Literatura
Teraz czytasz
Ichimoku Kinko Hyo – Tłumaczenie kompletu Ksiąg Hosody
5

Ichimoku Kinko Hyo – Tłumaczenie kompletu Ksiąg Hosody

utworzył Forex Club16 marca 2021

Niewiele ponad rok temu w polskim środowisku traderskim zrobiło się głośno o akcji tłumaczenia 4 pierwszych ksiąg Ichimoku Sanjina, twórcy metody inwestycyjnej i spekulacyjnej, znanej na całym świecie jako Ichimoku Kinko Hyo. W zbiórce na rzecz tłumaczenia wzięło do dziś udział ponad pół tysiąca polskich miłośników tradingu.

Pozostałe trzy księgi, które zostały wycofane z oficjalnego druku w Japonii i które są traktowane jako narodowe dziedzictwo na tamtejszych ziemiach, mimo wielu trudów, także zostały pozyskane przez pasjonatów Ichimoku w Polsce. Od razu po tym sukcesie ruszyła akcja ich tłumaczenia celem uzupełnienia zbioru. Jeżeli dojdzie to do skutku, Polska będzie drugim narodem (po Japonii), który będzie mógł czerpać wiedzę z oryginalnych pism Ichimoku Kinko Hyo. 

Czym jest Ichimoku

ksiegi hosodyIchimoku jest mylnie redukowane jedynie do wskaźnika dostępnego na każdej szanującej się platformie traderskiej. Jednak, jak nie trudno się domyślić te 7 masywnych ksiąg zawiera o wiele bardziej ezoteryczną wiedzę. Wiedzę którą Ichimoku Sanjin utrzymywał w sekrecie aż do późnej starości i dopiero za namową jednego z członków rodziny postanowił nie zabierać jej do grobu. Niewiele osób wie, że był on przez lata zobowiązany klauzurą milczenia zabraniającą mu publikowania swej tajemnej wtedy wiedzy.

Dlaczego tak było? Otóż pod koniec lat 40 ich po usilnych namowach ze strony trzech swoich przyjaciół i za razem wysoko postawionych osobowości sprzedał on im swój sekret za sowitą opłatą, zobowiązując się nie publikować go przez kolejne 10 lat. W milczeniu wytrwał nie 10, lecz lat 20. W 1969 roku ukazał się pierwszy tom Ichimoku Kinko Hyo, który od razu rozniósł się szerokim echem w środowisku japońskich inwestorów. Z dzieł dowiadujemy się o tym, jak tworzony jest wykres Ichimoku, jak należy go prawidłowo interpretować, aby nigdy nie zaliiczać stratnych zagrań na rynku. Tom pierwszy był pisany z myślą o inwestorach indywidualnych, a marzeniem Hosody było, aby wszyscy jego czytelnicy dzięki tej wiedzy weszli do co najmniej klasy średnia.


Przeczytaj koniecznie: Strategia Ichimoku od kuchni – Grzegorz Moskwa


Przeczytać możemy o interpretacji falowości rynku, o jego zasięgać cenowych, jak i również o najważniejszym aspekcie, tym który czyni te dzieła tak wyjątkowymi – o teorii czasu. Czas u Hosody jest czymś niemalże mistycznym. Odkrywa on przed nami magię liczb rządzących wykresami i nasze obserwować wykresy ze wzrokiem przykutym do osi czasu. 

Każdy, kto przeczyta te niesamowite prace, zmieni swoje podejście do rynku na resztę swoich dni. Zawierają one tak niesłychaną wiedzę, że nie można obok nich przejść obojętnie i nie bez powodu są najbardziej strzeżonym japońskim sekretem. Wyobraź sobie, że możesz być traderem, który nie tylko będzie wiedział kiedy najlukratywniej wejść w rynek, ale również dokąd powinna dojść cena oraz kiedy najprawdopodobniej to się stanie. 

Księgi Ichimoku po polsku

Akcja tłumaczeń ksiąg jest akcją pro bono, organizowaną przez traderów dla traderów, celem szerzenia wiedzy na temat rynków i sposobów ich interpretacji. Tłumaczone księgi nie są sprzedawane. Jest to akcja zrzutową i nikt nie ponosi z niej korzyści finansowych. Ewentualne nadwyżki w zbiórce zostaną przeznaczone na tłumaczenia kolejnych dzieł o tej tematyce, bądź przeznaczone na cele charytatywne, jak to miało miejsce przy pierwszej zrzutce.

Aby wziąć udział w akcji i otrzymać kopię przetłumaczonych ksiąg, należy korzystając z niniejszego linka na Zrzutka.pl wpłacić 250 zł. W przypadku chęci otrzymania poprzednich tłumaczeń w formie PDF uczestnik zrzutki proszony jest o przesłanie dodatkowych 150 zł. Pierwsze tłumaczenia (księgi 1-4 plus Hidenobu Sasaki) zostaną do niego bezzwłocznie przesłane na użyty w Zrzutce adres e-mail. 

Oryginalnie jeden tom to koszt 30000 jenów, czyli ponad 1000 zł. Tomy te jednak nie są już wydawane i (nie)dostępne są jedynie na rynku wtórym za odpowiednio do ich rzadkości wywindowaną ceny.  

W trakcie pisania tego artykułu trwają pracę and tłumaczeniem Tomu V, który na początku kwietnia powinien trafić do rąk osób biorących udział w akcji. 

Na bazie źródłowych informacji powstał również niebagatelnie rozbudowany wskaźnik do przeprowadzania wszelkich wyliczeń czasu, fal oraz zasięgów, jak również pozwalający na graficzne przedstawianie rynku za pomocą Nóg Kyushu, oryginalnego tworu Goichiego Hosody do tradingu za pomocą świec tygodniowych (a właściwie 9-cio tygodniowych), o czym można przeczytać dokładnie w trzecim tomie pism.

Wskaźnik jest dostępny TUTAJ. Dla naszych Klubowiczów przygotowana zostałą zniżka w wysokości -10% zniżka.
Kod: ICHIMOKU10

Pasjonujesz się Ichimoku? Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy na Facebooku – Ichimoku Group – na której odbywają się coniedzielne spotkania organizacyjne. Miej wpływ na dalsze losy projektu!

Inicjatorem i organizatorem zrzutki jest Rafał Zuchowicz

Co o tym sądzisz?
Lubię
18%
Interesujące
75%
Heh...
2%
Szok!
1%
Nie lubię
2%
Szkoda
1%
O Autorze
Forex Club
Forex Club jest jednym z największych i najstarszych polskich portali o tematyce inwestycyjnej - forex i narzędzi wykorzystywanych w tradingu. To autorski projekt zapoczątkowany w 2008 roku i rozpoznawalna marka ukierunkowana na rynek walutowy.