Aktualności
Teraz czytasz
JP Morgan widzi pierwsze oznaki końca kryptowalutowej zimy
0

JP Morgan widzi pierwsze oznaki końca kryptowalutowej zimy

utworzył Simon Peters4 lipca 2022

Podczas gdy cena BTC podlegała mniejszej zmienności niż w poprzednich tygodniach, poruszała się w trendzie spadkowym, rozpoczynając tydzień w okolicach 21 000 dolarów, handlując w połowie tygodnia do obecnego poziomu w okolicach 19 000 dolarów.

W przypadku BTC pojawia się godne uwagi zjawisko.Wraz ze spadkiem ceny tak zwane bitcoinowe „wieloryby”, czyli właściciele dużych akumulacji kryptowaluty, wykonują ruchy w kierunku wykupienia większej liczby tokenów. Największy niewymienny portfel bitcoina, którego nazwa pozostaje nieznana, nabył tysiące kolejnych tokenów w miarę obniżania się ceny, tym samym podnosząc swoją wartość do ponad 2,53 miliarda dolarów.

Ethereum doświadczył podobnego poślizgu w poprzedni tygodniu – zaczął go w okolicach 1200 dolarów, przed obniżką do około 1050 dolarów w czwartek. Od tego czasu utrzymuje się na stałym poziomie.

Słabość cen ETH pojawia się w miarę postępów w kierunku The Merge. Aktualizacja Gray Glacier została pomyślnie wdrożona w Ethereum Mainnet w zeszłym tygodniu, przynosząc The Merge o krok bliżej – gdzie sieć przejdzie na model proof-of-stake, co może mieć duży wpływ na ekonomię platformy.

UE przyjmuje przepisy dotyczące MiCa (Markets in Crypto-Assets)

Unia Europejska poczyniła postępy w zakresie nowego zestawu przepisów regulujących kryptowaluty i rynki z nimi związane. Jest to duży krok w regulacji kryptowalut, ponieważ niewiele innych jurysdykcji stosuje tak kompleksowe zasady do tego sektora.

Wymagania dotyczące rezerw dla stablecoinów zostały wzmocnione, obowiązują nowe zasady dotyczące raportowania transakcji, a Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych ma nowe uprawnienia do egzekwowania działań wobec dostawców kryptowalut, którzy nie chronią inwestorów lub nie przestrzegają zasad rynkowych, zagrażając stabilności.

Czas pokaże, jaki będzie wpływ ekonomiczny na rynek kryptowalut. UE jest rozległym segmentem, ale nie największym. Wiele innowacji pochodzi z Europy, ale w rzeczywistości kryptowaluty szeroko potrzebują większego nadzoru w celu ustalenia kluczowych zasad podstawowych dla graczy i stabilizacji rynków, bez tłumienia innowacji. UE jest liderem, ale wraz z projektem ustawy o usługach i rynkach finansowych, który ma zostać przyjęty w Wielkiej Brytanii, nastąpią przetasowania.

Aktualizacja Cardano osiąga krytyczny punkt

Inteligentny kontrakt blockchain Cardano osiągnął przełomowy krok w kierunku radykalnej zmiany protokołu (hard fork) dla platformy. Cardano tworzy jeden z kilku głównych konkurencyjnych blockchainów, które konkurują obecnie o zainteresowanie projektami blockchain i krypto stanowiącymi ich podstawę. W tej sytuacji kluczowa dla konkurencyjności platformy jest kontynuacja rozwoju.

JP Morgan widzi koniec kryptowalutowej zimy

Główny globalny bank inwestycyjny JP Morgan, który kontynuował swoją drogę w kierunku kryptowalut, nawet pomimo trudnego kwartału dla inwestorów twierdzi, że zauważalne zdrowe finansowanie i contagion backstops to sygnały, że zima kryptowalut może wkrótce się skończyć.

W swoim potwierdzeniu, że finansowanie wciąż płynie w kierunku projektów kryptowalutowych, bank dotyka bardzo ważnej kwestii. To co różni dzisiejsze warunki od poprzednich pullbacków to fakt, że inwestorzy detaliczni nie są już sami w doświadczaniu przeciwności.

Na rynku są teraz także duże instytucje finansowe. Sedno przekazu JPMorgan jest jasne – podczas gdy część pieniędzy odpływa z sektora, inni nadal kupują. Istotne dla inwestorów jest zatem dokładne rozważenie przypadków inwestycyjnych i przyjrzenie się tym, które prezentują najpewniejsze długoterminowe możliwości.

Co o tym sądzisz?
Lubię
40%
Interesujące
60%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.