Dodatki
Teraz czytasz
Sprawdzamy wskaźniki od Trading Central – Tydzień #2
0

Sprawdzamy wskaźniki od Trading Central – Tydzień #2

utworzył Dawid Burda15 września 2020

Za nami drugi tydzień, w którym na pełnych obrotach testujemy paczkę wskaźników od Trading Central. W poprzednim cyklu wykonaliśmy 17 operacji. Teraz dobrych sygnałów było znacznie więcej. Tym samym liczba wykonanych transakcji wzrosła ponad dwukrotnie. Jak to się przełożyło na wynik? O tym poniżej w krótkim podsumowaniu.


Przeczytaj koniecznie: Trading Central – Niezależne analizy rynkowe [Recenzja]


Trading Central Tools – Tydzień #2

Udało nam się zrealizować 42 pozycje, co w efekcie przyniosło 364,30 USD zysku. Pomimo niezłego wyniku po raz kolejny doszły transakcje, które obecnie są na minusie. Powodem tego są sygnały, które były generowane (jak później się okazało) pod koniec ruchu. Rynek zawraca i tym samym straty rosną.  Z uwagi na niski poziom Margin Level operowaliśmy wolumenem do 0,10 lota.

Podsumowanie

Bilans zamkniętych pozycji w stosunku do tych otwartych  nie jest zadowalający, gdyż wyraźnie pokazuje wynik na minusie. Nie oznacza to, że testowane wskaźniki są do niczego. Powoli dochodzimy do wniosku, że jednak ich zastosowanie mogłoby stanowić dodatkowy element w strategii inwestycyjnej. Po zakończeni testu okaże się czy wszystkie będą warte stosowania czy też zdecydowanym zwycięzcą będzie tylko jeden z nich.

Wynik w drugim tygodniu:

  • Zrealizowanych 42 pozycji, w tym 32 zyskowne i 10 stratnych,
  • Instrumenty: EUR/USD, XAU/USD, USD/CAD,
  • Zrealizowany zysk w wysokości 364,30 USD.

Stan konta od rozpoczęcia testu:

  • Zrealizowanych 59 pozycji, w tym 47 zyskownych i 12 stratnych,
  • Instrumenty: EUR/USD, XAU/USD, USD/CAD
  • Łączny zysk w wysokości 826,85 USD,
  • Bilans aktywnych pozycji na stracie -1537,52 USD.

trading central indicators

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Dawid Burda
Aktywny trader na rynku Forex od 2017 roku, specjalizuje się w rynku walutowym oraz surowcowym. Uznaje za wysoko skuteczną analizę techniczną w połączeniu z prostymi narzędziami inwestycyjnymi. Prywatnie miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu.