Aktualności
Teraz czytasz
Ceny spadają po trendzie risk-off. Tezos nawiązuje współpracę z Team Vitality
0

Ceny spadają po trendzie risk-off. Tezos nawiązuje współpracę z Team Vitality

utworzył Simon Peters10 stycznia 2022

Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym komentarzem rynkowym dot. kryptowalut, w którym szeroko o sytuacji na Bitcoin, Ethereum oraz tokenach NFT.

Ceny kryptowalut spadają po ogólnym trendzie „risk-off”

Ceny kryptowalut załamały się w zeszłym tygodniu, podążając za ogólną tendencją inwestorów do wycofywania się z bardziej ryzykownych inwestycji, ponieważ Rezerwa Federalna USA wskazała na przyspieszoną chęć podwyżki stóp i sprzedaży aktywów dłużnych.

Bitcoin gwałtownie spadł w ciągu tygodnia, rozpoczynając nowy rok na poziomie około 47 000 dolarów. Cena największego na świecie kryptoaktywa spadła w środę po wiadomościach Fed i to poniżej 43 000 dolarów – najniższego poziomu od końca września 2021 r. BTC obecnie jest na poziomie poniżej 42 000 dolarów, jak dotąd bez oznak odbicia.

W międzyczasie Ethereum doświadczył podobnego spadku, w pewnym momencie poniżej poziomu 3000 dolarów na platformie eToro w sobotę. Kryptowaluta rozpoczęła tydzień powyżej 3800 dolarów, ale teraz jest sprzedawany poniżej 3200 dolarów.

Kryzys w Kazachstanie zamyka wydobycie bitcoinów

Hashrate Bitcoina spadł po tym, jak przerwy w dostawie prądu uderzyły w kazachski przemysł wydobycia kryptowalut. Trwający kryzys polityczny, który doprowadził do zamieszek i napięć w stolicy, miał niezamierzony wpływ na bitcoina. Wraz z utratą energii elektrycznej w kraju, główne operacje wydobywcze zostały zmuszone do zamknięcia, co doprowadziło do spadku hashrate kryptowaluty, ogólnej mocy obliczeniowej sieci i spadku wartości tokenów BTC.

Kazachstan po cichu stał się liderem w światowym wydobyciu bitcoinów, z produkcją ustępującą tylko amerykańskiej i po niedawnym tłumieniu operacji wydobywczych przez Chiny. Chociaż sytuacja w kraju jest niejasna, trwające napięcia będą potencjalnie nadal mieć wpływ na hashrate i ogólną cenę.

Firma oferuje pierwsze w historii bitcoinowe „biwidendy”

Notowana na giełdzie w USA firma blockchain zaczęła oferować wypłaty dywidendy w bitcoinach, powodując gwałtowny wzrost cen akcji. BTCS Inc, firma zajmująca się technologią blockchain, odnotowała gwałtowny wzrost cen akcji, o 44 proc. w trakcie sesji w ubiegły czwartek, pomimo znacznych spadków na rynkach. Firma ogłosiła, że zamierza wypłacić inwestorom 0,05 dolarów na akcję dywidendy w bitcoinach. Kwota, jaką zapłaci, będzie zależeć od ceny tokena BTC w dniu ex-dywidendy. Inwestorzy będą jednak mieli możliwość wyboru tak zwanej płatności „bividend” w walucie fiducjarnej.

Dyrektor generalny Charles Allen skomentował:

Chcemy nagrodzić naszych długoletnich akcjonariuszy za ich ciągłe wsparcie i zachęcić do wolności finansowej, zapewniając środki umożliwiające bezpośrednie posiadanie bitcoinów i innych aktywów cyfrowych.

BTCS oferuje infrastrukturę blockchain i narzędzia do analizy danych dla inwestorów kryptowalut.

Tezos nawiązuje współpracę z głównym zespołem e-sportowym

Open Source Blockchain Tezos nawiązał trzyletnią współpracę z głównym francuskim zespołem e-sportowym Team Vitality. Szczegóły tego, co umowa oznacza w praktyce, są owiane tajemnicą, ale Tezos twierdzi, że „zrewolucjonizuje” doświadczenie fanów Team Vitality. Tezos już współpracuje z Formułą 1, McLarenem i Red Bull Racing. Te powiązania obejmują kolekcjonerskie kolekcje NFT oraz inne projekty sponsorowania i widoczności marki dla blockchain.

Komentując powiązanie z Team Vitality, dyrektor generalny Nicolas Maurer powiedział:

„To naprawdę przełomowe partnerstwo dla Vitality, które wydaje się odpowiednie, biorąc pod uwagę, że rok 2022 będzie największym rokiem w naszej historii. Możliwości, jakie Tezos może przynieść, aby wzmocnić relacje między nami a naszymi fanami, są niezwykle ekscytujące i jesteśmy niezmiernie dumni, że Tezos dołączy do nas w tej podróży.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.