Dodatki
Teraz czytasz
Sprawdzamy wskaźniki od Trading Central – Tydzień #3
0

Sprawdzamy wskaźniki od Trading Central – Tydzień #3

utworzył Dawid Burda22 września 2020

Minął przedostatni tydzień testu, w którym sprawdzamy pakiet pięciu wskaźników od Trading Central. Zbliżamy się do mety i już za tydzień ukaże się podsumowanie końcowe, w którym to przedstawimy zbiorcze wady i zalety testowanych narzędzi. Dla przypomnienia nie używamy żadnych innych wskaźników oraz nie posiłkujemy się dodatkowymi analizami. Nasze decyzje inwestycyjne  oparte są tylko i wyłącznie o sygnały generowane poprzez wyżej wspomniane „tradingowe akcesoria”. Nasze saldo początkowe w IC Markets wynosiło 1000 USD. Jak kształtuje się w chwili obecnej? Więcej szczegółów poniżej.


Przeczytaj koniecznie: Trading Central – Niezależne analizy rynkowe [Recenzja]


Trading Central Tools – Tydzień #3

Trzeci tydzień był podobny do pierwszego pod względem ilości wykonanych operacji. Tym razem udało się ich wykonać 18. Nie jest to duża liczba, ale zysk w wysokości +239,56 USD oraz skuteczność zyskownych transakcji blisko 90% można uznać za dobry rezultat. Nadal mamy 7 aktywnych pozycji, w tym dwie na plusie.

RYS2 wskaźniki od trading central

W praktyce okazuje się, że jednym z ciekawszych narzędzi jest wskaźnik Analyst Views. Pokazuje nam on nie tylko kluczowe poziomy, które są na bieżąco aktualizowane, ale także dodatkowe wskazówki w odniesieniu do aktualnej sytuacji oraz trendu, który panuje na danym instrumencie.

Na przykładzie pary EUR/USD widzimy , że zgodnie z przewidywaniami pierwszy target na poziomie 1.17750 został osiągnięty. Kolejny poziom 1.17350 jest najbliżej możliwym do osiągnięcia i tak długo jak cena utrzymuje się poniżej 1.8250 to preferencja jest spadkowa.

Wynik w trzecim tygodniu:

  • Zrealizowanych 18 pozycji, w tym 16 zyskownych i 2 stratne,
  • Instrumenty: XAU/USD, XAG/USD,
  • Zrealizowany zysk w wysokości 239,56 USD.

Stan konta od rozpoczęcia testu:

  • Zrealizowanych 7 pozycji, w tym 63 zyskowne i 14 stratnych,
  • Instrumenty: EUR/USD, XAU/USD, USD/CAD, XAG/USD
  • Łączny zysk w wysokości 1066,41 USD,
  • Bilans aktywnych pozycji na stracie -1432,38 USD.

Saldo konta trading central

Podsumowanie

Bilans zamkniętych pozycji w stosunku do otwartych nie jest zadowalający. Nie oznacza to, że testowane wskaźniki są nieprzydatne. Jednak powoli dochodzimy do wniosku, że ich zastosowanie mogłoby stanowić dodatkowy element w bardziej złożonej strategii inwestycyjnej. Po zakończeni testu okaże się czy wszystkie będą warte naszej uwagi, czy też zdecydowanym zwycięzcą będzie tylko jeden z nich.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Dawid Burda
Aktywny trader na rynku Forex od 2017 roku, specjalizuje się w rynku walutowym oraz surowcowym. Uznaje za wysoko skuteczną analizę techniczną w połączeniu z prostymi narzędziami inwestycyjnymi. Prywatnie miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu.