onet TV) oraz jest autorem artykułów w prasie finansowej takiej jak Parkiet, Puls Biznesu oraz Dziennik Gazeta Prawna. Jest praktykiem rynku akcyjnego oraz rynku pochodnego. W swoim podejściu ceni przede wszystkim analizę fundamentalną, ale często posługuje się poziomami Fibonacciego w celu wyznaczenia stref popytu i podaży potrzebnych w strategii Price Action. Absolwent kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.