Literatura
Teraz czytasz
Trader VIC – Metody mistrza Wall Street. Książka już dostępna!
0

Trader VIC – Metody mistrza Wall Street. Książka już dostępna!

utworzył Michał Sielski22 maja 2020

Dostępna w sprzedaży – a także już niebawem do wygrania w naszym konkursie – bestsellerowa książka „Trader VIC – Metody Mistrza Wall Street”, napisana przez praktyka od lat odnoszącego sukcesy – Victora Sperandeo, który zarządzał nawet majątkiem samego George’a Sorosa. Patronem medialnym wydania jest portal Forex Club.

Dla wszystkich naszych klubowiczów przygotowaliśmy rabat w wysokości -5% na zakup tej książki. Już niebawem na łamach naszej strony pojawi się recenzja książki oraz konkurs, w którym będzie można wygrać dwa egzemplarze.

Dołącz do Forex Club i skorzystaj z -5% rabatu na zakupy w księgarni Maklerska.pl.

Trader VIC – Metody mistrza Wall Street

Książek o inwestowaniu jest sporo, ale wiele z nich powstaje na kanwie teoretycznych założeń i akademickich formułek. Niewiele piszą z kolei praktycy, którzy na rynku nie tylko spędzili dużo czasu, ale też mogą pochwalić się sprawdzalnymi wynikami. Ta jest więc prawdziwym rodzynkiem, bo Victor Sperandeo to amerykański trader, który karierę na Wall Street rozpoczął już po szkole średniej i przez lata odnosił sukcesy.

trader vic metody mistrza wall streetW książce, która w Stanach Zjednoczonych była bestsellerem, obala wiele mitów. Rozprawia się z powtarzanymi często maksymami, które mają rzekomo zapewnić nam pozytywne wyniki inwestycyjne. Pisze za to o swoich metodach, opierających się przede wszystkim na Teorii Dowa.

Książka jest zbiorem przemyśleń nie tylko na temat szeroko pojętego rynku finansowego, ale też rachunku prawdopodobieństwa, geopolityki czy makroekonomii w odniesieniu do analizy fundamentalnej. Nie pomija też wskaźników analizy technicznej, które są istotne dla zrozumienia ruchów ceny, choć oczywiście nie zawsze…

Sporo miejsca poświęca analizie fundamentalnej spółek oraz metodami zarządzania kapitałem w odniesieniu do określenia poziomu ryzyka. Nie brakuje też uznawanego za klucz do sukcesów w tradingu na dłuższą metę. Dowiecie się między innymi czym jest spirala samodestrukcji i jak rozwiązywać wewnętrzne konflikty, by patrzeć na rynek rzetelnie, a nie przez pryzmat swoich emocji lub oczekiwań.

O autorze

victor sperandeoVictor Sperandeo (Trader VIC) to amerykański trader, a w ostatnich latach także komentator finansowy i autor książek o inwestowaniu. Karierę na Wall Street rozpoczął jak tylko skończył naukę w szkole średniej. Gdy miał 25 lat, miał już pierwszą firmę inwestycyjną, której wystarczyło zaledwie pół roku, by stać się największym dealerem opcji na świecie. Obecnie zarządza dwiema firmami działającymi w branży finansowej: Alpha Financial Technologies LLC oraz EAM Partners L.P. Jego konikiem są inwestycje w sektorze energetycznym i metalurgicznym.

Przez lata zarządzał nie tylko swoim majątkiem, ale też powierzanym przez najbogatszych ludzi świata, jak George Soros czy Leon Cooperman. Nie może to dziwić, skoro jego fundusz inwestycyjny osiągnął stop zwrotu, jakich nie obiecują nawet piramidy finansowe. Przez 18 średnioroczna stopa zwrotu sięgnęła zawrotnego poziomu 72%.

Współpracował z wieloma bankami inwestycyjnymi: HSBC, RBS i Nomura, więc szybko stał się ekspertem zapraszanym do branżowej prasy: „The Wall Street Journal” i „Stock & Commodities”. Regularnie zaczął komentować wydarzenia ekonomiczne w telewizjach CNBC, CNN i Fox. Wywiad z nim znalazł się również w popularnej książce o słynnych traderach „Mistrzowie rynków finansowych”, autorstwa Jacka Schwagera. Jako jeden z nielicznych rzeczywiście przewidział krach finansowy z 19.10.1987 roku. Jest też na liście 100 najlepszych traderów w historii Wall Street.

Handel na giełdzie porównuje do pokera, w którym liczą się psychologia i matematyka. Jak przystało na wytrawnego tradera, zawsze gra według ustalonych przez siebie zasad i trzyma się wyznaczonego planu. Dyscyplinie emocjonalnej ufa bardziej niż inteligencji, ponieważ jego zdaniem stanowi ona podstawę osiągania sukcesów na giełdzie.

Jedna z jego zasad brzmi:

„Nigdy nie kupuj tylko dlatego, że cena jest nisko i nigdy nie sprzedawaj wyłącznie dlatego, że cena jest wysoko”.

Co o tym sądzisz?
Lubię
67%
Interesujące
11%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
11%
Szkoda
11%
O Autorze
Michał Sielski
Zawodowy dziennikarz od ponad 20 lat. Pracował m.in. w Gazecie Wyborczej, ostatnio związany z największym portalem regionalnym - Trojmiasto.pl. Na rynku finansowym obecny od 18 lat, zaczynał na GPW, gdy na rynek dopiero trafiały akcje PKN Orlen, TP SA. Ostatnio inwestycyjnie skupiony wyłącznie na rynku Forex. Prywatnie skoczek spadochronowy, miłośnik polskich gór oraz mistrz Polski w karate.