Giełdy
Teraz czytasz
Giełda Coindeal wprowadza kartę płatniczą kryptowalut
0

Giełda Coindeal wprowadza kartę płatniczą kryptowalut

utworzył Michał Sielski29 stycznia 2020

Darmowa karta płatnicza dla pierwszych 50 tys. klientów oraz znacznie łatwiejsze i tańsze wpłaty najpopularniejszych tradycyjnych walut – to najważniejsze zmiany, które wprowadziła ostatnio giełda Coindeal.

Giełda Coindeal to giełda kryptowalutowa założona przez Polaków: Kajetana Maćkowiaka i Adama Bicza. Od 2018 roku dynamicznie się rozwija, sami użytkownicy – za pomocą głosowania – wybierają kolejne kryptowaluty, które wprowadzane są do handlu, a firma zdobywa coraz większą liczbę klientów, nie tylko dzięki dobrej ofercie, ale też odważnemu marketingowi. Coindeal jest sponsorem m.in. drużyny piłkarskiej z Premier League – Wolverhampton Wanderers.


AKTUALIZACJA: GIEŁDA COINDEAL KOŃCZY DZIAŁALNOŚĆ Z DNIEM 19 LUTEGO 2023 R.


Giełda Coindeal z własną kartą crypto (!)

Najważniejszą nowością, która z pewnością zelektryzuje entuzjastów kryptowalut, jest wprowadzenie karty płatniczej. Nie jest to jednak zwykła karta, jakich w portfelu miewamy po kilka – płatnicza, kredytowa czy walutowa. To karta… kryptowalutowa.

„Chcemy umożliwić Ci płatności krypto w każdym miejscu na świecie. Płać za pizzę, bułki w sklepie czy wodę dzięki naszej karcie. Już teraz możesz zrobić. Dla pierwszych 50.000 użytkowników, którzy dokonają zamówienia, karta jest darmowa”czytamy w komunikacie giełdy Coindeal.

Coraz więcej firm wprowadza możliwość płacenia kryptowalutami. Najpierw były to małe przedsiębiorstwa, których właściciele wierzą w rozwój rynku kryptowalut i na miarę własnych możliwości chcą go wspierać. Coraz częściej słyszymy jednak także o dużych firmach, które otwierają się na kryptowaluty. Ze światowych gigantów najbardziej odważnie poczyna sobie Burger King. Za dania tej sieci kryptowalutami (nie tylko Bitcoinem) można płacić już w części restauracji m.in. na Słowenii i w Wenezueli. Jak jednak wiadomo, rynek szybko się rozwija i prędzej czy później karta będzie nie tylko gadżetem, którym można pochwalić się w towarzystwie, ale ułatwieniem życia – zwłaszcza, że jest za darmo.

Wpłaty walut fiat jednym przelewem

Kolejna ważna zmiana dotyczy depozytów. Zazwyczaj w każdej giełdzie kryptowalut jest to mniejszy lub większy problem. Zwłaszcza dla osób, które do tej pory nie korzystały z alternatywnych sposobów płatności. Teraz funty brytyjskie (GBP) będzie można przelać na subkonto w Coindeal bezpośrednio ze swojego konta bankowego poprzez zwykły przelew. Drugą opcją będzie Neteller, którym można zdeponować polskie złotówki, ale też euro, dolary i funty.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W dobie „wyścigu zbrojeń” z hakerami, którzy niestrudzenie atakują największe giełdy kryptowalut świata, Coindeal stawia na współpracę z firmą Coinfirm, która uznawana jest za światowego lidera w dziedzinie Blockchain w RegTech. Dzięki temu środki klientów są zabezpieczone w najlepszy z możliwych sposobów.

„Platforma AML/CTF wykorzystuje własne algorytmy i analizę dużych ilości danych w celu zapewnienia ich uporządkowania, co rozwiązuje problemy związane ze zgodnością i ryzykiem transakcji w blockchainach i kryptowalutach. Coinfirm posiada ponad 2100 obsługiwanych walut krypto, w tym BTC, ETH, ERC20, Dash, NEO, Hyperledger, LTC i ostatnio także XRP. Ich rozwiązania AML są wykorzystywane przez ponad 130 różnych firm, zaczynając od giełd, a skończywszy na dużych instytucjach finansowych” podkreśla Coindeal.

Coindeal daje też możliwość zgłaszania podejrzanych adresów przez swoich użytkowników. Na specjalnej liście mogą też umieszczać adresy neutralne oraz zaufane. Taka weryfikacja już na wstępie wskazuje, którym użytkownikom należy się baczniej przyjrzeć, co chroni przed oszustwami i wyłudzeniami.

Co o tym sądzisz?
Lubię
29%
Interesujące
71%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Michał Sielski
Zawodowy dziennikarz od ponad 20 lat. Pracował m.in. w Gazecie Wyborczej, ostatnio związany z największym portalem regionalnym - Trojmiasto.pl. Na rynku finansowym obecny od 18 lat, zaczynał na GPW, gdy na rynek dopiero trafiały akcje PKN Orlen, TP SA. Ostatnio inwestycyjnie skupiony wyłącznie na rynku Forex. Prywatnie skoczek spadochronowy i miłośnik polskich gór.