Aktualności
Teraz czytasz
Bitcoin przebija 21 000 dolarów, a Salwador o krok bliżej do obligacji bitcoinowych
0

Bitcoin przebija 21 000 dolarów, a Salwador o krok bliżej do obligacji bitcoinowych

utworzył Simon Peters16 stycznia 2023

Bitcoin wybił się ponad poziom 21 000 dolarów po raz pierwszy od listopada ubiegłego roku – kryptowaluta kontynuuje więc dobrą passę. Pod koniec ubiegłego roku, na platformie eToro Bitcoin był notowany poniżej 16 300 dolarów, a teraz wzrósł o 29 proc. i znajduje się nieco poniżej 20 900 dolarów.

Ethereum odnotowało podobne wzrosty, kształtując się nieco powyżej 1 550 dolarów po raz pierwszy od dwóch miesięcy. ETH rozpoczął zeszły tydzień poniżej 1 300 dolarów, co oznacza 19 proc. zysku w ciągu zaledwie siedmiu dni.

Rynki kryptowalut gwałtownie rosną, podczas gdy tradycyjne rynki akcji widzą pewne ożywienie. Mieszanka wiadomości, w tym spowolnienie inflacji w USA, rozweseliła rynki, ale to ożywienie dla kryptowalut było znacznie bardziej energiczne niż w przypadku innych rodzajów aktywów.

Jesteśmy jeszcze na wczesnym etapie, więc ostrożność inwestorów jest jak najbardziej uzasadniona. W takich momentach rynki mają zwyczaj bycia spychanymi na bok, każdego dnia dostajemy złe wiadomości. Długoterminowe przypadki inwestycyjne i horyzonty czasowe nadal są fundamentalnym czynnikiem w ocenie sytuacji.

Trudności wydobywcze Bitcoina osiągają nowe ATH

Trudności wydobywcze Bitcoina w niedzielę ustanowiły nowy rekord wszech czasów, wzrastając o 10,26 proc. do 37,73 bilionów. To wszystko stało się kiedy 6 stycznia hashrate bitcoina osiągnął nowy wskaźnik ATH wynoszący 6. Na ogół trudność i hashrate wzrastają z powodu większej konkurencji między kopaczami skutecznie zatłaczającymi sieć.

Liczne grono kopaczy i wysoki poziom konkurencji w sieci, który wymusza wzrost hashrate, jest zasadniczo dobrą rzeczą. Chociaż nie jest to skorelowane z ceną, im więcej kopaczy w sieci, tym bardziej jest ona bezpieczna.

Jest to również sytuacja powszechna podczas lub po epizodach bessy, gdzie eksploatacja i rozwój w tle utrzymuje się pomimo nagłych spadków cen i może być interpretowany jako pozytywny wskaźnik długoterminowy.

Kopacze mieli trudności w ostatnich miesiącach, ponieważ cena bitcoinów utrzymywała się na niskim poziomie. Jednak przy obecnych wzrostach, mogą oni odkryć, że ich działania znów stają się opłacalne.

2 warstwa blockchain Shiba Inu „Shibarium” nadchodzi

Rozwój 2 warstwy blockchaina dla kryptowaluty Shiba Inu coin (SHIB) zbliża się do realizacji dzięki deweloperom. Publikują oni szczegóły dotyczące działania projektu, a także zbliżającego się nadejścia Shibarium Beta.

Najważniejszym aspektem Shibarium jest umożliwienie większej skalowalności i szybszych transakcji dla tokenów SHIB. Zwiększa również przypadki użycia dla deweloperów, takie jak NFT i zapewnienie opłat transakcyjnych w celu przeciwdziałania skokom kosztów gazu w sieci.

Wprowadzenie łańcucha warstwy 2 do ekosystemu kryptowalut może być kontrowersyjnym krokiem w rozwoju. Zazwyczaj robi się to, gdy oryginalny łańcuch ma pewne problemy, takie jak długi czas transakcji.  Wymaga od deweloperów zbudowania kolejnej sieci na orginale, aby poprawić funkcje i wydajność.

Salwador o krok bliżej do obligacji bitcoinowych

Salwador przesunął się o krok bliżej ku oferowaniu obligacji bitcoinowych – tzw. obligacji wulkanicznych. W środę Kongres kraju zatwierdził przepisy dotyczące ich uruchomienia. Obligacje wulkaniczne zostały zaprojektowane, aby pomóc Salwadorowi – jednemu z pierwszych na świecie, który przyjął bitcoin jako oficjalną walutę – w pozyskaniu funduszy na budowę swojego tzw. Bitcoin City.

Prezydent Nayib Bukele, który był twarzą całego przedsięwzięcia bitcoinowego w kraju, chce zbudować miasto finansowane przez bitcoin, które wydobywa się przy użyciu energii geotermalnej z wielu wulkanów Salwadoru.

Nowe przepisy pozwalają krajowi oferować cyfrowe papiery wartościowe w postaci suwerennych obligacji blockchain, wspieranych przez aktywa bitcoinowe, które kraj zgromadził. Kongres Salwadoru definitywnie zatwierdził plan, jednak jeszcze nie widzimy tych aktywów na sprzedaż na otwartym rynku.

Co o tym sądzisz?
Lubię
25%
Interesujące
75%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.