Dodatki
Teraz czytasz
Rozlicz swoje transakcje. Aplikacja Forex Club – Podatek 8 już dostępna!
0

Rozlicz swoje transakcje. Aplikacja Forex Club – Podatek 8 już dostępna!

utworzył Forex Club30 kwietnia 2022

Jeśli inwestujesz u zagranicznego brokera, zapewne jak co roku stajesz przed problemem jak rozliczyć podatek Forex z transakcji zrealizowanych na swoich rachunkach. Z pomocą przychodzi program Forex Club – Podatek.

Samodzielne rozliczenie wydaje się być zadaniem karkołomnym, w momencie gdy w raporcie z platformy transakcyjnej mamy setki lub nawet tysiące zamkniętych pozycji, a każdą trzeba przeliczyć po odpowiednim kursie NBP. W odpowiedzi na te wyzwania traderów, Zespół Forex Club stworzył aplikację, która całkowicie rozwiązała te problemy, a cała operacja zajmuje zaledwie kilka minut.

Program Forex Club – Podatek 8

Program Forex Club – Podatek 8 to całkowicie przebudowana względem wcześniejszej wersji aplikacja skierowana do traderów korzystających z usług brokerów zagranicznych. Za pomocą kilku prostych kroków możemy obliczyć należności podatkowe z transakcji zrealizowanych na platformach MetaTrader 4, MetaTrader 5, cTrader, JForex, Saxo Trader, a także Plus500 (wkrótce także eToro).

Forex Club - Podatek 8

Możliwości pełnej wersji programu:

 • obsługa platform MetaTrader 4/5, cTrader, JForex, Plus500, Saxo Trader (obsługiwany każdy broker),
 • przeliczanie transakcji z waluty obcej na PLN po odpowiednich kursach,
 • brak limitu obliczanych transakcji,
 • obsługa transakcji OTC oraz giełdowych z uwzględnieniem zasady FIFO,
 • uwzględnienie wpłat i wypłat na rachunek,
 • uwzględnienie stawek swap, opłat giełdowych oraz zapłaconej prowizji,
 • możliwość obliczenia transakcji z lat ubiegłych,
 • wersja na system Windows (wkrótce także Mac i Linux).

Jak uzyskać dostęp?

Dostęp do programu uzależniony jest od statusu użytkownika.

Rodzaj użytkownika Wszyscy użytkownicy Członkowie Forex Club Użytkownicy komercyjni
Dostęp do programu wersja demonstracyjna pełny pełny
Cena bezpłatnie bezpłatnie 100 zł netto (f-vat)
Limit transakcji do przeliczenia 5 bez limitu bez limitu
Limit dot. brokerów bez limitu bez limitu bez limitu
Ograniczenia czasowe dostępu bez limitu dożywotni rok podatkowy 2021
Ograniczenia dla urządzeń bez limitu bez limitu 1 urządzenie
Sposób aktywacji bez aktywacji profil na Forum kod aktywacyjny

Wszyscy użytkownicy

Aplikacja w wersji demonstracyjnej jest dostępna dla każdego. W tej wersji użytkownicy mogą bezpłatnie przetestować program do przeliczenia do 5 transakcji, bez konieczności jakiejkolwiek weryfikacji.


Członkowie Forex Club

Od momentu powstania portalu (2008 r.), wszystkie oferowane benefity, w tym dostęp do aplikacji podatkowej, są całkowicie bezpłatne dla członków Forex Club. Nie obowiązuje tu żadna opłata członkowska, ani abonament. Jedynym warunkiem jest posiadanie aktywnego rachunku realnego u jednego z brokerów partnerskich, otwartego poprzez stronę ForexClub.pl. Procedura aktywacyjna dostępu do wszystkich benefitów opisana jest dokładnie w tym artykule.

Brokerzy partnerscy

Tickmill IC Markets XTB saxo bank logo male Admiral Markets
eToro saxo bank logo male purple trading opinie FxPro Dukascopy Europe

Użytkownicy komercyjni

Dla osób, które nie chcą zostać członkami Forex Club, przygotowana została opcja alternatywna w postaci możliwości zakupu dostępu do aplikacji na rok podatkowy 2021. Sprzedaż odbywa się poprzez fakturę VAT oraz przelew bankowy. Po zaksięgowaniu wpłaty przyznawany jest kod aktywacyjny, dedykowany dla danego użytkownika.

Osoby zainteresowane tą opcją proszone są o przesłanie takiej chęci na e-mail podatek@forexclub.pl z danymi do faktury (imię i nazwisko, adres lub dane firmowe).


Bezpłatne członkostwo

Portal Forex Club istnieje od od 2008 roku. Od samego początku za cel stawiamy sobie wsparcie traderów w każdej kwestii związanej z handlem. Przynależność do Forex Club nie wiąże się z żadnymi negatywnymi konsekwencjami – na tym możesz tylko zyskać.

Dołączając do naszego klubu otrzymasz szereg korzyści:

 • obniżoną prowizję lub preferencyjne spready – na stałe (!),
 • dostęp do pełnej wersji Programu Forex Club – Podatek,
 • narzędzia Forex Club – Tools dla platformy MetaTrader 4 i 5,
 • dostęp do unikalnych kursów i materiałów edukacyjnych,
 • udział w konkursach z książkami inwestycyjnymi,
 • zniżki na produkty i usługi naszych partnerów (programowanie, literatura, narzędzia tradingowe),
 • oraz wiele, wiele innych!
Jeśli posiadasz już aktywne konto Live u danego brokera ale nie zostało otwarte poprzez ForexClub.pl, napisz do nas i zapytaj o możliwość jego przyłączenia do grupy PremiumKONTAKT

Jak korzystać z programu?

Nowa wersja programu jest następcą wersji Forex Club – Podatek 7.1. Użytkownicy poprzednich wersji mogą wykorzystać te same dane do zalogowania, aby aktywować pełny dostęp. Dla nowych użytkowników udostępniono także opcję aktywacji kodem, co pozwoli korzystać z programu w pełni offline.

Do pliku instalacyjnego dołączona jest instrukcja obsługi, która szczegółowo objaśnia każdy aspekt programu. W razie problemów prosimy o kontakt pod adresem podatek@forexclub.pl.

Wersja przeznaczona na system operacyjny Windows. Wkrótce dostępna wersja na Linux i MAC.


JAK DZIAŁA FOREX CLUB – PODATEK 8


Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. Od 74% do 89% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.

*Działanie programu przez firmę Plus500 w żaden sposób nie było weryfikowane i działa od niego niezależnie.

Co o tym sądzisz?
Lubię
88%
Interesujące
8%
Heh...
4%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Forex Club
Forex Club jest jednym z największych i najstarszych polskich portali o tematyce inwestycyjnej - forex i narzędzi wykorzystywanych w tradingu. To autorski projekt zapoczątkowany w 2008 roku i rozpoznawalna marka ukierunkowana na rynek walutowy.