Aktualności
Teraz czytasz
Udany rok 2018 Grupy Tickmill. Ponad 38 tys. aktywnych klientów
0

Udany rok 2018 Grupy Tickmill. Ponad 38 tys. aktywnych klientów

utworzył Paweł Mosionek14 lutego 2019

Międzynarodowa grupa kapitałowa Tickmill odnotowała zeszły rok 2018 jako rekordowy. Rekordowy pod wieloma względami. W przekazanej do publicznej informacji wiadomości broker przedstawił wiele interesujących danych dotyczących rezultatów z prowadzonej przez niego działalności.

Ponad 38 000 aktywnych traderów

Mimo teoretycznie niekorzystnych dla europejskich brokerów regulacji ESMA, trzy najlepsze odnotowane miesiące w 2018 roku obejmowały właśnie okres z obowiązywania nowych wytycznych (październik, listopad, grudzień). Skumulowany wolumen obrotu całej Grupy Tickmill 1370 miliardów USD. Ekspansja na nowe rynki europejskie, jak i azjatyckie, z pewnością zapobiegła spadkowi obrotów, które mogły być wywołane ograniczeniem dźwigni w strefie UE.

Pod względem liczby klientów Grupa Tickmill przewyższyła już polskiego lidera – XTB. Nowych klientów przybyło aż 45 100, a całkowita liczba aktywnych rachunków rzeczywistych wyniosła 38 533.

Według ostatniego raportu XTB średnia liczba aktywnych klientów wyniosła ponad 21 000, jednak broker ten nie jest obecny na rynkach azjatyckich.

Średnie spready

Tickmill przedstawił także wartości średnich spreadów dla najpopularniejszych instrumentów.

  • EUR/USD – 0.2 pips,
  • GBP/USD – 0.4 pips,
  • XAU/USD (złoto) – 0.12 pips,
  • USD/JPY – 0.4 pips,
  • GBP/JPY – 0.5 pips.

Edukacja

Przez 12 miesięcy zorganizowanych zostało aż 145 szkoleń webinariowych w 8 różnych językach skupiających się na edukacji traderów. Szesnaście szkoleń w języku polskim zostało przeprowadzone i zorganizowane we współpracy z Forex Club  (dostępne nagrania w dziale VIDEO).

Więcej informacji znajdziecie w poniższej Infografice 2018.

Zakładając konto rzeczywiste w Tickmill ze strony Forex Club, uzyskujesz na stałe obniżoną prowizję o -10% dla kont Pro.

Dodatkowo, zostając naszym klubowiczem otrzymasz:

  1. Zestaw narzędzi pomocnych w handlu – Forex Club Tools
  2. Program do rozliczeń z fiskusem – Program Podatek
  3. Uzyskasz rabat na wszystkie usługi programistyczne.

tickmill 2018

Co o tym sądzisz?
Lubię
67%
Interesujące
33%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Paweł Mosionek
Aktywny trader na rynku Forex od 2006 roku. Redaktor portalu Forex Nawigator oraz redaktor naczelny i współtwórca serwisu ForexClub.pl. Prelegent konferencji "Focus on Forex" na SGH w Warszawie, "NetVision" na Politechnice Gdańskiej oraz "Inteligencja finansowa" na Uniwersytecie Gdańskim. Dwukrotny zwycięzca "Junior Trader" - gry inwestycyjnej dla studentów organizowanego przez DM XTB. Uzależniony od podróży, motocykli i skoków spadochronowych.