Aktualności
Teraz czytasz
Honduras uruchamia Bitcoin Valley i planuje wprowadzić płatności w crypto
0

Honduras uruchamia Bitcoin Valley i planuje wprowadzić płatności w crypto

utworzył Simon Peters1 sierpnia 2022

Rynki kryptowalutowe odnotowały kolejny silny tydzień wzrostów w zeszłym tygodniu, ponieważ główne kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum dalej szły w górę.

Chociaż droga do odzyskania strat z pierwszego półrocza pozostaje długa, kryptowaluty takie jak Bitcoin, są świadkami mikro-odrodzenia. Bitcoin w zeszłym tygodniu osiągnął poziom 24 000 dolarów na platformie eToro, po tym jak rozpoczął tydzień poniżej 20 000 dolarów. Cena BTC jest obecnie na poziomie około 23 000 dolarów. Ethereum rozpoczął tydzień podobnie, poniżej 1 200 dolarów, ale w weekend wzrósł powyżej 1700 dolarów i obecnie utrzymuje się w okolicach 1 660 dolarów.

Pod względem aktywności widzimy, że synchronizacja z rynkami akcji trwa. W lipcu nastąpił gwałtowny powrót akcji, zwłaszcza technologicznych i innych o wyższym ryzyku. Wydaje się, że większość skutków inflacji i podwyżek stóp procentowych jest już wyceniona, a rynki są sceptyczne wobec obaw o recesję.

Instytucje traktowały udziały w kryptowalutach w taki sam sposób jak akcje, dlatego też korelacja ta jest większa niż dotychczas. W miarę jak duże instytucje ponownie zwracają się w stronę krypto, inwestorzy kryptowalut mogą obserwować wyceny wracające na lepsze poziomy.

Brytyjska Komisja Prawna orzeka w sprawie kryptowalut

Brytyjska Komisja Prawna opublikowała dokument konsultacyjny dotyczący kryptowalut. Dokument zawiera proponowane reformy traktowania kryptowalut i innych bezpiecznych aktywów cyfrowych, takich jak NFT. Pomimo braku oficjalnych regulacji, widać jasno, że brytyjskie prawo zmierza w kierunku uregulowania finansowych produktów cyfrowych.

Pod wieloma względami prawa własności są jednymi z podstawowych założeń dobrze funkcjonujących rynków. Jest to jeden z powodów, dla których Wielka Brytania jest tak atrakcyjnym obszarem dla wielu osób poszukujących zarządzania aktywami lub innych usług inwestycyjnych. Solidne prawo własności aktywów oraz wiedza, że sądy w wybranej przez państwa jurysdykcji będą stać na straży tych praw, mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania rynków inwestycyjnych.

Dlatego wyniki tych konsultacji są niezwykle istotne dla brytyjskiej sceny kryptowalutowej. Kryptowaluty i szerzej aktywa cyfrowe istnieją obecnie w Wielkiej Brytanii w czymś w rodzaju szarej strefy. Gdyby jednak te proponowane reformy zostały wdrożone, znacznie wzmocniłyby prawa własności cyfrowej, a co najważniejsze, prawo właścicieli do odzyskania aktywów na drodze sądowej w razie konieczności.

Aave DAO zatwierdza stablecoin GHO

Projekt kryptowalutowy Aave, którego token jest dostępny na platformie eToro, zatwierdził utworzenie nowego stablecoina za pośrednictwem swojej tzw. zdecentralizowanej organizacji autonomicznej (DAO). Stablecoin będzie wspierany zabezpieczeniem z koszyka kryptowalut i został zatwierdzony w przeważającej większości przez społeczność.

Stablecoiny tworzą naprawdę ważną funkcję w sektorze kryptowalut. Pozwalają użytkownikom tokenów na bezproblemowe i bezpieczne wejście do ekosfery i odgrywają ważną rolę w zarządzaniu płynnością w kryptowalutach. Posiadanie różnych stablecoinów, które są interoperacyjne z fiatem i innymi tokenami jest naprawdę ważne.

GHO firmy Aave zajmie trochę czasu, aby uruchomić, ale jest to pozytywny sygnał, że nowe stablecoiny wchodzą na rynek. Kryptowaluty miały coś w rodzaju trudnych kilku miesięcy, z kilkoma głośnymi porażkami, więc ważne jest, aby inwestorzy przeprowadzili due diligence projektów, aby zrozumieć case studies i stworzyć profil ryzyka.

Honduras uruchamia Bitcoin Valley

Nie dając się wyprzedzić swojemu sąsiadowi Salwadorowi, Honduras uruchomił „Bitcoin Valley” w mieście położonym 20 minut od stolicy Tegucigalpa. Środkowoamerykański naród chce promować wykorzystanie Bitcoina, zapisując 60 firm na szkolenia w celu przyjęcia kryptowaluty dla swoich produktów i usług.

Chociaż jest to coś w rodzaju chwytu reklamowego, co stało się ostatnio jasne, to kraje rozwijające się, takie jak Salwador i Honduras, widzą znaczny potencjał w wykorzystaniu kryptowalut, zwłaszcza gdy lokalne waluty z natury są niestabilne.

Maksymaliści bitcoinowi lub postrzegają BTC jako przyszłą globalną walutę. Jedną z największych przeszkód ku temu jest formalne wprowadzenie waluty do obiegu. Wielu uważa, że prawdziwą siłą napędową jest przyjęcie w krajach rozwijających się, gdzie waluty fiat nie są dobrym miejscem do przechowywania kapitału. Czas pokaże, ale – jak sugeruje ten projekt – adopcja jest już w toku.

Co o tym sądzisz?
Lubię
57%
Interesujące
43%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.