Aktualności
Teraz czytasz
Spadki cen kryptowalut po komentarzach FED. Co czeka rynek crypto?
0

Spadki cen kryptowalut po komentarzach FED. Co czeka rynek crypto?

utworzył Simon Peters30 sierpnia 2022

Komentarze Jerome’a ​​Powella z Fed wywołały spadek cen kryptowalut i akcji pod koniec zeszłego tygodnia, a ceny w dużej mierze nadal spadały, ponieważ inwestorzy chcą się pozbywać „bardziej ryzykownych” aktywów.

Bitcoin kosztuje obecnie 20 400 dolarów w porównaniu do zeszłego tygodnia, kiedy to przed piątkowym spadkiem zbliżał się do 22 000 dolarów. Ten spadek po Jackson Hole był odzwierciedleniem rynku akcji, a na rynkach amerykańskich straciło 1,25 biliona dolarów po komentarzach, że podwyżki stóp procentowych zostaną utrzymane. Na pewnym etapie w poniedziałek BTC spadł poniżej 20 000 dolarów, aby zakończyć na poziomie 19 500 USD.

Ethereum kosztuje obecnie nieco poniżej 1600 dolarów – mniej więcej tyle samo, co w zeszłym tygodniu. Według Santiment wynika to z wiadomości, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy akcje giełdowych wielorybów wzrosły o 78 proc. Przepływ kryptowalut na giełdy zazwyczaj oznacza sentyment typowy dla bessy i czerpanie zysków – co oznacza, że ​​wieloryby oczekują, że cena Ethereum spadnie. To, czy połączenie będzie okazją typu „kup plotkę, sprzedaj wiadomość” – dopiero się okaże, ale na razie analiza techniczna sugeruje, że w nadchodzących tygodniach możemy zaobserwować wiele akcji blockchain.

Smakowite wieści: Mars ożywi NFT Bored Ape Yacht Club z M&Ms

Mars połączył siły z wytwórnią muzyczną UMG, aby licencjonować prawa do obrazów Bored Ape NFT na M&Ms.

Właściciele Bored Ape Yacht Club i Mutant Ape Yacht Club otrzymali wcześniejszy dostęp do zakupu czekolady z zaledwie 10 000 dostępnych opakowań, podzielonych między pudełka z prezentami i słoiki z prezentami. Jednak tylko niektórzy właściciele zobaczą swoje zdjęcia na słodyczach. Właściciele Bored Ape NFT mogą licencjonować swoje obrazy markom według własnego uznania. Ta umowa między Marsem a UMG (za pośrednictwem etykiety 22:22) jest jednym z takich przykładów, a zdjęcia Bored Ape były już wcześniej wykorzystywane na odzieży, w restauracjach typu fast food i nie tylko.

Czy kryzys energetyczny wpływa na wydobycie bitcoinów?

Nie jest niespodzianką, że z powodu kryzysu energetycznego, który w ciągu ostatnich kilku tygodni nie schodził z nagłówków gazet, teraz wpływa on na wydobycie bitcoinów.

Ponieważ ceny BTC spadły o 50 proc., a ceny energii idą w górę, zrozumiałe jest, że niektórzy górnicy chcą pokryć swoje straty ze względu na samą ilość energii potrzebnej do wydobycia zasobów.

Jak się okazuje, niektórzy górnicy sprzedają teraz energię z powrotem do sieci, aby zrównoważyć spadek ceny bitcoina, a niektórzy faktycznie płacą za zamykanie operacji w godzinach szczytu, uwalniając moc z powrotem do sieci, jednocześnie obniżając koszt produktu.

W miarę pogłębiania się kryzysu kosztów utrzymania i możliwej bessy, może to być kolejny potencjalny efekt uboczny, ponieważ poziom produkcji prawdopodobnie spadnie poniżej poziomów z poprzednich miesięcy, ponieważ koszty energii nadal spadają.

Singapur rozważa potencjalne ograniczenia krypto

Władze monetarne Singapuru (MAS) mają przeprowadzić konsultacje społeczne dotyczące potencjalnych propozycji ograniczenia sposobu, w jaki krajowi inwestorzy indywidualni angażują się w kryptowaluty.

Podczas gdy ostateczne propozycje nie są jeszcze znane, wszelkie nowe zasady prawdopodobnie obejmowałyby testy przydatności klienta i ewentualne ograniczenia dźwigni. MAS zdradził, że skupi się na pięciu obszarach ryzyka: ML/TF, technologia i ryzyko cybernetyczne, szkody konsumenckie, stablecoins i stabilność finansowa. MAS dołącza do rosnącej grupy organów regulacyjnych, które chcą wdrożyć silniejsze wytyczne dotyczące kryptowalut (szczególnie dla inwestorów detalicznych). Zważywszy na to, że wszystkie inwestycje niosą ze sobą ryzyko, nie zaskakuje że więcej ustawodawców podnosi głos, ponieważ kryptowaluty, podobnie jak akcje, wchodzą na rynek bessy, a ruchy cenowe pozostają płaskie.

Co o tym sądzisz?
Lubię
25%
Interesujące
75%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.