Aktualności
Teraz czytasz
EUR/CHF najwyżej od 2 miesięcy [Komentarz rynkowy]
0

EUR/CHF najwyżej od 2 miesięcy [Komentarz rynkowy]

utworzył Marcin Kiepas17 września 2021

Przyszły tydzień na rynkach finansowych upłynie pod znakiem banków centralnych. Bezapelacyjnie tym numerem jeden będzie amerykański Fed, który w środę ogłosi decyzję ws. polityki monetarnej i stóp procentowych i opublikuje nowe prognozy makroekonomiczne, ale podobne decyzje będzie podejmował również Bank Anglii, Bank Japonii, Ludowy Bank Chin, skandynawskie banki, Bank Węgier, Bank Turcji i wreszcie Bank Szwajcarii.

Posiedzenie tego ostatniego, które zaplanowane jest na 23 września, nabiera szczególnego znaczenia w kontekście ostatniego zachowania pary EUR/CHF. Otóż w czwartek wykres dzienny tej pary, w sposób zdecydowany wybił się powyżej lokalnych maksimów z pierwszej połowy września, jednocześnie przebijając się powyżej ponad półrocznej linii bessy. To mocny popytowy sygnał, który otwiera EUR/CHF drogę do dalszych wzrostów. Szczególnie, że na wykresie dominuje, nie zrealizowana jeszcze, dwumiesięczna formacja podwójnego dna.

Wykres dzienny EUR/CHF

EURCHF, Daily, 17.09.2021

Wykres dzienny EUR/CHF. Źródło: Tickmill

Wracając do Banku Szwajcarii i najbliższego posiedzenia to oczywiście do zmiany stóp procentowych ani nastawienia w polityce monetarnej nie dojdzie. Bank dalej będzie się posługiwał mocno „gołębią” retoryką, przy okazji powtarzając słowa o „wysoko wycenionym szwajcarskim franku”.

Co o tym sądzisz?
Lubię
13%
Interesujące
88%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Marcin Kiepas
Analityk Tickmill UK. Analityk rynków finansowych z 20-letnim doświadczeniem, publikujący w polskich mediach finansowych. Specjalizuje się w rynku walutowym, polskim rynku akcji oraz danych makroekonomicznych. W swoich analizach łączy analizę techniczną i fundamentalną. Szuka średnioterminowych trendów, badając wpływ na rynki finansowe danych makroekonomicznych, banków centralnych i wydarzeń geopolitycznych.