Aktualności
Teraz czytasz
Coraz więcej bitcoinowych milionerów. Wzrost o ponad 230% w 2023 r.
0

Coraz więcej bitcoinowych milionerów. Wzrost o ponad 230% w 2023 r.

utworzył Simon Peters13 listopada 2023

Bitcoin miał kolejny dobry tydzień, rosnąc o 5,6 proc. w ciągu siedmiu dni. Wartość kryptowaluty odnotowała wzrost na początku tygodnia, na eToro osiągnął on poziom 37 440 dolarów, po czym nieznacznie spadł. Jednak cena utrzymała się na stałym poziomie w drugiej części tygodnia i obecnie wynosi około 36 600 dolarów, w porównaniu z 34 600 dolarów tydzień temu. Bitcoin wzrósł obecnie o 126 proc. w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Ethereum miał jednak lepszy tydzień niż bitcoin, rosnąc blisko 7,8 proc. w ciągu siedmiu dni. Zeszły tydzień rozpoczął na poziomie około 1880 dolarów, ale w czwartek wzrósł do ponad 2100 dolarów po raz pierwszy od maja 2022 r. Wartość kryptowaluty nieznacznie spadła, ale nadal jest notowana na poziomie ponad 2000 dolarów. W ciągu 12 miesięcy cena kryptowaluty wzrosła o ponad 67 proc.

Z kolei Solana odnotowała dobre tygodniowe wyniki, a cena wzrosła o 42 proc. Gwałtowny wzrost jej wartości następuje po dużym popycie na rynku kontraktów terminowych i silnym wzroście popytu na DeFi.

Nadchodzący tydzień

Chociaż spekulacje na temat zatwierdzeń ETF bitcoinów utrzymują się, a pieniądze napływają do rynku jedynym godnym uwagi wydarzeniem, które czeka nas w tym tygodniu, są najnowsze dane o inflacji w USA, które poznamy we wtorek.

W związku z oczekiwaniem przez rynek dalszych podwyżek stóp procentowych, wielu inwestorów obserwuje obecnie Stany Zjednoczone i gospodarkę światową, wypatrując oznak spowolnienia. Niższa od oczekiwanej inflacja mogłaby potwierdzić ten punkt widzenia, ale uporczywe podwyżki cen będą przypominać inwestorom o komunikatach banku centralnego „wyżej na dłużej”.

Wielka Brytania także poda w tym tygodniu (środa) dane dotyczące inflacji, chociaż zazwyczaj pozostają one w tyle za Stanami Zjednoczonymi, przez co są mniej przydatnym barometrem do naśladowania przez rynek. We wtorek poznamy także liczby dotyczące PKB w UE za III kwartał.

HSBC zaoferuje tokenizowany depozyt zabezpieczający

Duża globalna instytucja finansowa HSBC ma zamiar oferować usługi przechowywania aktywów cyfrowych klientom instytucjonalnym wraz ze szwajcarskim partnerem Metaco. Usługa powiernicza zostanie uruchomiona w 2024 r. i będzie działać równolegle z platformą cyfrowej emisji aktywów banku o nazwie HSBC Orion.

Przychody z wydobycia bitcoinów osiągnęły szczyt w 2023 r.

Według danych z blockchain.com przychody uzyskane z wydobycia bitcoinów osiągnęły szczyt w 2023 roku. Wzrostowi przychodów towarzyszy znaczny wzrost cen, którego rynek był świadkiem w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Coraz więcej bitcoinowych milionerów

Według danych BitInfoCharts w 2023 r. wzrosła liczba tak zwanych bitcoinowych milionerów. Jak wynika z raportu, liczba portfeli przechowujących bitcoiny o wartości ponad 1 miliona dolarów wzrosła w tym roku o 237 proc., przy czym wartość kryptowaluty jest kształtowana głównie przez instytucjonalnych uczestników rynku.

Co o tym sądzisz?
Lubię
33%
Interesujące
67%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.