Aktualności
Teraz czytasz
Bitcoin spada – obawy o podwyżki stóp są plagą na rynkach
0

Bitcoin spada – obawy o podwyżki stóp są plagą na rynkach

utworzył Simon Peters11 kwietnia 2022

Bitcoin spadł w zeszłym tygodniu, ponieważ obawy o podwyżki stóp procentowych i koniec luzowania ilościowego nękały rynki. Największe na świecie kryptoaktywo rozpoczęło się ubiegły tydzień powyżej 45 000 dolarów, ale spadło w ciągu tygodnia, aby teraz oscylować poniżej 41 000 dolarów. W międzyczasie Ethereum podążał podobną trajektorią, krótko kształtując się powyżej 3500 dolarów, ale teraz znacznie poniżej 3100 dolarów.

Ruchy w dół potwierdzają to, co pojawiło się jako znaczący trend w 2022 r. – że kryptoaktywa nie wydają się odporne na środowiska podwyżek stóp. Przechodząc do podobnego rytmu co tradycyjne rynki akcji, takie jak NASDAQ100, krypto wydaje się mieć problemy w środowisku rosnących kursów.

Bitcoin nadal znajduje się w górnej połowie zakresu, który osiągnął w 2022 r., co oznacza, że ​​jeśli utrzyma poziom powyżej 40 000 dolarów, na rynku może powrócić zaufanie. Oczywiste jest, że wrzawa ostatnich kilku tygodni doprowadziła do wykupienia tokena i teraz ponosi tego konsekwencje.

Na konferencji Bitcoin 2022, która odbyła się w Miami w zeszłym tygodniu, pojawiło się mnóstwo wypowiedzi na temat kryptowalut i szerzej środowiska, ale w przeciwieństwie do poprzednich lat, wydaje się, że tym razem nic poważnego nie podniosło ceny.

Elon Musk apeluje o płatności dogecoin na Twitterze

Dyrektor generalny Tesli i obecnie największy udziałowiec Twittera, Elon Musk, zasugerował zmiany na Twitterze, które obejmowałyby włączenie płatności dogecoin.

Ekscentryczny miliarder kupił w zeszłym tygodniu 9 proc. udziałów w firmie, a następnie został zaproszony do zarządu. Musk od tego czasu przedstawił szereg sugestii dotyczących platformy, która teraz obejmuje kryptowalutę. Zasugerował, że model subskrypcji Twittera Blue może umożliwiać płatności w Dogecoin. Podczas wątku na platformie o tym, jak użytkownicy mogą płacić, dodał: „może nawet opcja zapłaty w Doge [sic]”.

Musk jest prawdopodobnie jedną z niewielu osób publicznych na świecie, które mogą poruszać rynki kryptowalut tylko dzięki temu, co mówi. Jego wypowiedzi miały już wpływ na cenę dogecoin, która wzrosła z około 0,1425 dolarów do ponad 0,1550 dolarów – skok o około 9 proc. W tym momencie jest mało prawdopodobne, aby cena przesunęła się dalej o znaczne kwoty. Jednak obserwatorzy będą szukać dowodów na to, że idee Muska mogą się urzeczywistnić, ponieważ nie jest on już fotelowym obserwatorem, ale aktywnym uczestnikiem przyszłego rozwoju platformy Twitter.

Środkowoamerykańskie domino bitcoin zaczyna upadać

Dwa kolejne kraje Ameryki Środkowej zbliżyły się o krok do przyłączenia się do Salwadoru, akceptując bitcoin jako prawny środek płatniczy. W Hondurasie specjalna strefa ekonomiczna na turystycznej wyspie Roatán na Karaibach oficjalnie zaczęła akceptować bitcoin jako legalny środek płatniczy. Strefa nazwana „Honduras Prospera” została utworzona w 2020 roku, aby zachęcić do inwestowania i autonomicznego wzrostu gospodarczego dla tego pełnego problemów narodu.

Rząd Hondurasu oficjalnie umożliwił korzystanie z bitcoinów przez przedsiębiorstwa, osoby fizyczne i władze lokalne. Strefa ekonomiczna będzie również mogła emitować obligacje bitcoin, podobnie jak w Salwadorze.

Tymczasem w Meksyku, prezydent zaprosił Samsona Mowa, byłego CSO Blockstream, do kraju, aby przedyskutować możliwość wprowadzenia bitcoina jako prawnego środka płatniczego. Przesłanie zostało przekazane przez meksykańską senator Indirę Kempis, która jest ściśle związana z próbami legislacyjnymi większego włączenia kryptowalut do meksykańskiego systemu finansowego.

Podczas gdy plany dotyczące bitcoina w Meksyku są wciąż w powijakach, potencjalne przyjęcie kryptoaktywa jako prawnego środka płatniczego w kraju zmieniłoby zasady gry. Zarówno Salwador, jak i Honduras, są stosunkowo małe, ale Meksyk jest dużym krajem z prawie 130 milionami obywateli. Gdyby kraj załącz uznawać bicoin jako legalny środek płatniczy, potencjał eksplozji użycia byłby niezwykły.

Hashrate ETH osiąga najwyższy poziom, gdy zbliża się The Merge

Hashrate dla ethereum skoczył o 13 proc. w ciągu trzech miesięcy, gdy kopacze przygotowują się do „The Merge” i osiągnęli rekordowy poziom (ATH).

Hashrate – który mierzy wydajność wszystkich kopaczy w sieci – stale rośnie w miarę zbliżania się The Merge, osiągając nowy ATH 7 kwietnia. Kopacze dokładają wszelkich starań, aby stworzyć więcej tokenów przed siecią Ethereum, od systemu proof-of-work (PoW) do systemu proof-of-stake (PoS). W wyniku połączenia zostanie wdrożony system PoS, uzgodniony w celu redukcji nieefektywności i słabych referencji środowiskowych systemu PoW. Połączenie prawdopodobnie zwiększy deflacyjny charakter ethereum, ponieważ obstawianie jest nagradzane przez system zamiast tworzenia monet.

Hashrate rezerwacji jest sygnałem, że kopacze wycofują się, aby budować więcej bloków przed tą zmianą. Obecnie jest ona nadal planowana na drugi kwartał tego roku, a potencjalnych implikacji dla ethereum i ogólnie rynku kryptowalut nie można lekceważyć.

Co o tym sądzisz?
Lubię
17%
Interesujące
83%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.