Dodatki
Teraz czytasz
Free FX Signals – darmowe sygnały na Androida. #Tydzień I
0

Free FX Signals – darmowe sygnały na Androida. #Tydzień I

utworzył Dawid Burda14 września 2020

Zakończył się pierwszy tydzień testowanej przez nas aplikacji Free FX Signals dla urządzeń z systemem Android. Przypomnijmy, że aplikacje sprawdzamy mobilnie na smartfonie i tylko w ten sposób zawieramy transakcje. Wszystkie operacje wykonujemy na mobilnej wersji platformy MetaTrader 4 od IC Markets.

Free FX Signals – pierwsze wyniki i komentarze

W ciągu minionego tygodnia odebraliśmy 14 sygnałów. Oczywiście, wszystkie zostały natychmiast wykorzystane poprzez zawarcie transakcji z określonymi w komunikatach parametrami. Niestety ale ilość otrzymanych wskazań nie przełożyła się na dobry wynik. Największą stratę, bo aż -229,75 USD, zanotowaliśmy już przy pierwszej transakcji na parze GBP/USD. Poniekąd możemy to usprawiedliwić tym , że niedługo po otwarciu pozycji funt zaczął silnie tracić. Miało to związek z zamieszaniem po słowach Borisa Johnsona na temat twardego Brexitu. Trzeba uczciwie przyznać, że ciężko byłoby to przewidzieć. O ile w kalendarzu widzimy godziny publikacji poszczególnych danych, o tyle trudniej wychwycić pojedyncze wypowiedzi bądź tweety, które mogą mieć duży wpływ na rynek.

Stan konta:

  • Łączna strata w wysokości -400,24 USD,
  • Zamkniętych 14 pozycji w tym 7 stratnych oraz 7 zyskownych,
  • Jedna aktywna pozycja na parze CAD/CHF – na ten moment na plusie.

free fx signals android wyniki

Po zakończonym tygodniu handlu w aplikacji pojawia nam się zbiorczy raport na temat otrzymanych sygnałów. Jak widzimy, miniony tydzień był zdecydowanie na minusie.

signals fx android

W chwili, gdy nasze zlecenie osiągnie wyznaczony poziom Stop Loss lub Takie Profit to otrzymamy powiadomienie Close Alert. Jako ciekawostkę zauważyliśmy, że pomimo otrzymanych sygnałów ze sztywnymi poziomami Stop Loss oraz Take Profit, czasami pojawia się ono w momencie, gdy dana transakcja jest na plusie ale do poziomu Take Profit jeszcze sporo brakuje. Taką informację otrzymaliśmy trzy razy, gdy nasze pozycje już zyskiwały.

Podsumowanie

Ciężko stwierdzić, że debiut testowanej przez nas aplikacji był udany. Gdyby nie fakt, że to dopiero pierwszy tydzień, to można by było się już zastanawiać czy takie rozwiązanie ma sens. Na plus należy wskazać pojawiające się wyżej opisane powiadomienia Close Alert. To przydatna funkcja, gdyż nie raz bywa tak, że sytuacja na rynku diametralnie ulega zmianie i nasz Take Profit staje się nieosiągalny. Tym samym jesteśmy w stanie zaksięgować przyzwoity zysk i uniknąć straty. Kolejne podsumowanie już za tydzień.

Co o tym sądzisz?
Lubię
8%
Interesujące
85%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
8%
Szkoda
0%
O Autorze
Dawid Burda
Aktywny trader na rynku Forex od 2017 roku, specjalizuje się w rynku walutowym oraz surowcowym. Uznaje za wysoko skuteczną analizę techniczną w połączeniu z prostymi narzędziami inwestycyjnymi. Prywatnie miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu.