Aktualności
Teraz czytasz
Crypto ma dobry tydzień. Cardano i Solana mocno odbijają
0

Crypto ma dobry tydzień. Cardano i Solana mocno odbijają

utworzył Simon Peters9 stycznia 2023

Zeszły tydzień był dobry dla kryptowalut, z głównymi aktywami, takimi jak bitcoin i ethereum utrzymującymi się w pozytywnym tonie w ciągu siedmiu dni, podczas gdy inne, takie jak solana i cardano, odnotowały duże odbicia (więcej na ten temat poniżej).

Bitcoin rozpoczął tydzień poniżej 16 400 dolarów, ale w minionych notował wzrosty, a ostatniej nocy przekroczył poziom 17 000 dolarów, co oznacza wzrost ceny o 3,65 proc. w ciągu tygodnia.

Ethereum odnotował większe zyski, rozpoczynając tydzień poniżej 1 185 dolarów, a następnie w połowie tygodnia handlując powyżej 1 250 dolarów. W ciągu nocy cena ponownie wzrosła do poziomu nieco poniżej 1300 dolarów, gdzie utrzymuje się dziś rano, co oznacza wzrost o 9,7 proc. w ciągu tygodnia.

Inwestorzy szukali krypto bezpiecznych przystani w 2022 roku 

2022 był trudnym rokiem dla inwestorów kryptowalutowych, ze znaczną zmiennością cen, której rynek nie doświadczał tak naprawdę od 2018 roku. Nasze dane z 2022 roku pokazują, że inwestorzy poszukiwali bezpiecznych przystani wśród kryptowalut, takich jak bitcoin i ethereum.

Bitcoin wyróżnia się na tle innych projektów, ponieważ jest oryginalną zdecentralizowaną kryptowalutą, podczas gdy Ethereum było świadkiem głośnych wydarzeń w zeszłym roku, w tym bardzo wyczekiwanego Merge.

Pomimo zmienności w ubiegłym roku, około połowa kryptowalut na platformie eToro z co najmniej 12-miesięcznymi danymi wykazała wzrost otwartych pozycji.

Sugerowałoby to, że inwestorzy nadal spoglądali w kierunku rynku kryptowalut w poszukiwaniu pomysłów inwestycyjnych, a być może nawet szukali możliwości nabycia kryptowalut po obniżonej cenie dzięki słabości rynku. 

Mastercard uruchamia akcelerator dla artystów Web3

Dostawca usług płatniczych Mastercard uruchomił nowy akcelerator zaprojektowany, aby pomóc artystom, piosenkarzom, muzykom i innym twórcom wykorzystywać technologię blockchain do promocji zaangażowania fanów w markę. W ramach tego projektu, firma nawiązała współpracę z platformą skalowania Ethereum Polygon.

Jednym z największych atutów Web3 – rozpoznawalnej jak dotąd w branży krypto – jest moc zdecentralizowanego internetu. Rynek treści tworzonych przez utalentowanych ludzi – zwłaszcza muzyków – jest nadal w dużej mierze zdominowany przez potężne firmy, które w znacząco kontrolują ceny i dystrybucję unikalnych treści. Kończy się to niekorzystnymi umowami dla twórców – i jest najbardziej oczywiste w przypadku głównych usług przesyłania strumieniowego, które płacą grosze.

Web3, jak sugeruje ten projekt, odbiera tę władzę głównym podmiotom kontrolującym i zwraca ją poszczególnym twórcom treści. Koncepcja Web3 jest wciąż na wczesnym etapie, ale technologia krypto i blockchain wciąż ma w tym dużą rolę do odegrania, przywracając kontrolę twórcom treści i utalentowanym ludziom, którzy chcą zarabiać na życie bezpośrednio na tym, co tworzą.

Cardano i Solana – nagłe skoki cen

Z dala od największych kryptowalut na rynku, zarówno Cardano, jak i Solana odnotowały w ostatnich dniach znaczne wzrosty cen, z różnych powodów.

Cardano odnotowało odbicie w ostatnich dniach dzięki wzrostowi całkowitej wartości zablokowanej (TVL) w łańcuchu. Chociaż w marcu 2022 r. wciąż jest znacznie poniżej najwyższych poziomów w historii, blockchain jest świadkiem pewnego odbicia popytu dzięki określonym projektom, takim jak Meld, Indigo i WingRiders – wszystkie one oferują rozwiązania za pośrednictwem łańcucha blokowego Cardano.

W międzyczasie Solana została poważnie ograniczona cenowo od zeszłego roku, ale w ubiegłym tygodniu była jednym z najlepiej działających kryptoaktywów na rynku. Sprowadza się to głównie do uruchomienia na blockchainie nowego tokena o nazwie BONK, który został stworzony przez deweloperów Solana jako rywal SHIB.

Co o tym sądzisz?
Lubię
33%
Interesujące
67%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.