Aktualności
Teraz czytasz
Metaverse, NFT i alternatywy Dogecoin wśród najszybciej rosnących kryptowalut
0

Metaverse, NFT i alternatywy Dogecoin wśród najszybciej rosnących kryptowalut

utworzył Simon Peters6 października 2022

Metaverse, NFT i alternatywy Ethereum były wśród kluczowych czynników napędzających najszybciej rosnące kryptowaluty na platformie eToro w ciągu ostatnich 12 miesięcy, podczas gdy 10 najchętniej posiadanych pozostało stabilnych.

  • Bitcoin, cardano i ethereum pozostają najczęściej posiadanymi kryptowalutami w III kwartale
  • Decentraland (MANA) był najszybciej rosnącą kryptowalutą w ciągu 12 miesięcy, z 437 proc. wzrostem liczby posiadaczy

Decentraland zyskuje ma popularności

Najszybciej rosnącą kryptowalutą na platformie eToro w ciągu 12 miesięcy, pod względem liczby posiadających ją klientów, był Decentraland (MANA) – wzrósł o 437 proc. Decentraland to platforma blockchain wirtualnej rzeczywistości w centrum sektora Metaverse. Na drugim miejscu znalazła się alternatywa Dogecoin – Shiba (SHIB), wzrastając o 269 proc., podczas gdy NFT i producent technologii gier Enjin zajęły trzecie miejsce, wzrastając o 229 proc.

Simon Peters, analityk rynku kryptowalut w eToro, skomentował:

„Najlepsze rosnące kryptowaluty na platformie eToro w ciągu ostatnich 12 miesięcy odzwierciedlają zainteresowanie pewnymi tematami, kluczowymi dla inwestorów na rynku. Metaverse było przełomowe i to odzwierciedla wykładniczy wzrost otwartych pozycji MANA. Chociaż rynki kryptowalut były trudne w ostatnich miesiącach, NFT i inne ważne projekty infrastruktury kryptowalutowej są również dobrze reprezentowane w pierwszej dziesiątce najszybciej rosnących, co wskazuje na szczere zainteresowanie niektórymi z najbardziej innowacyjnych projektów w ubiegłym roku.”

kryptowaluty etoro globalnie

Bitcoin królem kryptowalut

W ciągu ostatnich trzech miesięcy, 10 najchętniej posiadanych kryptowalut na platformie eToro pozostało stabilnych, z bitcoinem utrzymującym pierwsze miejsce, Cardano – na drugim i ethereum – na trzecim. Otwarte pozycje w bitcoinie wzrosły o 1,7 proc., podczas gdy Cardano spadło o 1,2 proc., a ethereum wzrosło o 3,1 proc. Największym spadkiem w ujęciu procentowym był TRON, który spadł o 2,8 proc.

W ujęciu rocznym widać większy ruch, a Decentraland i Shiba weszły do pierwszej dziesiątki dzięki dużemu wzrostowi otwartych pozycji.

etoro kryptowaluty posiadane

Simon Peters dodaje:

„Top 10 najczęściej posiadanych kryptowalut na platformie eToro pozostaje bez zmian w III kwartale. Ta stabilność odzwierciedla trudny okres dla rynków, ale także potwierdza długoterminową strategię buy-and-hold wśród inwestorów tych aktywów, sugerując, że spojrzeli poza krótkoterminową zmienność rynku. Podczas inwestowania w kryptowaluty, podobnie jak w przypadku każdej innej klasy aktywów, nie timing a czas na rynku jest kluczem do zapewnienia najlepszych dalekich perspektyw wzrostu kapitału.”

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.