Wydarzenia
Teraz czytasz
XTB Investing Masterclass 2022 także w formie stacjonarnej, już 26 października w Warszawie!
0

XTB Investing Masterclass 2022 także w formie stacjonarnej, już 26 października w Warszawie!

utworzył Janusz Ekert22 października 2022

XTB Investing Masterclass to największa bezpłatna konferencja online dla inwestorów. Po wymuszonej przez pandemię koronawirusa przerwie, VII edycja tego wydarzenia odbędzie się w pierwotnej, hybrydowej formie. Sprawdź dlaczego warto dołączyć w środę, 26 października!

Jak co roku, agenda XTB Investing Masterclass poświęcona będzie najważniejszym tematom rynkowym, które prezentowane będą przez uznanych ekspertów w danej dziedzinie. Rosyjska agresja na Ukrainę to wydarzenie, którego skutki są widoczne nie tylko w sferze geopolitycznej, ale – co ważniejsze – również gospodarczej. Tegoroczna edycja XTB Investing Masterclass powraca do swojej pierwotnej formy – stacjonarnej konferencji transmitowanej online na żywo.

Weź udział w XTB Investing Masterclass i nie daj się zaskoczyć przyszłości

Co dalej z wyceną polskiego złotego? Czy podwyżki stóp procentowych NBP będą kontynuowane? Jak będzie wyglądać polska gospodarka w obliczu światowego spowolnienia? Na te i na inne pytania postarają się znaleźć odpowiedź zaproszeni eksperci w trakcie VII edycji XTB Investing Masterclass. Na uczestników bezpłatnej konferencji online czekają prelekcje z udziałem uznanych praktyków rynków finansowych, a także szereg debat eksperckich.

Kluczowe tematy, uznani eksperci

Jak co roku, agenda XTB Investing Masterclass poświęcona będzie najważniejszym tematom rynkowym, które prezentowane będą przez uznanych ekspertów w danej dziedzinie. Rosyjska agresja na Ukrainę to wydarzenie, którego skutki są widoczne nie tylko w sferze geopolitycznej, ale – co ważniejsze – również gospodarczej. Gazowy szantaż Rosji wywołał obawy przed kryzysem energetycznym w Europie i choć ceny gazu w ostatnich tygodniach zauważalnie spadły, to wciąż pozostają na poziomie ponad dwukrotnie wyższym niż przed wybuchem wojny. 

Wśród prelegentów tegorocznej, VII edycji XTB Investing Masterclass znaleźli się między innymi:

  • Łukasz Hardt – wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, członek Rady Polityki Pieniężnej w latach 2016-2022,
  • dr Mateusz Szczurek – były minister finansów, ekonomista Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju,
  • dr Przemysław Kwiecień – Główny ekonomista XTB, posiadacz prestiżowego certyfikatu CFA, licencjonowany Doradca Inwestycyjny,
  • Waldemar Skrzypczak – Generał broni, oficer wojsk pancernych i zmechanizowanych. W latach 2006-2009 pełnił stanowisko dowódcy Wojsk Lądowych,
  • Bogdan Góralczyk – Profesor zwyczajny w Centrum Europejskim UW, jego były dyrektor. Politolog i sinolog, znany publicysta i były dyplomata,
  • Jarosław Kraszewski – Generał brygady Wojska Polskiego, doktor nauk wojskowych. W latach 2013-2015 pełnił obowiązki szefa Wojsk Rakietowych i Artylerii Wojsk Lądowych,
  • Jakub Wiech – Prawnik, dziennikarz i publicysta, zastępca redaktora naczelnego serwisu Energetyka24 oraz redaktor portalu Defence24.pl.

Eksperci pochylą się nad tematem rosyjskiej napaści na Ukrainę i spróbują znaleźć odpowiedź na pytanie, czy tocząca się tuż za polskimi granicami wojna to początek nowej epoki i wielkich zmian na świecie. 

 

Stacjonarna forma wydarzenia daje uczestnikom możliwość interakcji z zaproszonymi ekspertami, wymiany opinii oraz zadania dodatkowych pytań w kuluarach Hotelu Airport Okęcie. Poza najważniejszymi kwestiami dotyczącymi aktualnej sytuacji na światowych rynkach, geopolityki czy bezpieczeństwa energetycznego, uczestnicy XTB Investing Masterclass będą mieli okazję wysłuchać rozmowy wiceprezesa zarządu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Michała Masłowskiego z polskim arcymistrzem szachowym, Janem-Krzysztofem Dudą. Obaj postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie, co wyróżnia zwycięzców, a co doprowadza do porażki. Wieczór uświetni także występ byłej mistrzyni świata Joanny Jędrzejczyk, która w trakcie swojej prelekcji opowie o sposobach osiągnięcia sukcesu.

Zapisz się już dziś i zarezerwuj swoje miejsce na sali

Dzięki zróżnicowanej agendzie i systemowi oceny wykładów, XTB Investing Masterclass to wydarzenie dla każdego inwestora – niezależnie od poziomu zaawansowania i preferowanego stylu inwestowania.

Stacjonarna forma konferencji to także gwarancja bezpośredniej interakcji z uznanymi ekspertami rynkowymi i zaproszonymi gośćmi. Możliwość swobodnej wymiany opinii w trakcie przerw kawowych czy rozmowy z prelegentami tegorocznej edycji to nieoceniona wartość dodana. Pamiętaj, liczba miejsc jest ograniczona, dlatego nie warto zwlekać z rejestracją!

Nie możesz przyjechać? Konferencja jest również w formie online

Aby wziąć udział w XTB Investing Masterclass w formie online wystarczy zarejestrować się na stronie wydarzenia, a wiadomość z linkiem do transmisji zostanie przesłana przed konferencją.

Oprócz debat z uznanymi ekspertami w dziedzinie geopolityki, energetyki oraz finansów, konferencja XTB Investing Masterclass to również solidna dawka praktycznej wiedzy rynkowej. 

Na uczestników wydarzenia czekają prelekcje zarówno na tematy fundamentalne, jak i techniczne. O roli analizy w inwestycjach i o tym jak wybrać spółkę na lata mówić będzie Bartosz Szyma, a swoimi prognozami na ostatnie miesiące 2022 roku podzieli się Mieczysław Siudek, były zarządzający funduszem inwestycyjnym i uczeń tradera wszechczasów Bryce’a Glimore’a. 

Jak za pomocą analizy wolumenu i przebiegu ceny można precyzyjnie określić moment wejścia w rynek omówi podczas swojego wykładu Rafał Glinicki.

 

Dzięki zróżnicowanej agendzie i systemowi oceny wykładów, XTB Investing Masterclass to wydarzenie dla każdego inwestora – niezależnie od poziomu zaawansowania i preferowanego stylu inwestowania. Wirtualna forma XTB Investing Masterclass pozwala na udział z każdego miejsca na świecie, dlatego warto zarejestrować się już dziś. 


Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 81% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Co o tym sądzisz?
Lubię
33%
Interesujące
67%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Janusz Ekert
Prywatny inwestor z 15-letnim doświadczeniem na rynku inwestycyjnym, specjalista rynku walutowego. Przedkłada skuteczność analizy fundamentalnej nad techniczną, stawiając przede wszystkim na prostotę i konsekwencję. Prezes OnTrade Sp. z o.o., właściciela marki Forex Club. Pasjonat snookera.