Aktualności
Teraz czytasz
Bitcoin cierpi z powodu ostrej porażki
0

Bitcoin cierpi z powodu ostrej porażki

utworzył Simon Peters6 marca 2023

Bitcoin doznał gwałtownego spadku w piątek na wieść o zbliżającym się upadku kryptobanku Silvergate. Inne kryptowaluty podzieliły los BTC. Bitcoin zaczął zeszły tydzień powyżej 23 200 dolarów, osiągając w środę poziom powyżej 23 600 dolarów na platformie eToro. Ale gdy w piątek pojawiły się wiadomości dotyczące Silvergate, rynek znacznie się załamał, a cena BTC spadła poniżej 22 250 dolarów.Ethereum rozpoczął tydzień na poziomie około 1625 dolarów, zanim osiągnął nieco ponad 1650 dolarów. Jednak w piątek kryptowaluta spadła poniżej 1550 dolarów i utrzymuje się w tym zakresie.

Ethereum wprowadza aktualizacje sieci

Ethereum uruchomiło w weekend aktualizację sieci EIP-4337, nowy standard tokena zaproponowany po raz pierwszy we wrześniu 2021 r.To uaktualnienie umożliwiło portfelom Ethereum stanie się „inteligentnymi” portfelami i udostępnienie szeregu funkcji wykorzystujących inteligentne kontrakty, takich jak odzyskiwanie utraconego klucza. Dodatkowe korzyści to zautomatyzowane płatności i limity wydatków oparte na czasie. Ethereum jako sieć wielokrotnie udowodniło, że należy do najbardziej przyszłościowych rozwiązań w przestrzeni krypto pod względem dostosowania do popytu i elastyczności. Sieć w coraz większym stopniu wygląda jak wyrafinowany ekosystem płatności i finansów dla użytkowników i stanowi przekonujący argument za jej użyciem. Kolejna aktualizacja, tak zwana aktualizacja z Szanghaju, która umożliwi użytkownikom wycofanie postawionego ETH, również może zmienić zasady gry. Ma się to pojawić w tym miesiącu i przynieść interesujące implikacje dla rynku.

TBD wprowadza ulepszenia sieci Bitcoin Lightning

TBD Jacka Dorseya uruchomiła nowy projekt o nazwie c=, którego celem jest ulepszenie usług i narzędzi sieci błyskawicznej bitcoin. Ulepszenia mają na celu poprawę zasięgu sieci Lightning dzięki poprawie usług związanych z płynnością i routingiem. Sieć błyskawiczna bitcoin została stworzona jako rozwiązanie warstwy drugiej dla blockchaina bitcoin, aby poprawić łatwość użytkowania bitcoin jako sieci płatniczej i inne funkcje. Podczas gdy sieci takie jak Ethereum mają zespoły programistów pracujących w skoordynowany sposób, bitcoin jest całkowicie zdecentralizowany w tym sensie, że nie ma za nim wyraźnego twórcy ani grupy.Ale programiści tacy jak Dorsey mają duży udział w ulepszaniu przypadków użycia i funkcjonalności tokena, stąd dodatki warstwy drugiej. Zarówno bitcoin, jak i ethereum naprawdę zaczynają się zgadzać, jeśli chodzi o oferowanie kompletnych cyfrowych ekosystemów finansowych. Chociaż prace wciąż trwają, możemy zaobserwować zmiany w powodach przyjęcia, ponieważ poprawiają się funkcje i zwiększa łatwość ich użytkowania

Brazylia odnotowuje odbicie podatku od rynku kryptowalut

Brazylijskie organy podatkowe dają interesujący wczesny wgląd w ruchy na rynku krypto, ponieważ regularnie zbierają informacje podatkowe. W styczniu poborcy podatkowi w tym kraju byli świadkami odbicia w transakcjach na rynku krypto o ponad 10 proc. w porównaniu z grudniem 2022 r.Całkowity poziom transakcji nie osiągnął jednak jeszcze w kraju najwyższych poziomów z 2022 r., ale daje pewien wgląd w inwestorów regionalnych powracających na rynek po niestabilnym drugim półroczu 2022 r. Pod względem najczęściej zawieranych kryptowalut, stablecoin USDT firmy Tether zajął pierwsze miejsce jako kluczowy token łączący dla inwestorów w regionie. Stablecoin przynosi korzyści lokalnie również Brazylijczykom, ponieważ chroni siłę nabywczą w stosunku do dolara amerykańskiego i pozwala im uniknąć kosztownych opłat.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.