Wydarzenia
Teraz czytasz
Invest Cuffs 2019 – Relacja z V edycji Expo
0

Invest Cuffs 2019 – Relacja z V edycji Expo

utworzył Natalia Bojko25 marca 2019

Po raz piąty Kraków stał się gospodarzem największej konferencji inwestycyjnej w kraju. W ciągu dwóch dni (22-23 marca) konferencja przyciągnęła tysiące uczestników. Na trzech piętrach Krakowskiego Centrum Kongresowego można było spotkać i porozmawiać z przedstawicielami firm brokerskich, banków oraz ekspertów rynku kapitałowego. Dzięki rozszerzonej formule tegorocznej edycji skupiła ona świetnych prelegentów nie tylko z branży forex, ale także nieruchomości, crowdfunding’u oraz rynku akcyjnego. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tegorocznej edycji Expo Invest Cuffs 2019.

22 marca

trading charytatywny

Wyniki z tradingu charytatywnego.

Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji na kongresie oprócz szerokiej oferty wykładów w większości, całkowicie bezpłatnych prelekcji odbył się trading charytatywny na rzecz akcji „Inwestorzy Dzieciom”. Zyski z tego przedsięwzięcia zostały przeznaczone na cele charytatywne. Nie brakowało chętnych do spędzenia kilku godzin przed wykresem, by wesprzeć ten szczytny cel. Cała akcja została dodatkowo wsparta finansowo przez brokera X-Trade Brokers. Ostatecznie na działalność charytatywną zostało przekazane 7433 PLN.

Nie sposób było uczestniczyć we wszystkich wykładach. Nie mniej jednak ich tematyka była na tyle zróżnicowana, że można było swobodnie znaleźć masę ciekawych prelekcji, z dziedzin, które szczególnie wzbudziły nasze zainteresowanie. Piątkowa agenda oprócz standardowych form wykładów, wzbogacona została kilkoma debatami oraz galą rozdania nagród Invest Cuffs, poprzedzonej wcześniejszym internetowym głosowaniem w 18 kategoriach.

Rafał Zaorski – o spekulacji

rafał zaorski

Rafał Zaorski na scenie. Sala pęka w szwach.

Jednym z wykładów cieszących się dużą frekwencją była prelekcja Rafała Zaorskiego dotycząca spekulacji. Wypełniona po brzegi sala z zainteresowaniem słuchała między innymi o wpływie emocji na rynek oraz tego, w jaki sposób książka “O spekulacji” posłużyła jej autorowi do nadawania wartości rynkowej i manipulacji jej kursem. Rafał szczegółowo przedstawił cały proces owej manipulacji. Wszystko miało swój początek w poście zamieszczonym na grupie TJS z informacją o tym, iż została ukończona książka, nad którą Zaorski pracował od 2015 roku. Niedługo potem pojawiła się informacja o tym, że przy osiągnięciu tysiąca like’ów zostanie udostępniona wcześniej, co nastąpiło minutę przed planowaną, faktyczną datą jej publikacji w formie darmowego e-book’a. Oficjalna sprzedaż w formie drukowanej nastąpiła 23 lutego, gdzie dzień po tym Rafał przekazał informację o codziennym zwiększeniu się ceny książki. Filmy, które pojawiały się po 250 sprzedanych sztukach, jak tłumaczył miały stymulować tłum do dalszego kupna. Oficjalnie 28.02 cały nakład został wyprzedany, co według teorii Rafała zakończyło rynek pierwotny i zapoczątkowało obrót książką na rynku wtórnym. W związku z tym jakie przesłanie szło za tym przykładem? Rynek kreowany jest przez emocje. Książka miała za zadanie pokazać, w jaki sposób można manipulować choćby rynkiem akcyjnym. Zaorski wielokrotnie podkreślał, że istotą spekulacji nie jest podążanie za trendem, ale wykreowanie go. Należy wychwycić moment, kiedy rynek panikuje, a kiedy jest w euforii i wykorzystać ten fakt przed czasem, a nie być częścią w już trwającym ruchu.

Sposoby rynkowej manipulacji

invest cuffs piotr wilczyński

Piotr Wilczyński o rynkowych manipulacjach

Chwilę przed wykładem Rafała Zaorskiego, tematyka rynkowej manipulacji była poruszana przez Piotra Wilczyńskiego w prelekcji “DAYTRADING – sposoby rynkowej manipulacji”. W tym dwuczęściowym wykładzie, prowadzonym w formie mini-warsztatów, mogliśmy przede wszystkim usłyszeć o tym, jak rozpoznać fałszywe wybicie na rynku, w jaki sposób obserwować wykresy dzienne oraz między innymi o tym, że w tradingu cierpliwość wyjątkowo się opłaca i nie jest o nią wbrew pozorom tak łatwo. Temat na tyle interesujący, że przerósł możliwości… 200-miejscowej sali wykładowej.

Joe DiNapoli o funkcjonowaniu rynków

joe dinapoli

Joe DiNapoli

Prelekcję Joe DiNapoli’ego poprzedzały wystąpienia jego dwóch ekspertów. Mowa tu o Piotrze Greli w wykładzie “Handluj jak chcesz i czym chcesz, ale tylko MACD Predictor DiNapolego wyśle Tobie wyprzedzającą wiadomość!” oraz Tomasza Augustynowicza “Jak zdobyć przewagę na rynku, czyli trading like a pro”. Wszystkie trzy wykłady łączyły się w całość. Głównym przesłaniem, jakie można było z nich wyciągnąć to, że dobry trader to taki, który potrafi rozgrywać także wyższe interwały. Istotną kwestią w handlu jest to, by posiadać plan, gdzie strategia stanowi jego najmniejszą składową. Kluczową umiejętnością jest prowadzenie pozycji i wyjście z niej w odpowiednim momencie. Eksperci oprócz kilku wskazówek dotyczących budowania skutecznej strategii tradingowej przedstawili też użycie autorskiego narzędzia MACD Predictor DiNapolego, które (głównie Piotr Grela) dość szeroko zaprezentował.

Gala rozdania nagród Invest Cuffs 2019

Jednym z głównych, piątkowych wydarzeń była gala rozdania nagród. W tym roku zostało dodane kilka nowych kategorii co razem stworzyło listę osiemnastu wyróżnień. Wyniki znane były tylko i wyłącznie Przewodniczącemu Rady Fundacji Invest Cuffs – Januszowi Ekertowi. Oczywiście wpływ na nie miało poprzedzające to wydarzenie, głosowanie. Społeczność inwestorów, wśród wcześniej zgłoszonych kandydatur, wybrała tych, którzy znaleźli się w finałowej trójce. Kapituła następnie oddawała anonimowe głosy.

NAGRODY INVEST CUFFS 2019

W trakcie uroczystej gali wyróżnione zostały największe podmioty na polskim i międzynarodowym rynku walutowym oraz osobistości, które miały na niego znaczący wpływ.

PRZEJDŹ DO RELACJI Z DRUGIEGO DNIA EXPO

Co o tym sądzisz?
Lubię
39%
Interesujące
59%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
2%
Szkoda
0%
O Autorze
Natalia Bojko
Absolwentka Wydziału Ekonomii i Finansów, Uniwersytetu w Białymstoku. Na rynku walutowym i akcyjnym aktywnie handluje od 2016 roku. Wychodzi z założenia, że najprostsze analizy przynoszą najlepsze efekty. Zwolenniczka swing tradingu. Dobierając spółki do portfela kieruje się ideą inwestowania w wartość. Od 2019 roku posiada tytuł analityka finansowego. Obecnie sprawuje rolę co-CEO & Founder w czeskiej firmie proptradingowej SpiceProp. Współtwórczyni projektu Podlaskiej Akademii Giełdowej (III i IV edycji).