Aktualności
Teraz czytasz
TMS Brokers rozszerza ofertę o blisko 400 CFD na akcje
0

TMS Brokers rozszerza ofertę o blisko 400 CFD na akcje

utworzył OANDA TMS Brokers23 sierpnia 2022

Po umożliwieniu klientom inwestycji w kontrakty na kolejne kryptowaluty czy popularne francuskie spółki, przyszedł czas na gigantów z Belgii, Danii, Finlandii, Szwecji oraz Portugalii. Dom Maklerski OANDA TMS Brokers właśnie rozszerzył ofertę o prawie 400 akcji CFD.

CFD na akcje w TMS Brokers

Żywność, finanse, odzież, technologia, nieruchomości – to tylko niektóre z sektorów, w których na co dzień operują podane firmy. Od teraz klienci TMS mogą dodać do swojego portfela aż 393 kontrakty CFD, m.in. na tak rozpoznawalne marki jak dom mody Hugo Boss, producent samochodów Volvo, popularny koncern farmaceutyczny AstraZeneca czy nordycka grupa bankowa Nordea.

Oprócz rozszerzenia już istniejącej listy francuskich czy niemieckich CFD na akcje, TMS Brokers wprowadza kontrakty na spółki z krajów nordyckich, Belgii czy Portugalii. Łącznie klienci mają do dyspozycji ponad 1700 pozycji.

W marcu tego roku Dom Maklerski TMS Brokers został laureatem prestiżowej nagrody Invest Cuffs, otrzymując tytuł najlepszego brokera CFD. 

Czym są kontrakty CFD

CFD (ang. CFD – Contracts For Differences) to inaczej kontrakty na różnice kursowe. Jest to instrument pochodny, oparty o inny instrument np. indeks giełdowy, cenę towarów rolnych lub przemysłowych, kursy akcji spółek czy obligacje. Kontrakt CFD może być również oparty o inny instrument pochodny np. kontrakt futures, który jest już instrumentem pochodnym i dotyczy jednego z wcześniej wymienionych walorów. Umożliwiają zakup danego aktywa z wykorzystaniem dźwigni finansowej oraz na krótką sprzedaż, przy relatywnie niskim zabezpieczeniu finansowym i niewielkich opłatach transakcyjnych.

Co jeszcze cechuje instrumenty CFD? Należy pamiętać, że przetrzymywanie pozycji CFD na dzień następny wiąże się z naliczeniem punktów swapowych zgodnie ze specyfikacją instrumentów naszego brokera. W przypadku towarów mogą występować także tzw. rolowania, które wiążą się z „przeniesieniem” naszej pozycji na kolejną serię kontraktów, o ile wybrany przez nas CFD opiera się o instrumenty futures.

W przypadku CFD na akcje także obowiązują dywidendy, które zazwyczaj są wypłacane przez brokerów jako punkty swapowe (mimo, iż nimi nie są). W przypadku, gdy posiadamy krótką pozycję, wypłacana dywidenda stanowi nasz koszt i obciąża utrzymywaną przez nas otwartą pozycję.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%