Aktualności
Teraz czytasz
Czy mocne fundamenty odwrócą trend na Bitcoinie?
0

Czy mocne fundamenty odwrócą trend na Bitcoinie?

utworzył Natalia Bojko19 lutego 2019

Po dość intensywnych spadkach w ostatnim czasie z rynku niedźwiedzia wyłaniają się perspektywy na poprawę sytuacji na głównym cyfrowym aktywie. Po jednej z najdłuższych serii spadkowych wyłania się szansa na powrót BTC do łask inwestorów. Znaczący wpływ na rynek może mieć raport wydany przez nowojorską firmę zajmującą się analizami i badaniami rynku – Fundstrat Global Advisors.

WYKRES BITCOIN – LIVE

Potencjał, czy chwilowa poprawa sytuacji rynkowej?

Dołek cenowy, jaki utworzył się obecnie na tej popularnej kryptowalucie, przez powyższą instytucję uważany jest za szansę na poprawę wyników. Obecna cena BTC stanowi ciekawy poziom, od którego wykres może systematycznie odbijać. Brak masowej adopcji Bitcoina w celach np. przyspieszenia rozliczeń. W ogólnej ocenie stwarza to szansę na nabycie po atrakcyjniejszej cenie, zwolenników tego aktywa.

Tokeny, jako forma papierów wartościowych

Znaczący popyt na rynek mają przelać projekty ICO. Są to nowoczesne metody na bazie finansowania społecznościowego (tzw. crowdfundingu) za pomocą kryptowalut. Obecnie na rynku pojawia się dość duża liczba ostrzeżeń związanych z licznymi oszustwami, poprzez tę metodę płatności. Oczyszczenie ICO przez STO (czyli regulowanych ICO), ma w znaczący sposób podnieść bezpieczeństwo tej formy finansowania, przez co tokeny uzyskałyby status papierów wartościowych.

Pomimo optymistycznych prognoz dotyczących rynku kryptowalut, nadal Fundstrat Global Advisors podkreśla duże ryzyko dalszych spadków na Bitcoinie.

Co o tym sądzisz?
Lubię
25%
Interesujące
75%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Natalia Bojko
Absolwentka Wydziału Ekonomii i Finansów, Uniwersytetu w Białymstoku. Na rynku walutowym i akcyjnym aktywnie handluje od 2016 roku. Wychodzi z założenia, że najprostsze analizy przynoszą najlepsze efekty. Zwolenniczka swing tradingu. Dobierając spółki do portfela kieruje się ideą inwestowania w wartość. Od 2019 roku posiada tytuł analityka finansowego. Obecnie, pracuję w charakterze analityka walutowego w firmie Trefix i Kierownik Działu Analiz Finmex. Współpracuje także z portalem Investing w charakterze redaktora finansowego i analityka. Współtwórczyni projektu Podlaskiej Akademii Giełdowej (III i IV edycji).