Lista ostrzeżeń
Teraz czytasz
KNF sypie ostrzeżeniami. Na „czarną listę” trafia aż 15 podmiotów
0

KNF sypie ostrzeżeniami. Na „czarną listę” trafia aż 15 podmiotów

utworzył Paweł Mosionek29 grudnia 2021

29 grudnia 2021 r. Komisja Nadzoru Finansowego przeszła do konkretnej ofensywy i umieściła na liście 15 nowych podmiotów, z których większość powiązać można z rynkiem Forex, CFD i kryptowalut. Wśród scamów przed którymi ostrzega KNF znajdziemy m.in.: 24Trading, IGM Holdings, Cento GX, BTC Capital Group czy Quantum Market. Pełne zestawienie i szczegóły poniżej.

KNF ostrzega przed 15 podmiotami

Nie minął tydzień, a polski nadzór „obdarował” nas kolejną porcją informacji o podejrzanych podmiotach. Zaledwie 6 dni temu informowaliśmy Was o umieszczeniu na liście ostrzeżeń Olympus Market, Save Capital Invest Ltd oraz Grandis Capital Trade Ltd. Dziś lista oszustów jest znacznie dłuższa.

UKNF ostrzega przed korzystaniem z usług:

  • Horizon Group Consulting – prowadzący działalność pod stroną www.horizongroupconsulting.com
  • Asset Group – działający pod nazwą handlową Asset Group, posługujący się stroną internetową: assetgroup.io; assetgroup.io/pl; assetgroup.cc –  za pośrednictwem podmiotu Widdershins Group Ltd
  • Finlay – działający pod nazwą handlową Finlay lub Finlay Capital, posługujący się stroną internetową: finlay.io; finlay.capital; finlay.cc – za pośrednictwem podmiotu Widdershins Group Ltd
  • Galaxy Trade – działalność prowadzona za pośrednictwem platform inwestycyjnych: galaxytrade.cc, galaxytrade.co i koleds.capitalmowertor.site
  • IGM Holdings – prowadzący działalność pod stroną www.igmholdings.com
  • Cento GX – prowadzący działalność pod stroną www.centogx.com
  • Fx Point – za pośrednictwem którego usługi świadczyły podmioty posługujące się nazwami Grey Matter Enterprise Ltd, prowadzący działalność pod stroną www.fxpoint.co
  • 24Trading – za pośrednictwem którego usługi świadczyły podmioty posługujące się nazwami Grey Matter Enterprise Ltd, prowadzący działalność pod stroną www.24trading.co
  • BTC Capital Group – prowadzący działalność pod stroną www.btccapitalgroup.com
  • Everest Markets – prowadzący działalność pod stroną www.everestmarkets.com
  • York BTC – prowadzący działalność pod stroną www.yorkbtc.com
  • York PRO – prowadzący działalność pod stroną www.yorkpro.com
  • Astra Horizon – prowadzący działalność pod stroną www.astrahorizon.com
  • Fino Markets – prowadzący działalność pod stroną www.finomarkets.com
  • Quantum Market – prowadzący działalność pod stroną www.quantummarket.net

Komunikat UKNF podaje, że powodem w przypadku wszystkich podmiotów jest zawiadomienie dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, czyli prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia. Postępowanie zostało zainicjowane przez UKNF, a sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.


Jak odzyskać środki od oszusta

MyChargeBack.com to amerykańska firma specjalizująca się w odzyskiwaniu środków wyłudzonych przez nierzetelne firmy i „scamy” podszywające się pod uczciwych brokerów Forex, brokerów opcji binarnych i projekty kryptowalutowe. Jeśli zostałeś oszukany, to istnieje duża szansa, że MyChargeBack.com będzie w stanie Ci pomóc!


Przestrzegamy przed korzystaniem z usług firm nielicencjonowanych. Przed otwarciem konta zawsze upewnij się czy dany broker posiada odpowiednie regulacje i zezwolenia u wskazanej instytucji nadzorującej rynek finansowy.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
67%
Heh...
33%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
blank
Paweł Mosionek
Aktywny trader na rynku Forex od 2006 roku. Redaktor portalu Forex Nawigator oraz redaktor naczelny i współtwórca serwisu ForexClub.pl. Prelegent konferencji "Focus on Forex" na SGH w Warszawie, "NetVision" na Politechnice Gdańskiej oraz "Inteligencja finansowa" na Uniwersytecie Gdańskim. Dwukrotny zwycięzca "Junior Trader" - gry inwestycyjnej dla studentów organizowanego przez DM XTB. Uzależniony od podróży, motocykli i skoków spadochronowych.