Social Trading
Teraz czytasz
Social Trading z Zulu Trade – nie jest tak źle. Tydzień #1 [TEST]
0

Social Trading z Zulu Trade – nie jest tak źle. Tydzień #1 [TEST]

utworzył Dawid Burda14 kwietnia 2020

Nadszedł czas, aby podsumować pierwsze dni tradingu z Zulu Trade. Dla przypomnienia, rozpoczęliśmy inwestycję z saldem  5000 USD, aby sprawdzić czy dzięki tej platformie można generować pasywny dochód z tradingu. W dłuższej perspektywie czasu skupimy się regularnych zyskach i stopie zwrotu.


Przeczytaj koniecznie: ZuluTrade – czy da się zarobić, kopiując innych? Rozpoczynamy test!


Dostawcy byli dobierani według kwoty oraz skali ryzyka. Ryzyko zostało ustawione na umiarkowanym poziomie. Obecnie jest aktywnych pięciu inwestorów i ta grupa wyklarowała się w trakcie ostatniego tygodnia. Było ich więcej ale niektórzy nie byli zbytnio aktywni i sporadycznie zawierali transakcje lub nawet wcale. Łącznie zostały otwarte 172 pozycje o wartości od 0.1 do 0.5 mini lota. Jedynie 10 z nich przyniosło stratę. W ZuluTrade domyślną wielkością transakcji jest mini lot czyli 10 000 jednostek.

zulutrade sygnały

Wybrani dostawcy sygnałów.

Strategie dostawców sygnałów

Nasi dostawcy dokonują transakcji w różny sposób. Osoba zupełnie początkująca, nie mająca doświadczenia w tradingu, nie dostrzeże pewnych rzeczy. Jednak test miał być także skierowany do osób, które już mają pewną wiedzę i doświadczenie w tego typu inwestycjach ale mimo to chciałyby skorzystać z takiej formy pomnażania kapitału.

Otóż bywa tak, że nasi dostawcy otwierają pozycje trochę za późno albo zbyt długo trzymają już zyskowne pozycje. W jednym i drugim przypadku to strata czasu, a co za tym idzie też jakiejś części zysku. Mając dostęp do platformy, wiedzę oraz swoją analizę możemy łatwo to dostrzec. Zawsze mamy możliwość samodzielnego zamknięcia danej lub wszystkich pozycji. Na razie nie ma powodów, aby to robić ale to dopiero pierwszy tydzień z Zulu Trade i jest zbyt wcześnie aby iść w tym kierunku. Dopóki wybrani przez nas dostawcy generują zysk i jest to regularne to nie ma potrzeby wymyślać koła na nowo.

Tydzień #1 w liczbach

Pary walutowe na których zawierane były transakcje w minionym tygodniu to:

 • EUR/USD
 • USD/JPY
 • GBP/USD
 • NZD/USD
 • AUD/USD
 • EUR/GBP
 • AUD/CAD
 • AUD/JPY

Najwięcej transakcji zostało zrealizowanych na parze EUR/USD, co stanowi dokładnie 55% całej historii.

Pierwszy cykl wygenerował następujące wyniki:

 • łączny zysk wynosi 450,56 USD, co stanowi 9% zysku,
 • 172 pozycje zyskowne i 10 stratnych, co nam z kolei daje skuteczność na poziomie 94%,
 • łączna suma stratnych pozycji wyniosła -30,01 USD.

zulu trade

Podsumowanie

Aktualnie jest jeszcze otwartych 8 pozycji, wszystkie są u jednego dostawcy oraz na łącznej stracie -66,21 USD. Czterech z pięciu dostawców zakończyło swój trading przed zamknięciem rynku na weekend.  Pierwszy tydzień wypadł zaskakująco dobrze ale jak wspominałem na wstępie liczyć się będzie dla nas powtarzalność i regularne zyski w dłuższym horyzoncie czasu, stąd zbyt wcześnie na hura optymizm.

PLATFORMA ZULUTRADE

Co o tym sądzisz?
Lubię
75%
Interesujące
25%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Dawid Burda
Aktywny trader na rynku Forex od 2017 roku, specjalizuje się w rynku walutowym oraz surowcowym. Uznaje za wysoko skuteczną analizę techniczną w połączeniu z prostymi narzędziami inwestycyjnymi. Prywatnie miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu.