Aktualności
Teraz czytasz
Ethereum (ETH) ustanawia nowy rekord wszech czasów (ATH)
0

Ethereum (ETH) ustanawia nowy rekord wszech czasów (ATH)

utworzył Simon Peters8 listopada 2021

Bitcoin (BTC) w ciągu weekendu zbliżył się do ostatniego rekordu wszechczasów (ATH), podczas gdy Ethereum wybił się ponad swój poprzedni ATH. Po osiągnięciu poziomu 4000 dolarów pod koniec października, kryptowaluty poszły w górę. W zeszły poniedziałek ETH kosztował około 4300 dolarów, ale wzrósł do ponad 4600 dolarów we wtorek i środę, zanim spadł. Ale teraz kryptowaluta oscyluje powyżej poziomu 4700 dolarów, osiągając ATH w wysokości 4768 dolarów. Wartość ETH wzrosła o około 59 proc. od początku października.

W międzyczasie BTC zwyżkowało w weekend, aby teraz kształtować się nieco ponad 66 000 dolarów po tygodniu utrzymywania się między 62 000 a 64 000 dolarów. Kryptowaluta zbliża się teraz do trzytygodniowych maksimów po nowym ATH w połowie października.

Rynki kryptowalut osiągają poziom 3 bilionów dolarów

Według firmy CoinGecko, zajmującej się analizą kryptowalut, rynek kryptowalut po raz pierwszy osiągnął nowy kamień milowy w wysokości ponad 3 bilionów dolarów w kapitalizacji rynkowej. Ten kamień milowy jest najwyższym punktem od maja tego roku, kiedy rynki wzrosły powyżej 2,6 biliona dolarów, i podkreśla pozytywne nastawienie inwestorów, podczas gdy gracze instytucjonalni wchodzą na rynek za pośrednictwem instrumentów takich jak terminowy kontrakty ETF.

Nadal na szczycie kryptowalut znajduje się bitcoin, który stanowi około 42 proc. rynku, a następnie ethereum, który stanowi nieco ponad 18 proc. Zmiany zaszły jednak niżej rankingu, w szczególności Solana oosiągnęła kapitalizację rynkową. SOL wyprzedził Cardano (ADA) jako czwarte co do wielkości kryptoaktywo na świecie po spektakularnym wzroście w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wartość kryptoaktywa wzrosła o 22 proc. w samym tylko ostatnim tygodniu, chociaż pod względem kapitalizacji rynkowej nadal jest przyćmione przez BTC i ETH i oscyluje na poziomie 2,5 proc. rynku.

Burmistrz Nowego Jorku weźmie pensję w bitcoinach

Burmistrz-elekt Nowego Jorku, Eric Adams, obiecał wziąć swoje pierwsze trzy wypłaty w bitcoinach, po wymianie tweetów z burmistrzem Miami. Nowy burmistrz Nowego Jorku, jednego z największych centrów finansowych na świecie, podkreślił swoją wizję przekształcenia miasta w centrum kryptowalut. Adams, odpowiadając na tweeta burmistrza Miami, Francisa Suareza, zobowiązującego się do wzięcia wypłaty
w bitcoinach, podniósł stawkę, mówiąc, że weźmie swoje pierwsze trzy wypłaty w kryptowalutach.

Nowy burmistrz również napisał na Twitterze w czwartek:

„NYC będzie centrum branży kryptowalut”.

Adams w pewnym stopniu dogaduje się z Suarezem i Miami, które podczas pandemii ściągnęły talenty finansowe z Nowego Jorku i ogłosiły już szereg środków pro-krypto, w tym przyjmowanie płatności podatków w bitcoinach i umożliwienie pracownikom pobierania pensji w kryptoaktywach . Wydaje się, że z Adamsem na czele Nowego Jorku, narzędzia przeciwne kryptoaktywom, takie jak zakaz ich wydobycia w mieście, zostały w dużej mierze porzucone.

Raport Grupy Roboczej prezydenta Bidena potwierdza potencjał stablecoin

Raport administracji Bidena na temat rynków finansowych podkreślił potencjał stablecoinów dla konsumentów. W raporcie stwierdzono, że stablecoiny mogą zmienić sposób, w jaki obywatele USA płacą za produkty codziennego użytku, od wizyty u fryzjera po telefony. Badanie wykonano na zlecenie Białego Domu, a jego autorami byli kluczowi doradcy ekonomiczni prezydenta Bidena. Podkreślając znaczenie regulacji rynku, w raporcie stwierdzono, że stablecoiny mogą:

„Obsługiwać szybsze, wydajniejsze i bardziej inkluzywne opcje płatności… Co więcej, przejście na szersze wykorzystanie stablecoinów jako środka płatności może nastąpić szybko ze względu na sieciowe efekty lub relacje między stablecoinami a istniejącymi bazami użytkowników lub platformami.”

Stablecoiny stanowią teraz znaczną część rynku kryptowalut. Największy pod względem kapitalizacji rynkowej jest tether, wynoszący ponad 74 miliony dolarów. Stablecoiny różnią się od kryptowalut, takich jak bitcoin, ponieważ ich wartość jest zazwyczaj powiązana z walutą fiducjarną. Na przykład tether jest powiązany z dolarem amerykańskim. Wykorzystuje posiadane środki pieniężne i krótkoterminowy dług zwany papierami komercyjnymi, aby wzmocnić jego stabilną wartość.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.