Aktualności
Teraz czytasz
Google Cloud zacznie akceptować kryptowaluty
0

Google Cloud zacznie akceptować kryptowaluty

utworzył Simon Peters17 października 2022

Cena bitcoina utrzymuje się stabilnie powyżej 19 000 dolarów pomimo dużych wahań w zeszłym tygodniu. Największa na świecie kryptowaluta rozpoczęła zeszły tydzień w okolicach 19 250 dolarów, a w połowie tygodnia zanotowała poziom nieco poniżej 19 000 dolarów.

Ale szalony dzień na rynkach w czwartek spowodował, że cena spadła poniżej 18 200 dolarów – było to przed skokiem powyżej 19 500 dolarów na platformie eToro. Obecnie cena ponownie utrzymuje się powyżej 19 000 dolarów.

Ethereum tymczasem zmierzyło się z podobną huśtawką w czwartek, spadając poniżej 1 200 dolarów (przed skokiem powyżej 1 325 dolarów). Obecnie jest nieco poniżej poziomu 1300 dolarów.

Zmienność ta odzwierciedla gorączkowy moment dla rynków, które wydają się reagować na wszelkie wydarzenia gospodarcze, ze szczególnie trudnymi do przewidzenia na ten moment czynnikami, takimi jak dalszy postęp inflacji i podwyżki stóp procentowych na czele.

BNY Mellon do przechowywania kryptowalut

Jeden z największych i najstarszych banków w USA, BNY Mellon, ogłosił, że zacznie przyjmować kryptowaluty od swoich klientów. Firma otrzymała zgodę regulacyjną na początku tego roku i będzie teraz przechowywać kryptowaluty razem z tradycyjnymi instytucjami klientów.

Chociaż przedsięwzięcie wciąż jest na stosunkowo wczesnym etapie, granice między tradycyjnymi i krypto finansami zaczynają się zacierać. Kiedy główne instytucje, takie jak BNY Mellon, wprowadzają się do tego sektora, jasne jest, że zachodzą zmiany – nie tylko w odniesieniu do rynku kryptowalut, ale także dla starych finansów.

Minęły już czasy, w których kryptowaluty były postrzegane jako niszowa zajawka, a klienci byli skazani na trzymanie swoich kryptowalut na platformach o słabych zabezpieczeniach i gwarancjach. Celem banku jest bezpieczne przechowywanie majątku klientów. Jeśli ten kapitał jest teraz w kryptowalutach, to warto aby bank był na to przygotowany.

Google Cloud zacznie akceptować kryptowaluty

Google Cloud ogłosił, że od 2023 roku zacznie akceptować niektóre kryptowaluty jako formę płatności. Funkcjonalność zostanie zapewniona za pośrednictwem Coinbase Commerce i będzie obejmować udogodnienia płatności za pomocą kryptowalut, takich jak bitcoin, ethereum, Dogecoin i litecoin.

Co ciekawe, ruch obejmuje przenoszenie części swojego hostingu i danych przez Coinbase do Google Cloud – rosnącego konkurenta Amazon Web Services (AWS) – giganta w sektorze hostingu. To nie jest pierwsze partnerstwo Google w zakresie blockchain i kryptowalut. Google Cloud współpracował w przeszłości z różnymi projektami.

Nie będzie to co prawda przenoszenie gór pod względem wycen rynkowych. Ale każdy przykład dużej instytucji decydującej się akceptować kryptowaluty to krok naprzód dla tego sektora, który ciężko pracuje, aby zapewnić alternatywne metody płatności i przechowywania dla użytkowników.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
0%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.