Giełdowa kampania przedwyborcza [Bliżej Giełdy]
Tesla po raz kolejny zaskakuje analityków. Wyniki kwartalne popularnego producenta samochodów elektrycznych okazały się być lepsze od oczekiwań, choć wycena spółki nieubłaganie zbliża się do wsparcia w rejonie 750 USD – poziomu o przeszło 30% niższego niż tegoroczne szczyty na wykresie $TSLA.
Okazje także na polskiej giełdzie
Tymczasem na polskim parkiecie, uwagę inwestorów przykuwają akcje Biomed Lublin. Spółka poinformowała o zawarciu dwóch kontraktów o łącznej wartości przekraczającej kwotę 100 mln złotych. Akcje Biomed Lublin zareagowały na doniesienia niemal pionowymi wzrostami, choć wiele wskazuje, że mogą być one przesadzone. Gazowy szantaż Rosji oraz szeroko promowany przez polski rząd dodatek węglowy mogą sprzyjać cenom węgla, a także spółkom z tego sektora. Jedną z nich jest Famur – producent maszyn i urządzeń dla przemysłu wydobywczego, którego akcje na warszawskim parkiecie po gwałtownym wybiciu formacji trójkąta konsolidują w okolicy 3 PLN.
Zapraszamy na webinar Bliżej Giełdy, w którym Maciej Kietliński zaprezentuje najważniejsze informacje rynkowe oraz najciekawsze spółki notowane na krajowym i zagranicznych parkietach.
W najnowszym webinarze:
- Biomed Lublin znowu w grze?
- Czy grozi nam blackout?
- Dodatek węglowy – wpływ na gospodarkę i na giełdę
O prowadzącym
Maciej Kietliński – zajmuje się zawodowo analizą rynków kapitałowych od 2017 roku. Niezbędne doświadczenie zbierał w tak uznanych firmach, jak m.in. BGŻ BNP Paribas czy Noble Securities. W ostatnim miejscu pracy specjalizował się w analizie spółek giełdowych z prężnie rozwijającego się sektora gamingowego. Udzielał również komentarzy giełdowych w TV Biznes24, Parkiet.tv czy Inwestorzy.tv oraz dla Forbes, Reuters, Parkietu, Gazety Wyborczej czy PAP Biznes. Kietliński stawia także na rozwój, dlatego obecnie pracuje nad rozprawą doktorską z ekonomii na SGH, a ponadto posiada licencję m.in. CIIA, Doradcy Inwestycyjnego czy Maklera Papierów Wartościowych.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.