Aktualności
Teraz czytasz
Kryptowaluty zyskują przed The Merge zaplanowanym na 15 września
0

Kryptowaluty zyskują przed The Merge zaplanowanym na 15 września

utworzył Simon Peters16 sierpnia 2022

W zeszłym tygodniu, główne kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum, odnotowały skok. Stało się tak, ponieważ rynki nadal przyswajały pozytywne wiadomości i rozwój sytuacji gospodarczej.

Bitcoin zbliżył się ponownie do poziomu 25 000 dolarów po raz pierwszy od czerwca, chociaż w zeszłym tygodniu nadal nie osiągnął kamienia milowego na platformie eToro. Obecnie obraca się w okolicach 24 000 dolarów, po tym jak rozpoczął ubiegły tydzień poniżej 23 000 dolarów.

Tymczasem Ethereum w ciągu tygodnia wzrosło. Startował z poziomu poniżej 1 700 dolarów – osiągając w niedzielę zakres zbliżający się do 2 000 dolarów, po pozytywnej reakcji na aktualizacje dotyczące The Merge. Obecnie utrzymuje się w okolicach 1 890 dolarów.

Zarówno rynek kryptowalut, jak i rynki ogólnie w połowie tygodnia zareagowały pozytywnie na niższą niż przewidywano inflację w USA, tym samym potwierdzając ostatnie powiązania wyników z akcjami.

Instytucje ustawiają się w kolejce, by powrócić do kryptowalut 

Sfera kryptowalut żyła dyskusjami na temat serii ogłoszeń instytucjonalnych związanych z kryptowalutami. W ciągu ostatnich kilku dni, Abrdn kupiło udział w Archax, BlackRock ogłosiło utworzenie prywatnego funduszu bitcoin a także zacieśnienie z Coinbase dla instytucjonalnych inwestorów w kryptowalut.

Obserwując inne przypadki instytucjonalnych transakcji i inwestycji, które są teraz szeroko dostępne, widzimy wyraźny trend do obserwowania przez prywatnych inwestorów. Po pierwsze przy wycenach rynkowych wciąż znacznie niższych wobec poprzednich szczytów, instytucje ewidentnie zaczynają z atrakcyjnych punktów cenowych. Mimo to, wykazują także bardziej fundamentalne zaangażowanie w sektor i jego innowacje.

W ostatnich miesiącach widzieliśmy, że rynki kryptowalut idą w ślad za akcjami, co jest wymiernym sygnałem, że gracze instytucjonalni są bardziej zaangażowani w ten sektor. Jednak te zróżnicowane ruchy głównych graczy, takich jak Abrdn i BlackRock – choć nie od razu wspierają cenę – odzwierciedlają fundamentalne zaufanie do sektora, które szerszy rynek będzie uważnie obserwować w przyszłości.

The Merge może nastąpić 15 września

The Merge – w ramach którego sieć Ethereum przejdzie z modelu proof-of-work (PoW) na proof-of-stake (PoS) – może potencjalnie ruszyć 15 września.

Istnieją obecnie oczywiste dowody na to, że rynek staje się bardziej wrażliwy na rozwój wydarzeń związanych z The Merge. Cena wykazuje tendencję wzrostową i reaguje pozytywnie na rozwój sytuacji, ponieważ inwestorzy kupują token jeszcze przed wprowadzoną zmianą.

Ale jest tu bardziej fundamentalny potencjał długoterminowy – przejście na PoS zmieni ekonomię tokena. Podczas gdy inne blockchainy już używają PoS, żaden nie ma takiej skali i różnorodności zastosowań jak Ethereum.

Cardano wyprzedza XRP

Token dla blockchaina Cardano, ADA, wyprzedził XRP pod względem kapitalizacji rynkowej, stając się szóstą największą kryptowalutą – wynika z danych CoinMarketCap. ADA ma obecnie wartość rynkową wynoszącą nieco poniżej 20 miliardów dolarów, około 90 milionów dolarów więcej niż XRP.

Mimo że zmiany te w warunkach izolacji nie mogą być wskaźnikiem sposobu funkcjonowania rynku, jasne jest to, że wysoce konkurencyjny rynek nadal się rozwija, a jest to dobry znak. Cardano, podobnie jak Ethereum, przeszedł kilka znaczących zmian w swojej sieci, aby zwiększyć jej innowacyjność dla użytkowników i inwestorów.

Dobrze jest widzieć, że rynek, pomimo trudnych warunków w ciągu ostatnich kilku miesięcy, nadal ma niezłe tempo. Inwestorzy powinni zawsze starać się zachować dywersyfikację wśród aktywów, w które inwestują, ale dopóki sektor pozostaje konkurencyjny i innowacyjny, przyszłość zapowiada się dobrze.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.