Aktualności
Teraz czytasz
AUD/USD: wybicie z konsolidacji w reakcji na RBA
0

AUD/USD: wybicie z konsolidacji w reakcji na RBA

utworzył Marcin Kiepas7 marca 2023

Mniej jastrzębi niż ostatnio sygnał wysłany przez Bank Rezerw Australii (RBA) stał się dla kursu AUD/USD sygnałem do wybicia dołem z tygodniowej konsolidacji. Reszta zależy już od szefa Fed.

Dolar australijski (wciąż) traci na wartości

We wtorek dolara australijski osłabia się do amerykańskiego, spadając do 0,6672 z 0,6730 wczoraj na koniec dnia i testując najniższe poziomy od 23 grudnia 2022 roku. Rodzi to spore zmiany krótkoterminowe zmiany w układzie technicznym. Wykres AUD/USD (H4) wybił się dołem z ponad tygodniowej konsolidacji w przedziale 0,6698-0,6783. Jako, że poprzedził to zwrot w dół wskaźnika MACD z poziomu równowagi, więc wygenerowany w ten sposób podażowy sygnał został dodatkowo wzmocniony. To każe teraz oczekiwać spadku w okolicę 0,66. To minimalny zakres zniżki po wybiciu dołem z opisywanej konsolidacji.

AUDUSD H4_fxclub_07032023

Wykres H4 AUD/USD. Źródło: Tickmill

Impulsem do wybicia AUD/USD (H4) było dzisiejsze posiedzenie Bank Rezerw Australii (RBA). Bank zgodnie z oczekiwaniami podniósł główną stopę o 25 punktów bazowych do 3,60 proc., ale towarzyszyło temu mniej jastrzębia niż ostatnio retoryka. Philip Lowe, szef RBA na konferencji po posiedzeniu, złagodził nieco jastrzębi ton, który wybrzmiewał jeszcze w lutym. Wprawdzie zapowiedział on konieczność dalszego zacieśniania polityki pieniężnej w Australii, żeby sprowadzić inflację do celu, ale ta zapowiedź już nie była tak jednoznacznie jak przed miesiącem. Dodatkowo skalę tego zacieśniania uzależnił od napływających danych.

Sytuacja na wykresie AUD/USD (H4) sugeruje spadki w kierunku 0,66. Jednak to, czy faktycznie para tam dotrze, teraz będzie już zależało od tego, co o godzinie 16:00 o polityce monetarnej powie szef Fed Jerome Powell. Jego wysłuchanie na forum Komisji Bankowej Senatu USA to najważniejsze wydarzenie dnia na rynkach finansowych i ważny element układanki przed marcowym posiedzeniem Fed.

Co o tym sądzisz?
Lubię
33%
Interesujące
67%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Marcin Kiepas
Analityk Tickmill UK. Analityk rynków finansowych z 20-letnim doświadczeniem, publikujący w polskich mediach finansowych. Specjalizuje się w rynku walutowym, polskim rynku akcji oraz danych makroekonomicznych. W swoich analizach łączy analizę techniczną i fundamentalną. Szuka średnioterminowych trendów, badając wpływ na rynki finansowe danych makroekonomicznych, banków centralnych i wydarzeń geopolitycznych.