Aktualności
Teraz czytasz
Ethereum: problemy z finalizacją transakcji. Rekordowa liczba właścicieli bitcoina
0

Ethereum: problemy z finalizacją transakcji. Rekordowa liczba właścicieli bitcoina

utworzył Simon Peters15 maja 2023

Kryptowaluty straciły na cenie w ciągu ostatniego tygodnia, ponieważ inwestorzy grali na zwłokę w oczekiwaniu na dane makro. Bitcoin utknął około 10 proc. niżej od swoich maksimów z początku maja. Zdaje się, że inwestorzy zachowują spokój lub realizują zyski z ostatnich wzrostów.

Bitcoin spadł w ciągu tygodnia z poziomu 28 500 dolarów do poziomu bliskiego 25 500 dolarów. Jednak cena odzyskała nieco w weekend i obecnie jest notowana w okolicach 27 000 dolarów.

Ethereum widziało podobne tendencje spadkowe, zaczynając tuż poniżej 1 875 dolarów, spadając do nieco powyżej 1 725 dolarów w piątek, przed odzyskaniem w weekend, aby następnie wylądować w okolicach 1 800 dolarów dziś rano.

Rekordowa liczba właścicieli bitcoina

Liczba posiadaczy całych bitcoinów osiągnęła rekordowy poziom według danych z Glassnode. Posiadanie całych monet – mierzone z pomocą liczby adresów portfeli posiadających co najmniej jeden token bitcoin – stale rosło w ciągu ostatnich 14 lat. Ale podczas gdy pozostawał stosunkowo płaski w latach pandemii, w zeszłym roku gwałtownie wzrósł, aby osiągnąć ponad milion adresów po raz pierwszy według danych.

Trend wskazuje na gwałtowny wzrost posiadania w czasie, gdy cena kryptowaluty spadała. Posiadanie tokena nigdy nie było bardziej rozproszone i jest to naprawdę pozytywny sygnał dla rynku i otaczającego go ekosystemu.

Podczas gdy długoterminowa perspektywa dla bitcoina jest trudna do przewidzenia. Problemy gospodarki, klarujące się w ostatnich tygodniach i wszechobecne problemy w sektorze bankowym, mogą w najbliższych latach kierować kryptowalutę na ścieżką rozwoju.

Ethereum: problemy z finalizacją transakcji

Sieć Ethereum została poddana naprawom po serii problemów, które uniemożliwiły użytkownikom sfinalizowanie transakcji w dniach 11 i 12 maja.  Użytkownikom uniemożliwiono sfinalizowanie transakcji przez 25 minut 11 maja i ponad godzinę 12 maja. Niektóre walidatory doświadczyły dużego natężenia ruchu, co spowodowało zastój, ale zostało to szybko naprawione przez deweloperów sieci. Nadal badają oni przyczynę przestoju.

Dla inwestorów ethereum, główne pytanie tutaj brzmi: czy może to być dla nich problemem? Jeśli trzyma się token bez zamiaru użycia lub sprzedaży, to nie jest to duży powód do niepokoju. Jednak opóźnienie w finalizacji transakcji mogło wpłynąć na każdego, kto chce sprzedać lub kupić, ponieważ poziomy cenowe przesunęły się w krótkim czasie.

PEPE się wycofuje, sieć Bitcoin słabnie

Główne zatory wpływające na sieć bitcoin wydają się ustępować w następstwie hype’u na PEPE meme coin. Cena kryptowaluty wycofała się, pozostawiając więcej miejsca w sieci bitcoin dla normalnych transakcji.

Epizod ten przedstawia meme coin bardziej jako słomiany zapał, zwłaszcza z historiami spekulantów przyłapanych na trzymaniu dużych ilości tokena i niezdolnych do przesunięcia. PEPE podskoczył na początku miesiąca, ale teraz spada o ponad 60 proc. od swoich najwyższych poziomów wszechczasów, odzwierciedlając wysoce spekulacyjny krótkoterminowy boom, który w ostatnim czasie zdarza się na rynku kryptowalut dużo rzadziej.

Lekcja z tej sytuacji jest taka, że angażowanie się w myśl krótkoterminowych hipotez spekulacyjnych rzadko jest dobrym pomysłem. Zamiast tego, inwestowanie w długoterminowe przypadki użycia i użyteczność kryptowalut jest znacznie bardziej rozsądnym podejściem. Inwestorzy powinni być zawsze przygotowani na zmienność, zwłaszcza w klasie inwestycji granicznych, takich jak kryptowaluty.

Co o tym sądzisz?
Lubię
33%
Interesujące
67%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.