Aktualności
Teraz czytasz
Binance umożliwi handel kontraktami futures na kryptowaluty z dźwignią 1:20
0

Binance umożliwi handel kontraktami futures na kryptowaluty z dźwignią 1:20

utworzył Michał Sielski1 września 2019

Od września największa giełda kryptowalutowa świata wprowadza możliwość handlu kontraktami futures. Klienci Binance będą mogli korzystać z dźwigni, wynoszącej 1:20.

Informację podał twórca giełdy kryptowalut Binance Hangpeng Zhao podczas odpowiedzi na pytania inwestorów. Sesja Q&A odbyła się na Twitterze. Dzięki temu wiemy, że początkowo dostępna będzie para Bitcoin/Tether, a dźwignia wyniesie 1:20.

„Potem będziemy dodawać kolejne pary, ale to nie koniec: docelowa dźwignia z pewnością będzie wyższa” – twierdzi Hangpeng Zhao, zarządzający giełdą Binance.


Przeczytaj koniecznie: Binance – Sprawdzamy giełdę kryptowalut [Recenzja]


Lokaty w kryptowalutach

Handel kontraktami futures to kolejny projekt dynamicznie rozwijającej się giełdy Binance. Obecnie ma ona 30 mld USD obrotu miesięcznie i jest światowym liderem pod tym względem. Od pewnego czasu rozszerza jednak swoją działalność, która nie polega już tylko na pośrednictwie w handlu kryptowalutami.

Klienci Binance mogą już nawet zakładać lokaty. Nie są to jednak produkty finansowe w tradycyjnym znaczeniu tego słowa, ponieważ obciążone są ryzykiem. Lokaty zakłada się bowiem w kryptowalutach, których kurs – jak wiadomo – potrafi się dynamicznie zmieniać. Zachęcające jest za to wysokie oprocentowanie, które sięga – w zależności od wybranej kryptowaluty – od 7 do 15 proc.

Własna kryptowaluta Binance

Binance planuje także wprowadzenie własnej kryptowaluty, która jest odpowiedzią na plany Facebooka i jego Libry. Prace nad Venus Coin trwają od miesięcy i wiele wskazuje na to, że projekt oparty na stablecoinach i walutach fiat może być szybko wdrożony w życie. Zwłaszcza, że Binance przyzwycziło już inwestorów do tego, że ogłoszenie prac projektowych zazwyczaj oznacza, że są one już w końcowej fazie i szybko będziemy mogli korzystać z nowych funkcji. W tym przypadku wiemy natomiast, że kryptowaluta i jej funkcjonalności już są testowane, więc możemy się jej spodziewać wręcz w ciągu najbliższych miesięcy.

“To bez wątpienia przyszłość światowej gospodarki cyfrowej. W perspektywie krótko i długoterminowej stablecoiny będą zastępować tradycyjne waluty i to nie tylko w najbardziej rozwiniętych i nowoczesnych krajach, ale na całym świecie. To nie tylko wizja nowego systemu światowego na świecie, ale realna przyszłość, która zwiększy bezpieczeństwo finansowe i pozwoli na rozwój nowych usług”– zauważa współzałożyciel Binance Yi-He.

SPRAWDŹ BINANCE

Co o tym sądzisz?
Lubię
33%
Interesujące
67%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Michał Sielski
Zawodowy dziennikarz od ponad 20 lat. Pracował m.in. w Gazecie Wyborczej, ostatnio związany z największym portalem regionalnym - Trojmiasto.pl. Na rynku finansowym obecny od 18 lat, zaczynał na GPW, gdy na rynek dopiero trafiały akcje PKN Orlen, TP SA. Ostatnio inwestycyjnie skupiony wyłącznie na rynku Forex. Prywatnie skoczek spadochronowy i miłośnik polskich gór.