Aktualności
Teraz czytasz
Bitcoin i Ethereum wskakują na najwyższy poziom od ponad miesiąca
0

Bitcoin i Ethereum wskakują na najwyższy poziom od ponad miesiąca

utworzył Simon Peters18 lipca 2022

Ethereum – kryptowaluta związana z blockchainem Ethereum – wzrosła na popularności dzięki wiadomości o The Merge i jego wstępnej dacie wejścia na rynek. Kryptowaluta, po tym jak w zeszłym tygodniu zanotowała spadek blisko 1.000 dolarów, skoczyła powyżej 1.400 dolarów – najwyższego poziomu od ponad miesiąca.

Bitcoin w międzyczasie również osiągnął swój najwyższy poziom w miesiącu, utrzymując 22 000 dolarów dziś rano, w podobnym rajdzie jak Ethereum. W najsłabszym momencie w zeszłym tygodniu, token bitcoina znajdował się poniżej 19 000 dolarów na platformie eToro, ale wydaje się osiągać znaczne zyski.

Odwrócenie ostatnich kapitulacji w przestrzeni kryptowalutowej jest bardzo pozytywnym wskaźnikiem. Sugeruje, że wartość realizowana przez inwestorów nadal istnieje, gdy nowe informacje i cykle nabierają mocy.

Wydarzenia z ostatnich kilku dni pokazały, że kryptowaluty poruszają się powyżej linii zysku akcji, przy czym główne indeksy są stosunkowo płaskie. Choć nie musi to świadczyć o rozłączeniu ostatnich lustrzanych wyników, dywergencja na dłuższą metę może oznaczać znaczącą zmianę.

Skoki Ethereum w związku z datą The Merge

Cena Ethereum skoczyła na wieść, że The Merge blockchain Ethereum ma teraz wstępną datę wejścia na rynek. Cena Ethereum zaczęła gwałtownie wzrastać w czwartek, gdy na rynek wszedł Ethereum Shadow Fork.

Ten fork był ostatnim z serii testów nadchodzącego „scalenia” sieci Ethereum i został wdrożony w celu przetestowania aktualizacji na bardziej intensywnej sieci. Ostateczny test jest teraz wstępnie wpisany na 11 sierpnia, a połączenie głównej sieci jest – planowane na 19 września.

Pozytywny skok cen był bezpośrednio skorelowany z rozprzestrzeniającą się wiadomością, o teście zakończonym sukcesem. Jest to dobry wskaźnik sentymentu inwestorów wokół The Merge, który został ogłoszony jako najbardziej przełomowy dla blockchaina i powiązanego z nim tokena.

Przejście do sieci modelu proof-of-stake ma teoretyczny potencjał, aby uczynić Ethereum deflacyjnym, a inwestorzy wydają się ustawiać swoje pozycje na zaś.

Polygon wybrany do programu Disney Accelerator

Firma Blockchain Polygon została wybrana do programu Disney Accelerator – programu rozwoju biznesu skierowanego do wysoce innowacyjnych przedsięwzięć. W swoim ogłoszeniu, Disney ogłosił, że w swojej najnowszej rundzie, chciał skupić się na rozszerzonej rzeczywistości, technologii NFT i Web3.

Jest to niezwykle zachęcające widzieć, że firma o tak ogromnym wpływie na kulturę, jaką jest Disney, wkracza w rozwój przedsiębiorstw będących mistrzami w tym temacie. Wielokrotnie widzieliśmy, że pomimo przeciwności rynkowych, główni gracze nadal są skłonni wspierać i rozwijać nowe projekty, co jest prawdziwym wskaźnikiem potencjału sektora.

Polygon skorzysta z wkładu doświadczonej i rozwiniętej firmy, która wie, jak w pełni wykorzystać cyfrowe i kreatywne media. Firma, która zapewnia technologię blockchain do budowy zdecentralizowanych aplikacji (DApps), wykorzystująca kryptowalutę MATIC, już teraz ma w swoim łańcuchu wiele projektów skupionych na rozrywce, sporcie i grach, które znacznie skorzystają z wkładu Disneya. 

Sądy brytyjskie zatwierdzają wezwania sądowe NFT

Dokumenty sądowe upublicznione w zeszłym tygodniu pokazują, że brytyjski sędzia zezwolił na doręczanie dokumentów prawnych jako NFT za pośrednictwem blockchain. Wydarzenie to daje pobieżny wgląd na to, co technologia NFT jest w stanie zrobić poza popularną już sztuką cyfrową, z którą ostatnio jest utożsamiana.

NFT zyskały na popularności w 2021 roku dzięki dużym kolekcjom, takim jak Bored Apes Yacht Club (BAYC), która samodzielnie zrodziła kryptowalutę Apecoin. Ale wyceny zostały mocno uderzone podczas zastoju gospodarczego, pozostawiając wiele wątpliwości kwestionujących przydatność lub popularność technologii.

Jednak dostarczanie dokumentów za pośrednictwem NFT na blockchainie wskazuje na fascynujący obszar dla NFT, który jest wciąż pozostaje do zbadania. W rzeczywistości, wszystko może być przekształcone w NFT: czy to dokumenty, czy świadectwa własności dla wszystkiego – od nieruchomości po tradycyjne akcje. Sąd zezwalający na użycie NFT w tym kontekście jest fascynującym precedensem i podkreśla fakt, że ta przestrzeń ta ma duży potencjał w przyszłości.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.