Literatura
Teraz czytasz
„Zarządzanie wielkością pozycji” Toma Basso już dostępna!
0

„Zarządzanie wielkością pozycji” Toma Basso już dostępna!

utworzył Forex Club15 lipca 2021

Zarządzanie kapitałem jest jednym z najistotniejszych, a według niektórych bezapelacyjnie najistotniejszym elementem inwestycyjnej układanki. Nawet najlepsza strategia z kulejącym money management może mieć problemy w sytuacjach „kryzysowych”. Jak zatem podejść do tego zagadnienia profesjonalnie? Tego nauczyć może nas lektura książki autorstwa Toma Basso – „Zarządzanie wielkością pozycji”.

Forex Club ma przyjemność objąć to wydanie swoim patronatem.

O książce

Na internetowych półkach księgarni Maklerska właśnie pojawiła się nowa pozycja. Książka Zarządzanie wielkością pozycji przedstawia w jasny i zrozumiały sposób koncepcję zarządzania wielkością pozycji podczas jej otwierania oraz następnie trwania. W swoich rozważaniach autor bierze pod uwagę wielkość stop lossa, rynkową zmienność, wymagania dotyczące wielkości depozytów oraz całkowite ryzyko portfelowe. Wszystko zostało spisane w maksymalnie skondensowany sposób, aby początkujące osoby łatwo mogły uzmysłowić sobie istotę omawianego tematu oraz uzyskać konkretne rozwiązania.

W swojej książce Basso odpowiada na takie pytania, jak:

  • Jakie są trzy niezbędne składowe sukcesu w tradingu?
  • Dlaczego warto kontrolować wielkość pozycji?
  • Jak dopasować strategię kontrolowania pozycji do temperamentu tradera?
  • W jaki sposób wyznaczać wielkość pozycji? 
  • W jaki sposób określić idealną wartość parametrów ryzyka?

O autorze

Tom BassoTom Basso kupił swoją pierwszą jednostkę funduszu inwestycyjnego w wieku 12 lat. W 1974 roku, po ukończeniu Clarkson College of Technology z tytułem inżyniera chemii, zaczął interesować się rynkiem akcyjnym. Na początku lat 80. ubiegłego wieku otrzymał tytuł MBA na Southern Illinois University. W 1980 roku był jednym z trzech założycieli Kennedy Capital Management, a kilka lat później – po sprzedaży udziałów – został prezesem i właścicielem Trendstat Capital Management, gdzie handlowano akcjami, jednostkami funduszy inwestycyjnych i kontraktami terminowymi. Wraz z rozwojem firmy w pewnym momencie zaczęto również handlować na rynku walutowym, co miało zwiększyć zasobność zarządzanych funduszy. W szczytowym momencie obracano tam mniej więcej 600 milionami dolarów, pochodzącymi od klientów z całego świata. Jego podejście można by ująć w słowach: „Jeśli da się coś skomputeryzować, zróbmy to”. Skutkowało to stworzeniem bezcennej platformy służącej do badania rynku oraz tradingu, która obsługiwała siedem różnych strategii transakcyjnych, 30 par walutowych FOREX, 80 kontraktów terminowych na towary i surowce, ponad 20 funduszy inwestycyjnych oraz konta setki klientów. Tom Basso stał się jednym z bohaterów książki Mistrzowie rynków finansowych Jacka D. Schwagera i zyskał przydomek „Pan Spokojny”. Został wybrany do rady dyrektorów National Futures Association jako jeden z trzech przedstawicieli branży CTA (Commodity Trading Advisor).

Gdzie kupić

Książka do nabycia w księgarni Maklerska.pl w cenie 39 zł.

Dla wszystkich naszych klubowiczów przygotowaliśmy rabat w wysokości -5% na zakup tej książki. Już niebawem na łamach naszej strony pojawi się recenzja książki oraz konkurs, w którym będzie można wygrać dwa egzemplarze.

Dołącz do Forex Club i skorzystaj z -5% rabatu na zakupy w księgarni Maklerska.pl.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Forex Club
Forex Club jest jednym z największych i najstarszych polskich portali o tematyce inwestycyjnej - forex i narzędzi wykorzystywanych w tradingu. To autorski projekt zapoczątkowany w 2008 roku i rozpoznawalna marka ukierunkowana na rynek walutowy.