Konkursy i promocje
Teraz czytasz
Wytypuj i wygraj książkę Toma Basso – „Zarządzanie wielkością pozycji” [Konkurs]
2

Wytypuj i wygraj książkę Toma Basso – „Zarządzanie wielkością pozycji” [Konkurs]

utworzył Forex Club10 sierpnia 2021

Wakacje dobiegają końca, ale na taką lekturę z pewnością każdy fascynat inwestowania znajdzie wolną chwilę! „Zarządzanie wielkością pozycji” to książka, która zadebiutowała w polskich księgarniach w lipcu 2021 r.. Czy warto po nią sięgnąć? O tym pisaliśmy w naszej recenzji. Teraz przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym możecie zgarnąć jeden z dwóch egzemplarzy.

Forex Club jest patronatem polskiego wydania książki Tom Basso, „Zarządzanie wielkością pozycji”. Sponsorem wydarzenia jest księgarnia Maklerska.pl.

W celu uczestnictwa NIE JEST wymagana rejestracja, ani przekazywanie jakichkolwiek danych osobowych.

Zadanie konkursowe

Wytypuj kurs indeksu NASDAQ100 na zamknięciu sesji w dniu 13.08.2021 r. (piątek).

  1. Odpowiedzi należy udzielić w komentarzu pod tym artykułem lub pod postem konkursowym na fanpage’u Forex Club na Facebooku TUTAJ.
  2. Dwa najbliższe typy wygrywają!
  3. W przypadku wielu poprawnych odpowiedzi decydować będzie kolejność zgłoszeń.
  4. Czas na udzielenie odpowiedzi upływa 12 sierpnia (czwartek) 2021 r. o godz. 15:29:59, co daje dwie pełne sesje konkursowej „bezwładności” :-).
  5. Punktem odniesienia do rozstrzygnięcia rezultatów będzie cena „Ask” instrumentu CFD na indeks NASDAQ100 – US100 – z godziny 22:00 czasu polskiego na platformie xStation XTB.
  6. Zwycięzców wyłonimy maksymalnie w ciągu 2 dni od momentu zakończenia konkursu.

Zachęcamy do zabawy!

Nagrody

Do wygrania 2 egzemplarze książki „Zarządzanie wielkością pozycji”. Koszt wysyłki pokrywany jest przez Forex Club.

O książce Zarządzanie wielkością pozycji

„Zarządzanie wielkością pozycji” to krótka ale jednocześnie wyjątkowo mocno skompresowana w przydatną wiedzę lektura. Każdy, kto inwestuje już przynajmniej jakiś czas, ma świadomość jak istotne jest zarządzanie kapitałem i prowadzenie pozycji. Każdy też wie, że nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Tom Basso, trader z krwi i kości, z doświadczeniem inwestycyjnym liczonym w dekadach, który w swojej karierze zarządzał portfelem rzędu 600 mln USD, w prosty i zwięzły sposób przekazuje w swojej książce praktyczną wiedzę na temat money management i uczy odpowiedzialnego podejścia do zarządzania pozycją. Czy warto? My już to wiemy, a Wy możecie się o tym przekonać!

Gdzie kupić

Książka do nabycia wyłącznie w księgarni Maklerska.pl w cenie 39 zł. Dla wszystkich naszych klubowiczów przygotowaliśmy rabat w wysokości -5% na zakup tej książki.

Dołącz do Forex Club i skorzystaj z -5% rabatu na zakupy w księgarni Maklerska.pl.


O autorze

Tom BassoTom Basso kupił swoją pierwszą jednostkę funduszu inwestycyjnego w wieku 12 lat. W 1974 roku, po ukończeniu Clarkson College of Technology z tytułem inżyniera chemii, zaczął interesować się rynkiem akcyjnym. Na początku lat 80. ubiegłego wieku otrzymał tytuł MBA na Southern Illinois University. W 1980 roku był jednym z trzech założycieli Kennedy Capital Management, a kilka lat później – po sprzedaży udziałów – został prezesem i właścicielem Trendstat Capital Management, gdzie handlowano akcjami, jednostkami funduszy inwestycyjnych i kontraktami terminowymi. Wraz z rozwojem firmy w pewnym momencie zaczęto również handlować na rynku walutowym, co miało zwiększyć zasobność zarządzanych funduszy. W szczytowym momencie obracano tam mniej więcej 600 milionami dolarów, pochodzącymi od klientów z całego świata. Jego podejście można by ująć w słowach: „Jeśli da się coś skomputeryzować, zróbmy to”. Skutkowało to stworzeniem bezcennej platformy służącej do badania rynku oraz tradingu, która obsługiwała siedem różnych strategii transakcyjnych, 30 par walutowych FOREX, 80 kontraktów terminowych na towary i surowce, ponad 20 funduszy inwestycyjnych oraz konta setki klientów. Tom Basso stał się jednym z bohaterów książki Mistrzowie rynków finansowych Jacka D. Schwagera i zyskał przydomek „Pan Spokojny”. Został wybrany do rady dyrektorów National Futures Association jako jeden z trzech przedstawicieli branży CTA (Commodity Trading Advisor).

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Forex Club
Forex Club jest jednym z największych i najstarszych polskich portali o tematyce inwestycyjnej - forex i narzędzi wykorzystywanych w tradingu. To autorski projekt zapoczątkowany w 2008 roku i rozpoznawalna marka ukierunkowana na rynek walutowy.