Aktualności
Teraz czytasz
Azja wyprzedza USA pod względem przepływów handlowych bitcoina
0

Azja wyprzedza USA pod względem przepływów handlowych bitcoina

utworzył Simon Peters5 czerwca 2023

Cena bitcoina wykazywała w ubiegłym tygodniu tendencję spadkową, tracąc około 5 proc. w porównaniu do zeszłego tygodnia, ponieważ inwestorzy nadal czekają i obserwują rozwój sytuacji makroekonomicznej. Rynek kryptowalut nie zareagował zbyt znacząco na sukces pułapu zadłużenia w USA, co sugeruje, że skupienie inwestorów jest skierowane gdzie indziej.

Bitcoin rozpoczął tydzień na poziomie około 28 000 dolarów na eToro, ale spadł w ciągu tygodnia i obecnie kosztuje około 26 500 dolarów. Ethereum również odnotowało spadki, schodząc z około 1900 dolarów do około 1850 dolarów – mniejszy spadek o około 2,6 proc.

Pomimo ostatecznego sukcesu porozumienia w sprawie pułapu zadłużenia, dziś rano rynki pozostają spokojne. Uspokojenie wątpliwości co do pułapu zadłużenia w USA powinno zapewnić podstawowe wsparcie dla rynku, ale mało prawdopodobne, aby doszło do tego w krótkim okresie.

Azja wyprzedza USA pod względem przepływów handlowych bitcoina

Według danych Glassnode, dominacja kupna i sprzedaży bitcoinów w USA wyparowała w ciągu ostatniego roku. Amerykańskie podmioty posiadające bitcoiny spadły o 11 proc., podczas gdy Azji odnotowała wzrost o 10 proc.

Glassnode zauważa również zmianę w aktywności stablecoinów w USA ze znacznym odpływem z tokenów wspieranych fiat. Dane te stanowią podstawę głównego trendu hossy w latach 2020-21, napędzanego przez amerykańskich inwestorów kryptowalut, a dokładniej w bitcoina.

Ale teraz, po okresie zmienności rynku i niepewności co do sytuacji prawnej wielu projektów w tym kraju, jasne jest, że dzieje się odwrotnie. Odpływów można się spodziewać, gdy brakuje kierunku ze strony ustawodawców, wysyłając przepływy kapitału do innych, bardziej ugruntowanych regionów na rynku kryptowalut.

GTA 6 może mieć NFT

Ponownie pojawiły się plotki, że kolejna edycja ogromnej serii gier GTA może mieć wbudowaną technologię NFT.

Można uznać gry jako niszowe zajęcie, ale nie da się zaprzeczyć, że przebojowe GTA 5 przyniosło Rockstar około 7,7 miliarda dolarów zarobków od czasu premiery w 2013 roku. Sensowne ze strony firmy jest szukać nowych sposobów zarabiania i nagradzania swoich graczy nową edycją serii.

Jak dotąd dyskusje na temat potencjalnych NFT w następnej części to tylko plotki. W związku z tym, istnieje wiele lukratywnych obszarów gier, w których NFT nie są jedynie pogłoskami, takich jak właśnie ogłoszone powiązanie EA i Nike, w ramach którego Nike NFT pojawi się na platformie EA – dominującego producenta gier sportowych.

Twórcy bitcoina rozważają uśmiercenie memecoinów

W ostatnich miesiącach, blockchainem bitcoina poruszyło pojawienie się memecoinów (takich jak PEPE), wybijanych w jego sieci. Wartość tokenów poszła w górę, wraz z rosnącą liczbą spekulantów, ale wywołało to znaczącą reakcję ze strony społeczności bitcoin.

Bicie tych tokenów w sieci Bitcoin spowolniło czas transakcji i spowodowało wzrost opłat. Obecnie deweloperzy prowadzą napięte dyskusje na temat tego, czy całkowicie wyeliminować tę funkcjonalność w celu ochrony sieci.

Według doniesień Bloomberga deweloperzy mogliby potencjalnie uczynić takie transakcje nielegalnymi w łańcuchu, co zabiłoby ich wartość za jednym zamachem. Rynek PEPE bardzo słabo zareagował na tę wiadomość, a cena tokena znacznie spadła.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.