Aktualności
Teraz czytasz
Wzrosty na indeksach giełdowych w USA
0

Wzrosty na indeksach giełdowych w USA

utworzył Natalia Bojko13 lutego 2019

Gorącym tematem o znacznym wpływie na zachowania inwestorów miało niedawne posiedzenie dotyczące finansowania bezpieczeństwa granic w USA. Spotkanie demokratów i republikanów przyniosło efekt w postaci wstępnego porozumienia.

Optymizm na rynkach

Oprócz niwelowania zagrożenia ze strony zaniechania bądź czasowego zawieszenia działania i pracy rządu w USA, optymistyczne nastroje odbiły się na rynku kontraktów terminowych. Wstępne porozumienie musi przebyć jeszcze drogę legislacyjną w postaci zatwierdzenia i przegłosowania go przez Kongres. Nie mniej jednak ustabilizowanie się sytuacji w Stanach Zjednoczonych znalazło pozytywne odbicie na rynku. Oczywiście dobre nastroje wspiera sezon na publikację raportów finansowych spółek giełdowych, który obecnie w USA jest w pełni.

Największe wzrosty można było zaobserwować między innymi na podstawowych indeksach Stanów Zjednoczonych. Progres ten głównie widoczny był na Nasdaq 100, który odnotował na wczorajszej sesji 0,81% wzwyż. Zaraz za nim uplasował się Dow Jones z wynikiem 0,78%. Najmniejszy % wynik uzyskał S&P 500, który odnotował 0,68% wzrostu, co przekłada się na 18 punktów.

usa500

Wykres S&P 500, interwał godzinowy

Co ciekawe 0,35% poprawę odnotowano także na kontraktach terminowych na złoto. Wzrost zainteresowania kontraktami na rynku amerykańskim, utrzymany w dłuższej perspektywie może świadczyć o poprawie nastrojów wśród inwestorów (nie tylko z USA).

Co o tym sądzisz?
Lubię
67%
Interesujące
33%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Natalia Bojko
Absolwentka Wydziału Ekonomii i Finansów, Uniwersytetu w Białymstoku. Na rynku walutowym i akcyjnym aktywnie handluje od 2016 roku. Wychodzi z założenia, że najprostsze analizy przynoszą najlepsze efekty. Zwolenniczka swing tradingu. Dobierając spółki do portfela kieruje się ideą inwestowania w wartość. Od 2019 roku posiada tytuł analityka finansowego. Obecnie, pracuję w charakterze analityka walutowego w firmie Trefix i Kierownik Działu Analiz Finmex. Współpracuje także z portalem Investing w charakterze redaktora finansowego i analityka. Współtwórczyni projektu Podlaskiej Akademii Giełdowej (III i IV edycji).