Giełdy
Teraz czytasz
Nowość: Depozyt na BitBay wpłacisz kartą
0

Nowość: Depozyt na BitBay wpłacisz kartą

utworzył Michał Sielski5 sierpnia 2020

Na polskiej giełdzie kryptowalut Bitbay można już wpłacać depozyty za pomocą karty debetowej oraz kredytowej. Operacja ta możliwa jest zarówno w polskich złotych, jak i walucie euro. Depozytów mogą dokonywać właściciele kart Mastercard.

Wpłaty dostępne są przez całą dobę w każdy dzień tygodnia. Pieniądze księgowane są praktycznie natychmiastowo, ale w niektórych przypadkach trzeba poczekać aż pojawią się na koncie około 10 minut. To jednak i tak znacznie szybciej niż księgowanie przelewu bankowego.

Za każdą wpłatę pobierana jest prowizja, która wynosi 2,99% deponowanej kwoty, ale nie może być mniejsza niż 10 zł lub 2,50 euro. Każda transakcja zabezpieczana jest wielopoziomowo przez bezpieczny system 3D-Secure znany każdemu klientowi bankowości elektronicznej.

Wpłaty na BitBay za pomocą karty debetowej oraz kredytowej mogą dokonać wyłącznie klienci, którzy mają już za sobą pełną weryfikację konta na giełdzie BitBay oraz włączone aktywne zabezpieczenie 2FA – Google Authenticator.

Jak wpłacić depozyt na Bitbay za pomocą karty

Wpłata depozytu za pomocą karty jest prosta i intuicyjna. Wystarczy zalogować się na swoje konto użytkownika, a następnie wybrać zakładkę „Portfele”. W niej wybieramy walutę: złotówki lub euro – w zależności od tego w jakiej walucie chcemy dokonać depozytu. Tu wiele zależy od tego w której z nich rozliczana jest karta, jakiej chcemy użyć do wpłaty. Jeśli jest rozliczana w złotówkach, a wybierzemy euro (lub odwrotnie) bank automatycznie pobierze prowizję za przewalutowanie, więc lepiej po prostu postawić na najprostsze rozwiązanie bez niepotrzebnych komplikacji.

Jak dodać kartę do konta BitBay

Giełda kryptowalut BitBay w kilku prostych krokach opisuje jak dodać kartę płatniczą do swojego konta:

  1. Wybierz „Wpłata” i opcję „Karta płatnicza”.
  2. Kliknij „Dodaj kartę”
  3. Zapoznaj się z regulaminem korzystania z kart na BitBay. Po jego akceptacji zostaniesz przeniesiony na stronę operatora kart.
  4. Uzupełnij dane karty (imię i nazwisko użytkownika, numer karty, data ważności, kod CVV).
  5. Potwierdź dodanie karty kodem 3D-Secure.
  6. Podczas weryfikacji karty zostanie pobrana bezzwrotna opłata w kwocie nie większej niż 1 euro.
  7. Operator poprosi o zalogowanie do banku oraz potwierdzenie kwoty transakcji weryfikacyjnej.
  8. Po weryfikacji i dodaniu konta użytkownik otrzymuje potwierdzenie e-mailem.
  9. Możesz już wykonać pierwszy depozyt! Wybierz kartę i kwotę wpłaty.

Ograniczenia wpłat depozytów kartą w BitBay

Wpłaty depozytów na giełdę kryptowalut BitBay poprzez karty kredytowe i debetowe mają jednak pewne ograniczenia. W ten sposób nie można wpłacić więcej niż równowartość 10 tys. euro miesięcznie. Jeśli decydujemy się na wpłacanie nowych kwot w kolejnych dniach, nad polem wpłaty będzie widniał aktualizowany co 24 godziny limit, jaki pozostał na ewentualne wpłaty w ciągu miesiąca.

Do konta można przypisać maksymalnie trzy karty, ale w żadnym wypadku nie mogą to być coraz popularniejsze karty bankowe przedpłacone. Katowicka spółka BitBay broni się w ten sposób przed potencjalnym zarzutem umożliwiania prania brudnych pieniędzy, które za pomocą kart przedpłaconych można by było przetransferować na giełdę kryptowalut i następnie wypłacić.

Bez wątpienia umożliwienie wpłaty depozytów na giełdę kryptowalut BitBay za pomocą karty debetowej oraz kredytowej są kolejnym – jeśli nie największym – ułatwieniem zwłaszcza dla początkujących traderów, którzy chcą rozpocząć przygodę z inwestowaniem w kryptowaluty.

Co o tym sądzisz?
Lubię
14%
Interesujące
86%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Michał Sielski
Zawodowy dziennikarz od ponad 20 lat. Pracował m.in. w Gazecie Wyborczej, ostatnio związany z największym portalem regionalnym - Trojmiasto.pl. Na rynku finansowym obecny od 18 lat, zaczynał na GPW, gdy na rynek dopiero trafiały akcje PKN Orlen, TP SA. Ostatnio inwestycyjnie skupiony wyłącznie na rynku Forex. Prywatnie skoczek spadochronowy, miłośnik polskich gór oraz mistrz Polski w karate.