Literatura
Teraz czytasz
Książka “Inwestowanie indeksowe. Instrumenty finansowe typu ETN i ETC” jest już dostępna!
0

Książka “Inwestowanie indeksowe. Instrumenty finansowe typu ETN i ETC” jest już dostępna!

utworzył Forex Club6 lutego 2024

Publikacja w kompleksowy sposób omawia ideę inwestowania indeksowego. Prezentuje jego istotę, podstawy teoretyczne, implikacje praktyczne oraz zalety i wady. Obejmuje również dogłębną charakterystykę indeksów, których wyniki odwzorowują instrumenty indeksowe. Wiele miejsca poświęcono praktycznym aspektom inwestowania w tego rodzaju instrumenty. W szczególności zaprezentowano szereg wskazówek związanych zarówno z procesem selekcji produktu, jak i firmy go oferującej.

Wśród instrumentów indeksowych najmniej znane są instrumenty typu ETN i ETC. Oferują one możliwości, jakich często nie mogą zapewnić fundusze indeksowe i fundusze ETF, ale wymagają większej wiedzy i świadomości różnorodnych rodzajów ryzyka. W książce szczegółowo scharakteryzowano te instrumenty finansowe oraz ich dotychczasowy rozwój, a także opisano pierwszy ETC notowany na GPW – The Royal Mint Responsibly Sourced Physical Gold ETC stworzony przez spółkę HANetf.

Forex Club ma przyjemność objąć to wydanie swoim patronatem.

Kompleksowa pozycja poświęcona problematyce inwestowania pasywnego

  • Jakie korzyści daje inwestowanie indeksowe?
  • Jak wybrać produkt indeksowy i ocenić firmę go oferującą?
  • Czym są instrumenty finansowe typu ETN i ETC, co je odróżnia od funduszy indeksowych i funduszy ETF?
  • Jakie są najważniejsze cechy indeksów naśladowanych przez instrumenty indeksowe?
  • Jakie są najważniejsze zalety i ryzyka towarzyszące inwestowaniu w ETN i ETC?

„Długo oczekiwane fundusze ETF już są dostępne na GPW w wielu wariantach. Jaki będzie kolejny krok? Tomasz Miziołek szczegółowo opisuje mniej znane instrumenty typu ETC i ETN. Zanim staną się szeroko dostępne na naszym rynku, warto zrozumieć, jak działają.” Grzegorz Zalewski

Kim jest Tomasz Miziołek?

tomasz miziołekProfesor Uniwersytetu Łódzkiego w Katedrze Finansów i Inwestycji Międzynarodowych. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w pracy akademickiej oraz współpracy z instytucjami polskiego rynku finansowego. Współpracował między innymi z Izbą Zarządzających Funduszami i Aktywami, na rzecz której przygotowywał analizy eksperckie. Prowadzi badania dotyczące funkcjonowania instytucji wspólnego inwestowania na krajowym i międzynarodowym rynku finansowym, w szczególności funduszy inwestycyjnych i funduszy ETF, a także inwestowania indeksowego. Prowadzi szkolenia i seminaria z zakresu funkcjonowania funduszy inwestycyjnych i funduszy ETF. Założyciel i redaktor naczelny etf.com.pl – pierwszego w Polsce (2009 r.), niezależnego serwisu o charakterze informacyjno-analitycznym i edukacyjnym poświęconego inwestowaniu indeksowemu.

Gdzie kupić

Książka do nabycia w księgarni Maklerska.pl w cenie 99 zł.

Dla wszystkich naszych klubowiczów przygotowaliśmy rabat w wysokości -5% na zakup tej książki. Już niebawem na łamach naszej strony pojawi się recenzja książki oraz konkurs, w którym będzie można wygrać dwa egzemplarze.

Dołącz do Forex Club i skorzystaj z -5% rabatu na zakupy w księgarni Maklerska.pl.

Co o tym sądzisz?
Lubię
33%
Interesujące
67%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Forex Club
Forex Club jest jednym z największych i najstarszych polskich portali o tematyce inwestycyjnej - forex i narzędzi wykorzystywanych w tradingu. To autorski projekt zapoczątkowany w 2008 roku i rozpoznawalna marka ukierunkowana na rynek walutowy.