Kryptowaluty
Teraz czytasz
Czy mocne fundamenty odwrócą trend na Bitcoinie?
0

Czy mocne fundamenty odwrócą trend na Bitcoinie?

utworzył Natalia Bojko19 lutego 2019

Po dość intensywnych spadkach w ostatnim czasie z rynku niedźwiedzia wyłaniają się perspektywy na poprawę sytuacji na głównym cyfrowym aktywie. Po jednej z najdłuższych serii spadkowych wyłania się szansa na powrót BTC do łask inwestorów. Znaczący wpływ na rynek może mieć raport wydany przez nowojorską firmę zajmującą się analizami i badaniami rynku – Fundstrat Global Advisors.

WYKRES BITCOIN – LIVE

Potencjał, czy chwilowa poprawa sytuacji rynkowej?

Dołek cenowy, jaki utworzył się obecnie na tej popularnej kryptowalucie, przez powyższą instytucję uważany jest za szansę na poprawę wyników. Obecna cena BTC stanowi ciekawy poziom, od którego wykres może systematycznie odbijać. Brak masowej adopcji Bitcoina w celach np. przyspieszenia rozliczeń. W ogólnej ocenie stwarza to szansę na nabycie po atrakcyjniejszej cenie, zwolenników tego aktywa.

Tokeny, jako forma papierów wartościowych

Znaczący popyt na rynek mają przelać projekty ICO. Są to nowoczesne metody na bazie finansowania społecznościowego (tzw. crowdfundingu) za pomocą kryptowalut. Obecnie na rynku pojawia się dość duża liczba ostrzeżeń związanych z licznymi oszustwami, poprzez tę metodę płatności. Oczyszczenie ICO przez STO (czyli regulowanych ICO), ma w znaczący sposób podnieść bezpieczeństwo tej formy finansowania, przez co tokeny uzyskałyby status papierów wartościowych.

Pomimo optymistycznych prognoz dotyczących rynku kryptowalut, nadal Fundstrat Global Advisors podkreśla duże ryzyko dalszych spadków na Bitcoinie.

Co o tym sądzisz?
Lubię
25%
Interesujące
75%
Heh...
0%
Co?
0%
Nie lubię
0%
Tragedia
0%
O Autorze
Natalia Bojko
Natalia Bojko
Aktywnie spekuluje na rynku Forex od 2016 roku wychodząc z założenia, że najprostsze analizy przynoszą najlepsze efekty. Pierwsze doświadczenie zdobywała na GPW i rynku surowców. Obecnie jest studentką Wydziału Ekonomii i Zarządzania w Białymstoku, gdzie aktywnie rozwija i współtworzy Podlaską Akademię Giełdową. Prywatnie zwolenniczka aktywnego spędzania czasu.