I Can’t Trade
Teraz czytasz
Social Trading – Podsumowanie 6 miesięcy handlu
0

Social Trading – Podsumowanie 6 miesięcy handlu

utworzył SigTrader8 czerwca 2017

Drogi czytelniku, projekt Social Trading I Can’t Trade dobiegł końca. Było to dla mnie ekscytujące 6 miesięcy, pełne wzlotów i upadków. Początkowo (i nie wstydzę się tego przyznać) nieco zachłysnąłem się ideą handlu na rachunkach zarządzanych, w miarę upływu czasu mój światopogląd klarował się i finalnie opracowałem koncepcję dalszego działania. Końcowy rezultat mógłby być zdecydowanie lepszy, ale w końcowej fazie projektu (druga połowa maja) zdecydowałem się na wygaszenie dużej części sygnałów MQL i zamknięcie rachunków. Część z nich chwilowo była na stracie, patrząc w tym momencie są już na plus. Musiałem to jednak zrobić ponieważ:

  • tak, będę dalej inwestował korzystając z rachunków zarządzanych,
  • moje portfolio zostanie zupełnie przebudowane.

Nie myli się ten, kto…

Analizując transakcje z ostatnich miesięcy doszedłem do wniosku, że testując systemy popełniłem dużo błędów. Testowałem ich za dużo, często dobierając nierozważnie i bez rzetelnej analizy. Jak będę inwestował dalej? Spora część z nich korzystała praktycznie z tej samej metody inwestowania. Zdecydowałem się na równoległe korzystanie z 4 strategii:

  1. Strategia typu trend following,
  2. Skalper podczas sesji azjatyckiej,
  3. System grający na odbicia/uśrednienia,
  4. System grający na danych.

Każda strategia na start otrzyma ten sam depozyt. Jest to ważne, ponieważ jednym z większych błędów popełnionych przeze mnie było różnicowanie depozytów pod różne strategie. Skończyło się to tak, że miałem puszczone kilka „bezpieczniejszych” strategii na kontach złotówkowych, z większymi depozytami, które okazały się stosować podobną metodę gry. Jednocześnie złapały duże obsunięcie, generując stratę w PLN. Systemy na mniejszych rachunkach zarabiały. Jednak ze względu na mały kapitał nie mogły nadrobić strat wygenerowanych przez strategie z większymi depozytami.

Social Trading po 6 miesiącach

Poniżej prezentuję wyniki na dzień 08.06.2017, czyli po 6 miesiącach od uruchomienia pierwszego zarządzanego konta. Końcowy wynik, w przeliczeniu na złotówki to około +12 850 zł. Gdyby nie błędy, które popełniłem sądzę, że mogło być dużo lepiej. Pozostaje mi jedynie życzyć, abyście Wy ich nie popełnili!

social trading zysk

Wyniki sygnałów i kont PAMM po upływie 6 miesięcy.

Podziękowania należą się brokerowi Tickmill za wsparcie mojego projektu poprzez sfinansowanie kosztów sygnałów, dzięki czemu swobodniej mogłem zarządzać środkami i tym samym podzielić się z Wami moimi poczynaniami.

Co o tym sądzisz?
Lubię
50%
Interesujące
50%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
SigTrader
Trader obecny na realnym rynku od 2006 roku. Obecnie prowadzę cykl pt. "I Can't Trade Project" w którym dzielę się swoimi doświadczeniami i wynikami handlując na rynku Forex z wykorzystaniem platform Social Tradingowych. Łączna wartość depozytów przekracza 100 000 PLN.