Aktualności
Teraz czytasz
Gorączka zakupów na rynku kryptowalut – FOMO? Bitcoin blisko 25 tys. $
0

Gorączka zakupów na rynku kryptowalut – FOMO? Bitcoin blisko 25 tys. $

utworzył Daniel Kostecki16 lutego 2023

Dziś o poranku notowania największej kryptowaluty, czyli Bitcoina, zbliżyły się do poziomu 25 tys. USD po raz pierwszy od sierpnia 2022 r. Jeśli cenie bicoina udałoby się pokonać wierzchołki z ubiegłych wakacji, to kurs BTC/USD mógłby znaleźć się na najwyższych poziomie od czerwca.

Tylko wczoraj cena bitcoina wzrosła o 9,5 proc., co było największą dzienną zwyżką od 10 listopada 2022 r., gdy rynek próbował się otrząsnąć po upadku giełdy FTX. Od tej daty z kolei wzrost kursu BTC/USD wyniósł do dziś około 60 proc. Co ciekawe, spoglądając na dane portalu coinglass, obecne wzrosty nie wynikają z bardzo dużego upłynniania pozycji krótkich. O ile ruch w połowie stycznia zmiótł z rynku kryptowalut pozycje warte setki milionów dolarów, to aktualna zwyżka miała tylko wyczyścić pozycje warte około 155 mln USD. Oznaczać to może, że cena nie wzrosła przez tzw. short squeeze, a w dużym stopniu przez zakupy inwestorów/spekulantów na rynku.

CEO Galaxy Digital Holdings wierzy, że jest szansa dla bitcoina

Według raportu Bloomberga z 15 lutego, Mike Novogratz przemawiał na konferencji Bank of America i powiedział, że:

„Kiedy patrzę na zachowanie ceny, kiedy patrzę na podniecenie dzwoniących klientów i budujące się FOMO, nie zdziwiłoby mnie, gdybyśmy pod koniec kwartału byli na poziomie 30 000 USD”.

Sentyment wobec kryptowalut również wydaje się poprawiać wraz z indeksem Crypto Fear and Greed wspinającym się o dziewięć punktów do 62 na 100 i przesuwającym skalę z „neutralnego” na terytorium „chciwości”, podaje portal cointelegraph.

Bitcoina może także wspierać cykl halvingowy, ponieważ według tej teorii już w nim powinniśmy być, gdyż zaczynał się on zwykle na kilkanaście miesięcy przed przewidywaną datą spadku nagrody dla górników o połowę. Obecnie szacowana data halvingu to 29 marca 2024 r., czyli za 406 dni.

Co o tym sądzisz?
Lubię
25%
Interesujące
75%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Daniel Kostecki
Główny Analityk CMC Markets Polska. Prywatnie na rynku kapitałowym od 2007 roku, a na rynku Forex od 2010 r.