Aktualności
Teraz czytasz
Grayscale podejmuje kolejną próbę utworzenia bitcoinowego funduszu ETF
0

Grayscale podejmuje kolejną próbę utworzenia bitcoinowego funduszu ETF

utworzył Simon Peters22 maja 2023

Popyt na bitcoina nadal spada. Rynki nerwowo zbliżają się do drugiej połowy roku. Kryptowaluta rozpoczęła tydzień nieco powyżej 26 500 dolarów na platformie eToro, wzrastając do nieco ponad 27 250 dolarów na starcie, po czym spadła poniżej 26 250 dolarów. Obecna cena wynosi około 26 550 dolarów, co jednak podkreśla podejście wyczekiwania na rynkach.

Ethereum zakończyło tydzień na poziomie około 1 790 dolarów, nieznacznie wyższym od początkowej pozycji 1 770 dolarów, ale oscylowało między szczytami powyżej 1 820 dolarów i dołkami poniżej 1 760 dolarów.

Niepewność na rynkach w dalszym ciągu wynika z oczekiwania i obserwowania ruchów banków centralnych. Prezes amerykańskiego Fed, Jerome Powell, zasygnalizował w piątek, że podwyżki stóp procentowych mogą teraz zostać wstrzymane. W ostatnich miesiącach, bank centralny zyskał jednak wśród rynków reputację niewiarygodnego partnera, pozostawiając ruchy aktywów w stanie niepewności.

Strike przenosi się do Salwadoru i wchodzi na rynek globalny

Firma płatnicza Strike ogłosiła, że przenosi swoją siedzibę do przyjaznego bitcoinom Salwadoru, jednocześnie rozszerzając swoją sieć płatności na 65 rynków.

Firma jest postrzegana jako kluczowy gracz we wzroście adopcji bitcoinów, zwłaszcza że wykorzystuje sieć do tworzenia infrastruktury płatniczej. Rozszerzenie działalności na tak dużą bazę może mieć sejsmiczny wręcz wpływ na popyt na kryptowalutę, zwłaszcza gdy otwiera się na regiony takie jak Argentyna, gdzie lokalna waluta jest silnie zdewaluowana przez inflację.

Interesujące jest również przeniesienie siedziby głównej do przyjaznego dla bitcoinów Salwadoru – Stany Zjednoczone toczą dość poważne dyskusje na temat sposobu regulowania kryptowalut. Dla innowacyjnych form, takich jak Strike, tworzy to nieznośnie niepewne środowisko, w którym mogą działać, próbując się rozwijać. Dopóki nie zostanie to rozwiązane, należy spodziewać się więcej takich ruchów.

Grayscale podejmuje kolejną próbę utworzenia bitcoinowego funduszu ETF

Firma zarządzająca kryptowalutami Grayscale podejmuje kolejną próbę uruchomienia bitcoinowego funduszu ETF, jak donosi Financial Times – coś, na co organy regulacyjne w USA jak dotąd nie zezwoliły. Wygląda na to, że plan nie polega na przedłożeniu ETF-u bitcoinowego opartego w 100 proc. na cenie spot, ale raczej jako części szerszego portfela skoncentrowanego na bitcoinach.

Do tej pory w Stanach Zjednoczonych bitcoinowe fundusze ETF mogły inwestować wyłącznie za pośrednictwem kontraktów terminowych Chicago Mercantile Exchange, a nie ceny spot kryptowaluty. Podczas gdy fundusze ETF z ceną spot są dostępne na całym świecie, brak jednego takiego w USA wyłączył kluczowy rynek z kryptowalut.

Atrakcyjność ETFa z ceną spot bitcoina polega na tym, że inwestorzy będą mogli przechowywać kryptowalutę bez konieczności faktycznego posiadania i dokonywania transakcji za pośrednictwem sieci, zamiast tego kupując tradycyjne instrumenty finansowe (TradFi) za pośrednictwem instytucji TradFi. Gdyby takie rozwiązanie było dozwolone, mogłoby to mieć transformacyjny wpływ na popyt.

Przechowuj swoje bitcoiny na starym gameboyu

Kryptowalutowy startup Keyp opracowuje sposób, w jaki właściciele bitcoinów mogą przechowywać swoje tokeny na starym gameboyu. Proces ten polega na graniu w coś w rodzaju gry na gameboyu, aby odblokować tzw. frazy seed (służącej do odzyskania każdego wygenerowanego przez nas portfela) w losowych zadaniach i interakcjach.

Odkładając na bok sztuczki, portfele kryptowalutowe stają się obecnie coraz ważniejszą częścią ekosystemu. Użytkownicy przez pewien czas walczyli z trudnym UX, który stanowił barierę dla adopcji krypto. Przechowywanie bitcoinów na gameboyu jest niewątpliwie nowością, a przy tym dobrze uwypukla ważne zmiany w przechowywaniu kryptoaktywów.

Ostatecznie, przechowywanie osobistego portfela cyfrowego jest integralnym aspektem ekosystemu kryptowalut. Chociaż daje to większą pewność siebie, konieczne jest ostrożne przechowywanie fraz seed i informacji o bezpieczeństwie, aby uniknąć całkowitej utraty kontroli nad tymi kryptoaktywami.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.