Aktualności
Teraz czytasz
Facebook z własną kryptowalutą – Facebook Coin?
0

Facebook z własną kryptowalutą – Facebook Coin?

utworzył Natalia Bojko4 marca 2019

Obsesja na punkcie posiadania własnej kryptowaluty dotknęła nie tylko największych firm, ale także banków. Nadszedł czas na kolejnego giganta, który zamierza ze swojego ramienia wypuszczać cyfrowe aktywa. Skala przedsięwzięcia będzie znacząca biorąc choćby pod uwagę samych użytkowników portalu.

Jedna technologia dla kilku aplikacji

Warto zauważyć, że Facebook planuje odnowić nieco swoją infrastrukturę. Dotyczyć ona będzie głównie przesyłania wiadomości. Co więcej, pod swoimi skrzydłami pragnie zintegrować trzy zarządzane aplikacje, a mianowicie WhatsApp, Messenger i Instagram. Co zyskałaby największa platforma społecznościowa, dzięki takiemu zabiegowi? Zapewniłby jej to przyszły token kryptograficzny, który dotarłby do około łączne 2,7 miliarda osób korzystających z tych trzech wymienionych wyżej aplikacji.

Projekt w realizacji

Facebook uruchomił swój projekt (jak podał Bloomberg w maju ubiegłego roku) kierowany przez byłego prezesa Paypal’a Davida Marcusa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że amerykański gigant do tej pracy zatrudnił ok. 50 inżynierów. Nowa cyfrowa waluta miałaby za zadanie koncentrować się przede wszystkim na rynku transferów pieniężnych w Indiach.

Stablecoin

Czym będzie i jaką rolę ma spełniać Stablecoin? Głównym zamysłem tej waluty jest jej silne powiązanie z pieniądzem tradycyjnym. Podobnie jak waluta  firmy JP Morgan ma być ona odporna na wszelkie wahania kursowe, które są charakterystyczne dla rynku kryptowalut. Stablecoiny mają oferować sposób, który ma pozwalać na zdeponowanie pieniędzy przed zakupem, w tokenach szybciej niż konto bankowe. Ponadto waluta ta w niektórych doniesieniach ma być powiązana z koszykiem wiodących światowych walut.

Jeżeli Facebook zdecyduje się na wprowadzenie technologii blockchain do swoich usług, będzie największą firmą korzystającą z tego rozwiązania. 

Co o tym sądzisz?
Lubię
67%
Interesujące
33%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Natalia Bojko
Absolwentka Wydziału Ekonomii i Finansów, Uniwersytetu w Białymstoku. Na rynku walutowym i akcyjnym aktywnie handluje od 2016 roku. Wychodzi z założenia, że najprostsze analizy przynoszą najlepsze efekty. Zwolenniczka swing tradingu. Dobierając spółki do portfela kieruje się ideą inwestowania w wartość. Od 2019 roku posiada tytuł analityka finansowego. Obecnie, pracuję w charakterze analityka walutowego w firmie Trefix i Kierownik Działu Analiz Finmex. Współpracuje także z portalem Investing w charakterze redaktora finansowego i analityka. Współtwórczyni projektu Podlaskiej Akademii Giełdowej (III i IV edycji).