Literatura
Teraz czytasz
Książka “Kiedy pieniądz umiera” już dostępna Maklerska.pl
0

Książka “Kiedy pieniądz umiera” już dostępna Maklerska.pl

utworzył Forex Club12 sierpnia 2022

W 1923 roku, gdy niemiecka waluta stała się praktycznie bezwartościowa, Republika Weimarska niemal wróciła do gospodarki barterowej. Drogie cygara, dzieła sztuki i klejnoty rutynowo wymieniano na podstawowe artykuły żywnościowe, takie jak chleb; bilet do kina można było kupić za kawałek węgla, a butelkę nafty za jedwabną koszulę. W desperacji premier Bawarii złożył nawet w lokalnym parlamencie projekt ustawy uznającej obżarstwo za przestępstwo zagrożone surową karą.

Od czasu pierwszej publikacji w 1975 roku książka “Kiedy pieniądz umiera” stała się klasyczną opowieścią o tych przedziwnych i przerażających czasach. Splatając eleganckie analizy z wieloma relacjami bezpośrednich świadków, zwykłych ludzi walczących o przetrwanie, koncentrując się przede wszystkim na ludzkim aspekcie inflacji – stawia pytanie, dlaczego rządy się do niej uciekały. Opisuje jej straszny, korupcyjny wpływ na obywateli, męczarnie związane z procesem uzdrowienia waluty oraz mroczne, długotrwałe dziedzictwo jakie po sobie zostawiła.

“Premier powinien położyć egzemplarz tej fascynującej książki przy każdym łóżku w swojej wiejskiej rezydencji Chequers” – The Times

 

Forex Club ma przyjemność objąć polskie wydanie książki swoim patronatem.

Kim jest Adam Fergusson?Adam Fergusson

Adam Fergusson to brytyjski dziennikarz, pisarz i polityk Partii Konserwatywnej, który przez jedną kadencję był również posłem do Parlamentu Europejskiego. Pochodzi ze szlacheckiej rodziny szkockich baronetów. Jego dziadek, Sir Charles Fergusson, był gubernatorem generalnym Nowej Zelandii. Pracował jako dziennikarz w brytyjskich pismach „The Herald”, „The Statist” i „The Times”.

Kiedy pieniądz umiera – Gdzie kupić

Książka do nabycia w księgarni Maklerska.pl w cenie 84 zł.

Dla wszystkich naszych klubowiczów przygotowaliśmy rabat w wysokości -5% na zakup tej książki. Już niebawem na łamach naszej strony pojawi się recenzja książki oraz konkurs, w którym będzie można wygrać dwa egzemplarze.

Dołącz do Forex Club i skorzystaj z -5% rabatu na zakupy w księgarni Maklerska.pl.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Forex Club
Forex Club jest jednym z największych i najstarszych polskich portali o tematyce inwestycyjnej - forex i narzędzi wykorzystywanych w tradingu. To autorski projekt zapoczątkowany w 2008 roku i rozpoznawalna marka ukierunkowana na rynek walutowy.