Kurs inwestowania na giełdzie z Albertem “Longterm” Rokickim
Rusza kolejna odsłona cyklu szkoleń XTB Investing Masters. Tym razem kurs dedykowany jest długoterminowym inwestycjom na giełdzie. Pierwsze szkolenie odbędzie się już 29 listopada o godz. 19:00 i będą mogli z niego skorzystać wszyscy zarejestrowani użytkownicy.
Swoim doświadczeniem, podczas czterech spotkań online, podzieli się Albert Rokicki, niezależny analityk rynku akcji oraz właściciel jednego z najbardziej uznanych blogów inwestycyjnych – Longterm.pl.
Tematyka szkoleń
Czego dowiesz się podczas kursu:
- Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego?
- Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe?
- Jak rozpoznawać nadejście cyklu giełdowych (hossa-bessa)?
- Jak rozpoznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej?
Harmonogram
Program cyklu szkoleń XTB Investing Masters z Albertem „Longterm” Rokickim:
- Szkolenie 1, termin: 29 listopada, godz. 19:00 – Kryteria selekcji spółek do długoterminowego portfela inwestycyjnego.
- Szkolenie 2, termin: 6 grudnia, godz. 19:00 – Cykle koniunkturalne na giełdzie akcji i jak je wykorzystać w inwestycjach.
- Szkolenie 3, termin: 11 grudnia, godz. 19:00 – Wycena spółki giełdowej (metody: wskaźnikowa, porównawcza i DCF).
- Szkolenie 4, termin: 18 grudnia, godz. 19:00 – Analiza techniczna spółek giełdowych (case study wejść z przeszłości).
O prelegencie
Albert “Longterm” Rokicki – niezależny analityk rynku akcji oraz autor cenionego bloga Longterm.pl poświęconego długoterminowemu inwestowaniu na polskiej giełdzie. Swoją przygodę jako inwestor indywidualny rozpoczął w 2000 roku. Autor książki “Longterm. Jak inwestować na giełdzie i osiągnąć zysk”, współpracownik Equity Magazine oraz Gazetatrend.pl, a także gospodarz programu emitowanego na antenie Inwestorzy.tv – „Pytania do Longterma”.
Co kwartał publikuje subiektywny raport z analizami 15. najlepszych spółek z polskiej giełdy, prowadzi też publiczny portfel spółek prowzrostowych tygodnia oraz portfel akcji dywidendowych, mający horyzont 30-letni z myślą o zabezpieczeniu emerytury. Akcje najpopularniejszej obecnie polskiej spółki CD Projekt kupował już po 4,87 PLN.
Oferowane instrumenty finansowe, zwłaszcza z dźwignią, niosą ryzyko strat przekraczających zainwestowany kapitał (nie dotyczy akcji i ETF-ów).