Aktualności
Teraz czytasz
Marcowe posiedzenie FED. Szansa na umocnienie dolara
0

Marcowe posiedzenie FED. Szansa na umocnienie dolara

utworzył Natalia Bojko20 marca 2019

Jednym z najważniejszych środowych wydarzeń jest posiedzenie FOMC. Trwa ono dwa dni i zakończy się niebawem decyzją (o 19:00 czasu Polskiego 20.03) w sprawie projekcji optymalnego poziomu stóp procentowych. Dolar ma szansę umocnić się po opublikowaniu sprawozdania ze spotkania.

Przeczytaj koniecznie: FED – Jedna z najbardziej wpływowych instytucji świata

Stopy procentowe utrzymane na obecnym poziomie

Nie zapowiada się na zmianę postanowień FED’u w sprawie podniesienia stóp procentowych. Rezerwa Federalna będzie wykazywać się przede wszystkim  cierpliwością przed kolejną modyfikacją związaną z kosztem pieniądza. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się doniesienia, które opowiadały się za redukcją dotychczasowych poziomów stóp procentowych. Brak ruchów w tym obszarze może być związany z łagodną polityką Rezerwy. Dodatkowo czynniki krajowe, związane bezpośrednio ze wzrostem gospodarczym wzmacniają zakres normalizacji w tej kwestii.

Brak zagrożenia ze strony inflacji. Coraz mniejsze zagrożenie ze strony wojen handlowych.

Dodatkowo łagodną politykę Rezerwy Federalnej wspiera brak zagrożenia ze strony inflacji. Co więcej, wojny handlowe w ostatnim czasie nieco przycichły. Wpływa to na zmniejszenie dotychczasowych napięć gospodarczych w Chinach i USA. Nie mówimy to o całkowitym ich zaniku, nie mniej jednak są one dużo łagodniejsze niż dotychczas. W związku z tym jest duża szansa, że FED nadal będzie kontynuował politykę niemalże neutralną dla gospodarki, która mogłaby być kubłem zimnej wody dla obecnej koniunktury.

W przypadku takiego obrotu spraw może skorzystać na tym kurs dolara. Pomimo tego, że obecnie znajduje się on w lekkiej defensywie, posiedzenie i publikacja wyników spotkania FOMC może działać z korzyścią dla tej waluty.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
50%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
50%
O Autorze
Natalia Bojko
Absolwentka Wydziału Ekonomii i Finansów, Uniwersytetu w Białymstoku. Na rynku walutowym i akcyjnym aktywnie handluje od 2016 roku. Wychodzi z założenia, że najprostsze analizy przynoszą najlepsze efekty. Zwolenniczka swing tradingu. Dobierając spółki do portfela kieruje się ideą inwestowania w wartość. Od 2019 roku posiada tytuł analityka finansowego. Obecnie sprawuje rolę co-CEO & Founder w czeskiej firmie proptradingowej SpiceProp. Współtwórczyni projektu Podlaskiej Akademii Giełdowej (III i IV edycji).